Morro Jable Ferry

Morro Jable pasagjerëve dhe Car Tragete

Morro Jable çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Morro Jable në Las Palmas dhe Santa Cruz de Tenerife.

Krahaso gjithë Morro Jable në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Morro Jable makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Morro Jable, Las Palmas dhe Santa Cruz de Tenerife me tragete Naviera Armas Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Morro Jable Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Morro Jable Ferry
me Naviera Armas Ferry Line për anijet me vela nga Morro Jable në Las Palmas dhe Santa Cruz de Tenerife në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Morro Jable pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Morro Jable trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Morro Jable

Ajo që dikur ishte një fshat i vogël peshkimi me vetëm 200 banorë, Morro Jable tani është rritur në një nga vendpushimet më të mëdha pushime për turistët gjermanë në ishull (me rreth 8,000 banorë). Kjo ishte gjatë viteve tetëdhjetë se turizmi parë mori off pas ndërtimit të klubit të parë Robinson.

në ditët tona Morro Jable ka diçka për të gjithë. Milje e plazhet e artë dhe blu të qartë dete, dyqane, bare dhe restorante të tërheqin mijëra turistë çdo vit (për momentin ka rreth shtretër 16,000).

Përkundër të gjitha turizmit nga fshati i vjetër ende mbetet e paprekur dhe ka një port i çuditshëm në perëndim të qytetit e cila është përdorur nga peshkatarët vendas dhe yachtsmen dhe ju ende mund të shpëtojnë ngutje dhe nxitim duhet të ju dëshironi të marrë një shëtitje nge përgjatë shëtitores ose shikoni një nga plazhet lokale.

Morro Jable Ferry Port

Morro Jable shtrihet në pikën më jugore të Fuerteventura (rreth 90km nga aeroporti) dhe tërheq një klientelë kryesisht gjermane. Kjo turistik të madh, modern, të qetë dhe tepër të pastër ishte fillimisht një fshat i vogël peshkimi. Pjesa më e madhe e turistik tashmë shtrihet përgjatë bregdetit nga "qyteti i vjetër" drejt veriut përgjatë një Palm pemë rreshtuan Avenue me Hotele dhe dyqane në njërën anë dhe plazh nga ana tjetër.

Origjinali Pjesa fshat peshkimi i Morro Jable (zonën rreth Plazoleta de Cirilo Lopez) ka shumë restorante peshku dhe kafene dhe është e drejtë në buzë të ujit. Centro Comercial de Jandia on kryesore Avenue ka disa bare dhe disko lart, edhe pse këto mund të jetë gjithashtu shumë i qetë sidomos në sezonin e ulët.

Ka dy plazhe shumë të këndshme në Morro Jable, e 'Playa de la Cebada' në Qytetin e Vjetër është strehuar mjaft dhe deti është zakonisht shumë i qetë këtu (edhe pse kini kujdes e gusts papritur e erës që zbresin nga malet) dhe cekët ujërat do të thotë se temperaturat e ujit janë shumë të këndshme dhe të sigurt për larje. Gjithashtu përgjatë këtyre plazheve disa Bar / Kafenetë ku ju mund të qetësohem.

Në skajin perëndimor të Morro Jable është një Harbour modern, ku ju mund të gjeni disa kompani që ofrojnë Detare Ekskursione dhe Trageteve Shërbimet për Las Palmas në Gran Canaria.

Disa nga plazhet këtu janë më të gjatë dhe më të bukura në ishujt Kanarie shtrihen 35km dhe ka shumë për të bërë për të apasionuar pas sporteve të ujit nga ski jet për rrëshqitje në ajër.

E saj gjithashtu e mundur për të marrë një fletë metalike jet nga këtu mbi ishullin fqinj të Gran Canaria.

Morro Jable vazhdon të rritet çdo vit përhapur më tej (siç bëjnë shumë nga vendpushimet kryesore në Fuerteventura) dhe një marinë të re gjithashtu është duke planifikuar për të ardhmen.

Më i përmbajtur se homologu i tij veriore, Corralejo (edhe në qoftë se ju të kërkuar rosto viçi dhe Yorkshire pud ju do të jetë shtyrë e vështirë për të gjetur atë), Morro Jable është pothuajse ekskluzivisht gjermane. Plazhi është tërheqjen kryesore, që shtrihen për rreth 2km nga pjesa e vjetër e qytetit dhe fronted nga të ulët-rritje, immaculately apartamente landscaped dhe hotelet. Back nga plazhi, të palls bukuri disi me një trase të dyfishtë veshur me qendra tregtare dhe hotele.

 


Më të mirë në dispozicion Morro Jable trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Morro Jable Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Naviera Armas Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Morro Jable. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Morro Jable trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Morro Jable traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Morro Jable makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Morro Jable trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Morro Jable jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Morro Jable në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Morro Jable dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel