Melilla Ferry

Melilla pasagjerëve dhe Car Tragete

Melilla çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Melilla në Almeria dhe Malaga.

Krahaso gjithë në dispozicion Melilla çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Melilla makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Melilla, Almeria dhe Malaga me tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Melilla Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Melilla Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Melilla në Almeria dhe Malaga në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Melilla pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Melilla biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Melilla

Qyteti i Melilla është një dritare nga të cilat ju mund të shihni dy kontinente.

Një enklavë në Afrikën e Veriut për më shumë se 500 vjet, bathed nga deti Mesdhe, ku vizitori i gatshëm për të dini shijet e papritura mund të gjeni një festë të plotë të ekzotikes, të ndryshme kulturore dhe aktivitete në natyrë.

Nga bukuri e mureve të saj të lashtë kështjellë në shpërthimin e ngjyrës së arkitekturës së saj moderniste prej mbi 900 moderniste dhe Art Deco ndërtesave, Melilla ofron vizitorit një shumëllojshmëri të pafund duke ecur nëpër rrugët e qytetit.

Afërsia e detit dhe ndikimin e katër kulturave janë pasqyruar në gastronomisë hollë të qytetit, dhe në shumëllojshmëri të traditave të saj artistike dhe kulturave. F

njerëzit ew janë të vetëdijshëm për atraksionet e shumta që ftojnë njëri për të zbuluar qytetin e Melilla. Nga thesaret absolute shfaqur shkëlqimin e një qyteti me një histori si një pikë takimi e dy kontinente, në plazhet e rërës gjobë në mes të qytetit dhe detit Mesdhe.

Melilla Ferry Port

Melilla (Mrič në berbere) është një qytet spanjoll autonom të vendosura në Afrikën veriore, në pjesën lindore të varg Rif malor. Ajo është e vendosur në bregun e Detit Mesdhe para brigjet e Gadishullit Iberik, e Almeria, Grenada dhe Malaga. Ajo ka një port të rëndësishëm dhe plazh, në Tres Forcas Kepi, në afërsi të Gurugú malin dhe gojën e lumit Oro. Fshati është metër 1 mbi det. Sipërfaqja është rreth 5 milje katrore (12 km katrore). Qendra origjinal qyteti ishte një fortesë e ndërtuar mbi një kodër të disa 30 të lartë nga ku territori ishte e dominuar në të cilën tani qyteti modern ndodhet m.

Klimë
Klima është tipike mesdhetare, të butë dhe të lagësht, me lindje dhe perëndim erërat dhe herë pas here erërat nga Sahara. Temperaturat mesatare në Melilla arrijnë 13ºC në dimër dhe në verë 24ºC.

Kur të shkoni
Për shkak të rëndësisë së turizmit në Melilla, ajo ofron aktivitete të kohës së lirë në të dy mjediset e saj kulturore dhe natyrore, një numër festimet e mëdha që i japin shkëlqim në qytet. Si moti i saj është një nga më të mildest në Mesdhe, ky qytet është një destinacion që të gëzojnë gjatë gjithë vitit.

Si për të shkuar
Trasmediterránea Kompania traget ofron gjashtë sailings në javë për Portet e Malaga dhe Almeria, duke siguruar një numër të lidhjeve në mes të Melilla dhe kontinent portet spanjolle, duke përfshirë traget të shpejtë (drejtimin nga qershori deri në shtator) me kabina, dhe anije një 'Canguro' , të cilat ofrojnë dy kabina dhe janë mbështetur vende për deri në 1,000 pasagjerë. Varkë mund të kryejë makina 250 dhe 500 metra gjatësi e ngarkesave.

Gastronom
Manifestimi kuzhinës e pasurisë kulturore Melilla është një përzierje e tepruar e shijeve dhe aromave që ofrojnë një larmi të madhe zgjedhjesh në gustator. Si një qytet mesdhetar, Melilla ruan dhe promovon traditën tipike spanjolle e 'tapas "dhe tidbits shoqëruar me një verë gjobë ose birrë etja-shuarje.

Çdo bar ka një specialitet e saj 'tapas', dhe ka tre fusha që janë të njohur veçanërisht për ata: qendra, zona përreth Promenade dhe qarkut Real. qyteti 'tapas qarku' është një domosdoshmëri. Kuzhina mesdhetare është tërhequr kryesisht nga deti: specialitete peshku përfshijnë sardele, anchovies të freskëta, kallamar, sardelet, anchovies dhe në ujë me kripë; një pasuri e butak përfshin karavidhe, karavidhe, prawns dhe prawns hollë mbretit, si dhe midhjet dhe clams skuqur deri në përzierje e shijshme shijshme.

Kulturore shkrirjes-tenxhere e Melilla është po ashtu evidente në përgatitjen arabe të shumë përbërësve dhe në përdorimit të aftë e bimëve dhe erëza. Një domosdoshmëri është tipike "pincho Melillense ', i shoqëruar nga një çaj nenexhik që mund të gjenden vetëm në këtë qytet, apo një pjatë të shijshme couscous, plot shije mesdhetare.

histori
Origjina e qytetit të Melilla vjen nga kolonizimit fenikas e Mesdheut perëndimor. Që nga shekulli i 6th pes ai kishte qenë në duart e pabesë, dhe ka kaluar më pas për të qenë pjesë e Perandorisë Romake. Në vitin 429, pasi kanë kaluar nga Hispania, vandalët ventured në veri të Afrikës, shkatërruese provincat Mauritanian, në rrugën e tyre për të Kartagjenës. Me zgjerimin mysliman, zona ku Melilla është vendosur u pushtua në fund të shekullit të 7th.

Në 859, me inkursionet Viking, në Mesdhe, Melilla është plaçkitur dhe djegur. Në 927, Abd-ar Rahman III inkorporuar atë në emiratin Cordovian, e cila më vonë do të bëhej Cordovan Kalifati. Lidhje me Andaluzi kishte një kohëzgjatje të shkurtër, dhe Melilla u bë një pikë e lënduar në mes të sulltanëve të Fes dhe Tlemcen, deri në pikën e duke u shkatërruar dhe pothuajse shpopulluar.

Shekulli 15th dëshmoi fillimin e zgjerimit të Portugalisë në Mbretërinë e Fes, dhe monarkët katolikë të cilët u bashkuan me zgjerimin. Në 1497, pushtimi i qytetit nga trupat Kastilianisht ndodhi. Në 1509, Marrëveshjen e Sintra ri-vendosur kufijtë e ndikimit të Afrikës Veriore mes Portugalisë dhe Castile, duke vendosur se Portugalia do të dominojnë bregdetin Atlantik nga Ceuta, duke e lënë të Mesdheut për Castile. Prej atëherë e tutje, qyteti u nënshtruar vazhdimisht për armiqësive nga "rifeños" (sub-Sahariane fiseve lokale).

Në 1860, Traktati i Wad-Ras me sulltanit të Marokut u nënshkrua. Me anë të këtij traktati, u vendosën kufijtë midis territorin maroken dhe qytetin spanjoll. Lufta maroken, i cili vazhdoi me ndërprerje në këtë zonë, gjatë fillimit të shekullit 20th, ishte veçanërisht kritike për Melilla. Kryengritja ushtarake, e cila inkurajoi të Luftës Civile spanjolle ka filluar më 17 korrik 1936 në Melilla. Për këtë arsye, the-Franco pro propaganda e përmendur këtë qytet si "La Adelantada" ( "paraardhës"). Që nga fundi i protektorateve spanjolle dhe franceze gjatë Marok, në 1956, ky vend pretendon qytetin si pjesë të territorit të saj. Në anën tjetër, Qeveria spanjolle nuk ka ruajtur çdo lloj të negociatave për këtë çështje.

Dije
Me një trazim të tillë të kulturave, ka festime të ndryshme në Melilla në pothuajse çdo kohë të vitit. Pas kalendarin diellor, festimet fetare të krishtera të përfshijë jo vetëm Pashkët, Krishtlindjet dhe Epifani, por edhe festë e Zojës së La Victoria dhe Shën Françeskut të Asizit (shenjtorëve mbrojtës të qytetit).

Festimet kryesore islamike të ndjekin kalendarin hënor: Ramadan, Id El-Fitr (duke shënuar fundin e Ramadam), Aid El Kebir (festa e sakrificës), Mulut (lindja përkujtim të Profetit), Achra ( "El Diezmo") , dhe Viti i ri mysliman (Muharrem).

Bashkësia çifute gjithashtu ndjek kalendarin hënor, dhe festimet e tyre kryesore janë Purim (karnaval), Pesaj (Easter), Shavuot (Rushajeve), Ros-hashaná (Viti i Ri) dhe Yom Kippur (në festë Absolution).

Komuniteti Hindu, kolonët më të fundit në Melilla, festojnë Muzik e cila është festë Hindu Vitit të Ri.

 


Më të mirë në dispozicion Melilla trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Melilla Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Melilla. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Melilla, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Melilla traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Melilla makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Melilla trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Melilla jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Melilla në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Melilla dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel