Marseille Ferry

Marseille pasagjerëve dhe Car Tragete

Marseille çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Marseille në Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Bejaia, Ile Ruse, Oran, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Sfax, Skikda dhe Tunis.

Krahaso gjithë në dispozicion Marseille çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Marseille makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Marsejë, Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Bejaia, Ile Ruse, Oran, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Sfax, Skikda dhe Tunis me SNCM, Algérie anijet, La MERIDIONALE ose CTN Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Marseille Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Marseille Ferry
me SNCM, Algérie Anijet, La MERIDIONALE ose CTN Ferry Lines për anijet me vela nga Marseille në Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Bejaia, Ile Ruse, Oran, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Sfax, Skikda dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Marseille pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Marseille biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Marseille

Marseille është qyteti i dytë më i populluar i Francës (dhe zonën e tretë urbane) portin më të madh mesdhetare dhe qendra ekonomike e rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Me ndërtesat e tij terrakote-mbuluar ngjyra e grurit plasaritur, kajsi pjekur dhe bajame blanched shpërndara nëpër detin e ftohtë veriu-rrihej, Marseille është infused me një energji të perceptueshme dhe të papërmbajtshëm.

Pulsing me një tempo të zjarrtë evropiane jugore, Marseille edhe rreh me daulle e Afrikën Veriore fqinje. fusion saj i kulturave është përjetuar mirë në tregjet e saj shtyhet rrugë të provansal prodhuar stalla, algjerianë Souk-si bazaars, dhe kap të freskëta-off-the-anije splayed përgjatë doke e Vieux Port-së në tregun e saj shekullore të peshkut, shitjen përbërësit bazë për lokal merak peshk specialiteti, bouillabaisse.

Emri i tij fjalë për fjalë përkthehet në metodën e tij gatim: kur vlon (bouillir), më të ulët të ngrohjes në një zierje (baisser) - e cila është ndoshta një recetë e mirë për trajtimin e nxituar, tenxhere të nxehtë e shkrirjes që është Marseille.

Marseille Ferry Port

Marseille është një vend mrekullisht të ndryshme të përbërë nga arrondissements 16 ose rretheve dhe një total prej 111 quartiers ndryshme apo lagje. Secili prej tyre është vetë-përmbante dhe ka karakteristikat e veta të dallueshme.

Le Vieux-Port
Porti i vjetër është një nga pjesët më të njohur të Marseille dhe rrugët e tij janë të veshur me restorante dhe kafene. Në mëngjes, fishmongers vijnë rrotull e tyre në tregun e peshkut të kundërt anije. Kjo është ajo ku Louis XIV moored flotën e tij. Ju gjithashtu do të gjeni galeritë këtu. Next për Cours d'Estienne Orves ju do të gjeni Vendi Thiars, pjesën më energjik të këtij rrethi. Me cilësi të mirë restorante të qëndrojë krah për krah me kurthe turistike. Teatri Kombëtar de la Criée është shumë popullor. Pak më tej, Basilique St Victor është i njohur lokalisht si "çelësi i portit".

La Canebière
Kjo është rruga më e famshme në qytet. Së bashku atë që ju do të shihni pazar rrugët si Rue St Ferreol dhe Musee de la Mode, Musée de la Marine et de l'Ekonomi, dhe Opera Komunale. Odeon është e drejtë në fund.

Le Panier
Një shëtitje nëpër këtë rrethin popullor, në afërsi të portit të vjetër, ju merr nëpër rrugët e këmbësorëve provansal veshur me multi-colored ndërtesave. Clocher des Accoules, Vendi la des Moulins, la Vieille Charité dhe la Major janë të gjithë të pasur në histori.

La Joliette
Të doke Joliette janë ndërtesat e gjata të kuqe tulla përgjatë autostradës urën e këmbësorëve. Të katër blloqet e ndërtesave janë ndërtuar në shekullin 19th dhe të brendshme janë rinovuar plotësisht. E Musée des Docks Romains Listat historinë e portit të Marsejës. Mundohuni të kaloni një mbrëmje në doke des shkuma si.

La Plaine
Në Marsejë, Place Jean Jaures është i njohur edhe si La Plaine. Ky shesh i madh ka një treg të martën, të enjteve dhe të shtunave dhe një zonë të zënë pazar në raste të tjera. Rrugët ngjitur ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të restorante, bare, dhe baret frekuentuara nga vendasit si l'Intermédiaire ose Bar de la Plaine.

Le Cours Julien
Vetëm së bashku nga La Plaine, le Cours Julien është një vend popullor për turmat të rinj për shkak të shumëllojshmëri e saj të kafene, cabarets dhe teatro të tilla si Chocolat-Teatri. Për koncerte Espace Julien është vendi për të shkuar. Bredhin dyqanet antike dhe dyqane veshje si Madame Zaza të Marsejës.

Castellane
Bare dhe kinema si César dhe Prado mbajtur këtë shesh në fund të Rue de Romës ditë shumë të zënë dhe të natës. Vendosur në distriktin e biznesit, ajo gjithashtu shënon kryqëzimin e rrugëve kryesore të tilla si Bulevardin Baille dhe Prado.

Le Prado
Njerëzit vijnë në Prado për të parë ndërtesat borgjeze që linjë rrugën kryesore, e Boulevard Perier dhe Rue Paradis. Parc Borély dhe kalaja e saj të ofrojë një nga hapësirat më të mëdha të hapura Marsejës. Hipodrom këtu është gjithashtu shumë popullor.

Endoume
Vendasit janë të pjesshme në këtë qark e cila dominohet nga Notre Dame de la Garde. Emri La Bonne Mère (fjalë për fjalë "Nënë Mirë") vjen nga statuja të mëdha e të Virgjëreshës Mari në krye të kullës zile. Kjo kishë është gjithashtu një vend i rëndësishëm për pelegrinët.

La Corniche
Të Corniche (rruga bregdetare) erërat përgjatë bregdetit të Mesdheut dhe të gjitha vilat e fanciest janë të vendosura në këtë rreth, siç është MAC-Galeries Contemporaines des Musée de Marseille. Ka shumë të pikëpamjeve të mira, por plazhet janë të fshehura kryesisht. Palais de Pharo është një vend i madh për shëtitje dhe Vallon des Auffes është një surprizë e këndshme. Kudo që të jeni, ju mund të admirojnë detin e hapur.

Longchamp
Palais Longchamp është një vend i mirë për të shkuar për shëtitje dhe për të marrë në një kulturë të vogël. Ju gjithashtu mund të vizitoni Musee Grobet-Labadie, Musee des Beaux-Arts dhe Muzeu d'Histoire Naturelle-muze të historisë natyrore


Marseille
ka një port të madh. Ka rrugë të drejtpërdrejtë traget nga Marseille në Ajaccio, Bastia, Porto Torres, Porto Vecchio dhe Propriano. Ka disa kalatave në port, kështu që është e këshillueshme për të kontrolluar edhe më parë nga të cilat pier po nisen.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Marseille garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Marseille Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNCM, Algérie Tragete, La MERIDIONALE ose CTN Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Marseille. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Marseille, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Marseille traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Marseille makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Marseille tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Marseille jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Marseille në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Marsejë dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel