Methana Ferry

Methana pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Methana pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Methana në Aegina, Pire dhe Poros.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Methana në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Methana makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Methana, Aegina, Pire dhe Poros me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Methana Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Methana Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Methana në Aegina, Pire dhe Poros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Methana pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Methana biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Methana

Methana është një gadishull vullkanik që shtrihet në veri të Trizina. Është e lidhur me Peloponezit nga një isthmus shumë të ngushtë.

I famshëm për burimet e saj të ngrohtë shëruese, qytet Methana mirëpret qindra pushuesve greke çdo vit, por ende mbetet larg nga vizitorët e huaj. Një rrugë e re piktoreske bregdetare lidh isthmus me qytetin dhe portin e Methana, në anën jug-lindore të gadishullit.

paraqitje e shkurtër e parë e qytetit dhe portit të Methana është nga rrugë si ju qasje qytetin nga kodrat aty pranë. Ndërtesa e famshme spa qëndron në hyrje të qytetit. Erë e saj karakteristike e squfurit është përdorur për qëllime terapeutike nga fund të shekullit 19th.

Një vend të preferuar në mesin e vizitorëve është ishull i vogël e gjelbër e Nissaki, lidhur nga një rrugë e shtruar, ku jahte luksoze janë ankoruar në krah të vogël tradicionale të peshkimit-anije. Gjurmët e një kështjelle dhe monedha spartan nga shekullin e 4th pes janë gjetur në këtë ishull të vogël. tragete të mëdha nga Pire dhe Aegina thirrur në në portin kryesor të Methana, duke vazhduar në rrugën e tyre për të Poros.

Methana Ferry Port

Peizazhi i mrekullueshëm dhe pamje këtu bëjnë Methana një pjesë jashtëzakonisht e bukur e Greqisë, dhe kjo është kombinim perfekt i malit dhe detit, e kaltër dhe të gjelbër dhe një vend që tërheq shumë vizitorë çdo vit. Vija bregdetare e Methana është shumë interesante dhe ka shpella të shumta përgjatë bregdetit që janë shumë interesante. Ka edhe disa plazhe të bukura, si Almyra ku ju mund të notuar në ujërat e freskëta gjatë verës.

Ka një numër i hoteleve dhe strehim të tilla si apartamente dhe studiot që operojnë në Methana. Ju do të gjeni një zgjedhje e bukur e taverna, ku ju mund të gëzojnë një vakt ose të pini.

Përgjatë rrugës së ndër-vend, 9 km në perëndim nga qyteti Methana, qëndron vullkan në gjumë. Vullkan fundit shpërtheu në 283 pes, dhe me tërmete shoqërojnë, duke rezultuar në shkatërrimin e Troezen lashtë (Trizina). Vizitorët që duan të ngjiten në samitin vullkani mund të lënë makinën e tyre në bazë, ku ka një stacion i vjetër i autobusit dhe skajet rrugore. Ajo merr rreth 45 minuta të ecin në samitin përgjatë një shteg të ngushtë dredha-dredha, me pemë që ofrojnë hije gjatë muajve të nxehtë të verës. Ju do të shpërblehet me pamje mahnitëse panoramike të detit përreth dhe ishujt e Aegina, Angistri dhe Moni. Megjithatë, vullkan "krater" në samit është mjaft zhgënjyese, si ju do të shihni vetëm një shpellë të vogël me një shenjë mbi hyrje.

Gjithashtu, së bashku të njëjtën rrugë malore në vullkan, ajo është me vlerë duke ndaluar në fshatin e vogël bregdetar peshkimi i Vathy për një pije e gjatë të ftohtë freskuese. taverna tradicionale rrethojnë gjirin e vogël, ku disa anije me vela të vijnë të lidhin dhe kënetë up. Ju mund të falet për të menduar se kanë rritur vetëm përsëri 50 vjet në kohë, si ju relaksoheni dhe të shohim pleq mbi gomarët e tyre duke marrë rrugën e tyre të zakonshme rreth gjirit, me burra lokale peshkimit klasifikim kapur e tyre dhe duke ndrequr rrjetat.

 


Më të mirë në dispozicion Methana trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Methana Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Methana. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Methana, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Methana traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Methana makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Methana trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Methana jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Methana në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Methana dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel