Mykonos Ferry

Mykonos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Mykonos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mykonos në Andros, Folegandros, Heraklion, IOS, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Rafinës, Santorinit, Syros dhe Tinos.

Krahaso gjithë në dispozicion Mykonos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mykonos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mykonos, Andros, Folegandros, Heraklion, IOS, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Rafinës, Santorini, Syros dhe Tinos me Agoudimos Lines, Blue Star Ferries, Cyclades tragete shpejte, Deti avionët, helene SEAWAYS ose Aegean Speed ​​Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mykonos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mykonos Ferry
me Agoudimos Lines, Blue Star Ferries, Ferries Cyclades Fast, Deti avionët, helene SEAWAYS ose Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Mykonos në Andros, Folegandros, Heraklion, IOS, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Rafinës, Santorini, Syros dhe Tinos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mykonos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mykonos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Mykonos

Mykonos është Ibiza e Greqisë. Një ishull i bukur në Cyclades, i cili duket vetëm si kartolina: shtëpi të bardha të vogla me lule dhe dritare blu dhe dyert, rrugët me dorë pikturuar, erës, roja pëllumb, oxhaqet, shumë kisha të vogla dhe restorante të mrekullueshme dhe kafene.

Ishulli i erërave, si vendasit e quajti atë, është pothuajse në qendër të ishujve Cyclades dhe mes Tinos dhe Naxos. Është ishulli më i afërt për të Delos. Anije nga porti i Mykonos të bëjë udhëtime në ishullin e shenjtë të lashtësisë.

Shumë nga "jetsetters" greke të ketë një shtëpi këtu ose vizitoni çdo verë, dhe natës është shumë i zhvilluar. Ju do të shihni një shumë të eccentrics sidomos në kohë të natës. Edhe pse ajo është një parti-ishull, ajo nuk është aq zë të lartë si për shembull IOS dhe Kos, kështu që ju mund të merrni fle gjatë natës.

Mykonos ka një reputacion për të qenë një vendpushim veror për burrat kryesisht gay, që nuk është plotësisht e vërtetë. Publiku homoseksual është i pranishëm, por është edhe një vend joshës për të pasur dhe të famshëm, i cili është me dhimbje e qartë për këdo që ka një sy në çmimet në menutë.

port traget Mykonos gjatë natës

Mykonos është një nga ishujt e parë në Greqi që e bënë me vlerë turistike e poret e saj natyrore, diellit dhe detit. Ajo ka filluar të përhapet thashetheme e saj në mesin e fushës 1950-së, kur vizitorët e parë filluan të mbërrijnë në ishull.

Në Mykonos e 60 Mesme tashmë ishte destinacioni i preferuar i udhëtimit të famshëm nga grup ndërkombëtar jet. Gjatë 70 të-të, 80-së, Mykonos 90 u bë modë për çdo artist, politikan apo biznesmen të asaj kohe. personalitete të rëndësishme si Aristoteles Onasis, Maria Kallas, Tzaki Kennedy - Onasi, Brigit Bardo, Zhan Moro dhe Grace Kelly janë disa nga të famshëm që kanë vizituar këtë ishull Egje në baza të rregullta.

Mykonos nuk është më një vend në modë, por një vlerë e qëndrueshme. Shumë të famshëm grekë kanë zgjedhur për të ndërtuar shtëpitë e tyre rurale në ishull në mënyrë që të bëjë lidhje të forta me Mykonos.

Por ajo, me të vërtetë e bën Mykonos aq i famshëm? Kryeqyteti i këndshëm me bukuritë autentike, arkitekturës tradicionale dhe bukuri të thjeshtë, tërheq të gjithë vizitorët.

Alefkandra ose Litle Venecia, është një lagje të veçantë në Greqi. Valët spërkatje dritaret dhe për të krijuar një peizazh unik. Lagje e Kastro, kisha e Panagia Paraportiani, Muzeun Arkeologjik, mullinjtë e erës piktoreske dhe pazar në Matogianni, rruga e famshme me butiqe modës, janë disa nga pikat e nxehta të ishullit Mykonos.

Plazhet Mykonos 'janë të njohur në mbarë botën, duke ofruar të gjitha llojet e argëtim. Ju mund të kombinohen not, sportive dhe të kohës së lirë. Super Paradise dhe Parajsa janë plazhi i lartë dhe më i famshëm në ishujve Cyclades. beach Elia me një pafund të bregut të artë dhe ujërat kristal e qartë është ideale për not. Nëse ju jeni një dashnor i sportit, vizitoni Platys Gialos, me të gjithë infrastrukturën e duhur për sportet e ujit.

Plazhi i Agios Ioannis fitoi famë ndërkombëtare, kur filmi i Hollivudit Shirley Valentine u qëllua atje.
Të gjitha rreth ishullit ju do të gjeni brigjet shkurtër dhe të zgjeruara, plazhet e organizuara dhe brigjet virgjër, për çdo shije.
Kalafatis, Ftele, Ornos, Psarou, Tourlos, Houlakia, Agios Stefanos, Ano Mera dhe Megali Ammos, janë disa prej tyre.

Mykonos ofron një strehim të këndshme në komplekset luksoze të hoteleve dhe vilave dhe në dhomat e të le të gjitha rreth ishullit. Çmimet janë të përballueshme për çdo udhëtar.

Ishulli ka lidhje të rregullt me ​​portet e Pireut dhe Rafinës. Nuk është një aeroport lidh Mykonos me Athinën, Selanikun dhe qytete të tjera në Greqi. Ka fluturime çarter nga e gjithë bota gjatë periudhës së verës.

 


Më të mirë në dispozicion Mykonos trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mykonos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Agoudimos Lines, Blue Star Ferries, Cyclades Tragete Fast, Deti Jets, helene SEAWAYS ose Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mykonos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Mykonos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mykonos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mykonos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Mykonos trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Mykonos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mykonos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mykonos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel