Mytilene Ferry

Passenger Mytilene dhe Car Tragete

Çmimet Mytilene pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mytilene në Pire dhe Kios.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Mytilene në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mytilene makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mytilene, Pire dhe Kios me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mytilene Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mytilene Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Mytilene në Pire dhe Kios në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mytilene pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mytilene biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Mytilene

Mytilene është kryeqyteti modern të ishullit të bukur të Lesbos. Ajo është gjithashtu në shtëpi në portin kryesor të ishullit. Mytlilene është edhe emri i dhënë në të gjithë ishullin nga shumë vendasit. Mytilene mund të shkruhen Mitilini dhe mënyra të tjera.

Mytilene është ishulli i tretë më i madh i Greeces. ullishte që shkojnë përgjithmonë, pyjet me pisha të trasha, plazhe ranore, manastiret, goxha shtëpitë tradicionale dhe pallate të vjetra. Historia e lashtë me të vërtetë i ishullit është i dukshëm kudo në Lesvos. Duke filluar nga kryeqyteti Mitilini, e cila është ndërtuar në majë të rrënojat e qytetit të vjetër, ai fillon të njihen me bukuritë e pambarim të ishullit.

Në verilindje të qytetit është ujësjellësit Romake, në veri të mëtejshme Pirgi Thermis me shtëpi tradicionale të vjetra, dhe Loutra Thermon. fshatra piktoreske bregdetare me plazhe të mrekullueshme, si Plomari, i njohur për uzo e saj, janë kudo.

Fshati Mali Agiassos, në ultësirë ​​e malit Olympus, ka shtëpi simpatik dhe rrugët pak. Plazhet me rërë në Vatera, Kaloni, Mithimna dhe Molivos famshme.

Mytilene Tragete

Qyteti i Mytilene, i cili shtrihet në bregdetin jug-lindore të ishullit, është një qytet modern me shumë elemente nga e kaluara. Kjo është ishull kryeqyteti dhe kryetari i Prefekturës së Lesbos; një qendër administrative, tregtare dhe kulturore me një popullsi prej 40.000.

Sotme Mytilene zë shtatë kodra, ndërsa kalaja e tij, një nga më të madhe në Mesdhe, shtrihet në një kodrinë pishe mbuluar në lindje të qytetit.

Çfarë është shquar në lidhje me kodrinë është se, deri në shekullin e Krishtit 1st, ajo përbëhet një ishull të veçantë. Më vonë, distanca nga deti ndan atë nga qyteti fqinj i Mytilene është eliminuar gradualisht nga depozitat e tokës të cilat formuan bankat; Kështu qyteti u zgjerua në drejtim të perëndimit. Ka dëshmi se isle of Mytilene ishte e lidhur me brigjet e kundërta me anë të urave gjatë kohës klasike. Një kanal, hapja e të cilit u gjet në rrethin e Epano Skala, lidhur portin veriore dhe jugore.

Ujore të portit të brendshëm (jugore) jep e bërë qytetin ngjyrën e saj të veçantë; Si anija afrohet ishullin, një kombinim i shtëpive të vjetra feudali dhe ndërtesa bashkëkohore vjen në pamje. Përgjatë ujore, vizitorët të vijnë të gjithë Teatrin Komunal Prefekturës (në ndërtim), Bashkia, ndërtesat stil i restauruar neo-klasike, si dhe banka, hotele, dyqane kafe, dyqane e ëmbël, restorante, agjenci udhëtimi, kompania anijeve zyrat etj kisha e Shën Therapon qëndron jashtë në mesin e ndërtesave të tjera me të cilin është shqiptuar, kube e saj të përpunuar, e cila praktikisht dominon port. Ujore është ideale për një "shëtitje", sidomos gjatë mbrëmjes. Kjo është kur anëtarët e grupit të lehta mbi kodrat, kreditimit ngjyrë të portit, dhe një ndjenjë e qetësi për vizitorët e saj.

Ngjitur me ujore qëndron rrugë Ermou, e cila është rruga kryesore tregtare në qytet. Si ju ecni nëpër treg deri nga fundi i rrugës ju do të vijnë të gjithë dyqanet tradicionale antike dhe dyqane çuditshëm pak, ndërsa "Koumidia" dhe "Ladadika" seksione të treg, me një traditë të gjatë të veprimtarisë tregtare, shtrihet në të drejtën tuaj. Ju do të vijnë të gjithë rrugica grafike dhe ndërtesa tregtare të cilat janë duke u restauruar.

Ermou rrugë shtrihet në Portin e Veriut (Old Port), "Limin Malois", si grekët e lashtë e quajti atë, në fund të e cila ishte hedhur qëllimisht me dilte në mënyrë që anijet e armikut nuk mund të ankorohen. Porti i vjetër, me e shkatërruar skelë dhe rrënojat nga e kaluara, është disused sot. Megjithatë, zona është duke u përmirësuar dhe vizitorët mund të vë mbrapa dhe gëzojnë peizazh në një nga burimet e hapura sode ajrit përgjatë ujore të portit të vjetër. Nga atje ju keni parë një zog në sy të grafik rrethit Epano Skala në të majtë dhe kalaja në të djathtë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Mytilene garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mytilene Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mytilene. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Mytilene, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mytilene traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mytilene makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Mytilene tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Mytilene jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mytilene në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mytilene dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel