Mostyn Ferry

Mostyn pasagjerëve dhe Car Tragete

Mostyn çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mostyn në Dublin.

Krahaso gjithë në dispozicion Mostyn çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mostyn makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mostyn, Dublin me P & O Detit të Veriut Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mostyn Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mostyn Ferry
me P & O Detit të Veriut Ferry Line për anijet me vela nga Mostyn në Dublin në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mostyn pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mostyn biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Mostyn

Mostyn është një nga portet më të vjetra të Mbretërisë së Bashkuar traget dhe të pasur në histori.

Zona tërheq mijëra turistë që dynden në zonë për të gjatë plazh rërë natyrore. doke Mostyn është i mbijetuari i fundit i punës nga ish varg të porteve të vogla përgjatë bregut jugor të Dee grykëderdhjen.

Kjo është porti më i ri i trageteve në Uells, pasi duke qenë marrësi i një investim prej £ 17.5m. Pas riorganizimit P & O vendosur për të kaluar vendkalimet e saj Deti irlandez nga Liverpool në Mostyn.

Të doke në kanë qenë të zgjeruar dhe modernizuar për t'u marrë me një biznes në rritje të anijeve e cila tani përfshin dy sailings përditshme trageteve në mes të Veriut Uells dhe Dublin.

Ju lutemi Shënim: Rruga traget Mostyn në Dublin u janë mbyllur nga operatori P & O Tragete irlandeze në 2004 dhe ka qenë që veprojnë nga Liverpool në Dublin. port traget Liverpool është rreth një orë me makinë larg nga Mostyn dhe ofron objektet më të mira.

Mostyn Ferry Terminal

Mostyn është një fshat në qarkun e Flintshire, North Wales, shtrirë në grykëderdhjen Dee mes Prestatyn në Perëndim Veriut dhe Holywell në Lindjen e Jugut. Fshati shtrihet në A548, e Vjetër Coast Road, me Dee lumit në verilindje dhe kodrat Uellsit në jugperëndim.

Porti i Mostyn dikur ka shërbyer si një port nga i cili tragete lundruar në Dublin në rrugën e Liverpool-Dublin. Mirëpo, kjo përfundoi në 2004 dhe Port ka zhvilluar biznese të tjera, duke përfshirë ndërtimin e, dhe shërbime mbështetëse për, nga jashtë fermave të erës breg në detin irlandez.

Mostyn Historia & Argetime

Mostyn Hall historike dhe kopshte janë të vendosura në veri perëndim të fshatit. Hall është një Klasa I listuara ndërtesë dhe pasurive ka qenë në duart e familjes Mostyn për disa shekuj, duke qenë selia e baronets dhe baronëve të Mostyn.

Vetëm poshtë rrugës A548 nga Mostyn në Llanerch-y-Mor është hulk rusting e 'Mostyn Fun Ship'. Anija filloi jetën si Duka i Lancaster, një anije traget makinë dhe dalje në det, deri sa ajo ishte përherë e thatë-ankorua në Mostyn.
histori

Një shënim interesant në histori ka të bëjë me familjen Mostyn, i Mostyn Hall, dhe kapjen e fronit të Anglisë Mbretit Henry Tudor-së.
Familja Mostyn zbriti nga martesa e Ieuan Fychan (d. 1457), e Pengwern, Llangollen, me Angharad, vajzën dhe trashëgimtaren e Hywel (ose Howel), i biri i Tudor ap Ithel Fychan. pasardhësi i tyre Richard ap Hywel (Howel) mbështetur shtëpinë e Lancaster në luftën e saj për fronin e Anglisë.

Në një rast Henry Tudor ishte i njohur për të vizituar Richard ap Howel në Mostyn dhe njerëzit e Richard III erdhi për ta kërkuar. Si ata të detyruar rrugën e tyre nëpër pjesën e përparme ai po dilte nga ana e prapme. Mbreti i ardhshëm u besohet të ketë lundruar nga Mostyn Dock në Brittany në mesin e një peshë prej kashte.

Richard ap Howel, ose Richard Mostyn, ishte për t'u takuar me Henry Tudor përsëri më vonë - në Bosworth Battlefield. Mostyn taksë e njerëzve 1,600 Flintshire kishte asnjë kontribut i vogël për fitoren dhe Mbreti i dha Richard shpatën dhe rripin e kishte veshur atë ditë.

 


Më të mirë në dispozicion Mostyn trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mostyn Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Detit të Veriut Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mostyn. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Mostyn trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mostyn traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mostyn makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Mostyn trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Mostyn jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mostyn në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mostyn dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel