Nador Ferry

Nador pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Nador pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Nador në Almeria dhe Sete.

Krahaso gjithë në dispozicion Nador çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Nador makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Nador, Almeria dhe Sete me Comarit Comanav apo tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Nador Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Nador Ferry
me Comarit Comanav ose ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Nador në Almeria dhe Sete online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Nador pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Nador biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Nador

Nador është një qytet i mrekullueshëm që shtrihet në pjesën verilindore të Marokut në rajonin Rif. Kjo është një qytet port në lagunë Bhar Amezzyan.

Nador është një qendër e madhe tregtare për peshk, fruta dhe blegtorale. Ajo ka një gjysmë-autostradë që lidh atë në qytetin spanjoll të Melilla. Afërsia e saj me detin dhe qytetin spanjoll të Melilla është një katalizator i madh për tregtinë ndërkombëtare. Ajo kishte arritur diskreditohet si një qendër për kontrabandë, por tani e ka tejkaluar problemin dhe tani është bërë një pikë për mallrat e konsumit që vijnë nga Evropa.

Nador është një vend i qetë me atmosferën e një qyteti kufitar. Udhëtarët ndoshta do të kalojë përmes rrugës për në ose nga Melilla. Me uzinën e saj të çelikut dhe port modern, Nador ishte një anije për zhvillimin maroken pas pavarësisë, kur qyteti i ri u zhvillua në një model grid-hekur së bashku me një fshat të vogël Rif.

Birdwatchers mund të dëshironi të përdorni qytetin si një bazë për eksplorimin e ligatinave dhe habitateve bregdetare në lindje. Përndryshe ka pak për të ju ndalojë këtu për shumë kohë.

Nador Ferries
Historia Nador

Nador besohet të jetë themeluar nga Qytetërimit berbere. Ajo u vendosi më pas nga fenikasit, romakët dhe arabët. Emri i qytetit mund të ketë origjinën nga emri 'ka Nador' një vendbanim i vogël në afërsi të lagunës. Ajo mund edhe të ketë origjinën nga fjala arabe "Nadar 'që do të thotë harresë dhe që përputhet më shumë si Nador është një pikë strategjike e vëzhgimit me Spanjën. Ajo ka qenë e njohur me shumicën e mbretërve maroken, Mbreti Omar ibn Idriss II në veçanti dhe Almoravide Mbretit Youssef ibn Tachfin.

Argetime Turistike Nador

Turizmi është bërë një pjesë e madhe e ekonomisë në Nador. Ju do të gjeni shumë riatdhesuarit maroken vijnë në Nador për të takuar të afërmit e tyre dhe për të vizituar atdheun e tyre. Numrat janë të mëdha dhe i ka dhënë një shtysë të madhe për industrinë e turizmit. Nuk ka shumë restorante anësore plazh apo portet piktoreske apo muzetë për të tërhequr turistët. Por ajo ka disa turistë nga Evropa që e duan vizituar këtë qytet për të ndjehen të saj tradicionale Riffian.

Megjithatë për entuziastët e shpendëve dhe kafshëve të egra ky një vend i madh. Në lindje të Marokut rreth 30 km larg është fshati i Kariet Arkmane cilat ka vende të mëdha ujërave të ëmbla dhe të kripur. Zogjtë dhe insektet e të gjitha llojeve frekuentojnë këto vende. karkalecat me ngjyra të ndezura, damselflies, merimangë rërë janë disa insekte gjenden në kripë kënetë të kësaj zone. Ju gjithashtu do të gjeni flamingo mëdha, këmbalkë zi krahë, leshko, Grebe madh kreshtë dhe terns dhe gulls rreth kësaj zone. lindje më tej ju do të gjeni bashkësia bimore gradualisht dorëzon për një komunitet tjetër. Ku ka pasur bar marram ju mund të gjeni ata të zëvendësohet nga spurge deti dhe deti ashe dhe specie të mëdha si dëllinjë dhe Cistus. Ky kombinim gjobë tërheq zog interesante si dunlin, Oystercatcher dhe pulëbardhë AUDOUIN së.

Si ju lëvizin edhe më tej përgjatë bregdetit nga Ras el Ma një lagune ujërave të ëmbla me rërë të shquar pështyn metra 50 përveç mund të gjenden. Kjo është gjithashtu një strehë e sigurt për shpendët si aksioneve të bardhë, gri çafke, pak gatë, redshank, e zezë godwit përbaltur, redshank ndotur (në verë) dhe kingfishers dhe terns zi. Të dashamirësit e natyrës të bëjë një vijë e drejtë në këtë zonë për të parë shumëllojshmëri amazing e zogjve në dhe rreth Nador. Ekziston edhe një vend transmetimit për të gjatë-valë dhe valë të shkurtra të Medi 1 Radio që transmeton në të gjitha vendet e Magrebit. Ajo është menduar të jetë në mesin e ndërtimeve të lartë në Afrikë.

Ka disa luksoze dhe buxhetit hotele të qëndrojnë dhe ju mund të gjeni disa restorante dhe kafene të shërbyer turistëve në qytet. Qeveria ka nxjerrë udhëzime për të bërë qytetin të duken më mirë si një vend i përsosur turistik. Qyteti është i vogël, por të rehatshme dhe një vend shumë interesant për shkak të vendndodhjes së saj të përsosur.

 


Më të mirë në dispozicion Nador trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Nador Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Comarit Comanav ose ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Nador. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Nador trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Nador traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Nador makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Nador trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Nador jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Nador në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Nador dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel