Napoli Ferry

Napoli pasagjerëve dhe Car Tragete

Napoli çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Napoli në Cagliari, Lipari, Palermo, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Ventotene dhe Vulcano.

Krahaso gjithë në dispozicion Napoli çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Napoli makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Napoli, Cagliari, Lipari, Palermo, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Ventotene dhe Vulcano me Tirrenia Ferries, SNAV Trageteve apo tragete Grandi Navi Veloci online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Napoli Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Napoli Ferry
me Tirrenia Ferries, SNAV Trageteve apo Grandi Navi Veloci për anijet me vela nga Napoli në Cagliari, Lipari, Palermo, Panarea, Ponza, Salina, Stromboli, Ventotene dhe Vulcano në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Napoli pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Napoli biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Napoli

Napoli është qyteti më i madh në jug të Italisë dhe një nga më të bukur, veçanërisht rreth Gjirin e Napolit. Kryeqyteti i Campania, ky metropol zvarrisës u themelua nga grekët dhe më vonë zgjeruar nga romakët, dhe si rezultat është e pasur me histori dhe arkitekturë mahnitëse.

Në një anë e Napolit është Maja e Vezuvit, dhe në afërsi të gjirit janë ishujt goxha e Capri, Ischia dhe Procida, të cilat të gjithë japin hua veten e tyre për udhëtime ditore. Pompei dhe Herculaneum janë plot me disa nga rrënojat më interesante dhe demaskuese romake në Itali, pasi u shkatërrua nga Vezuvit kur ajo shpërtheu gati 2,000 vjet më parë.

Në Napoli qendrore, qendrat zyrtar informacion turistik të qëndrojë në Piazza dei Martriri, Piazza dei Gesù Nuovo dhe Via San Carlo, ndërsa degët e mëtejshme të turizmit janë të bazuara në stacionet e trenit Mergellina dhe Stazione Qendrore. Këto degë të gjitha aksioneve të 'qui Napoli' broshurë të shkëlqyer, e cila vjen me një hartë të mirë dhe një udhëzues angleze në pamjet kryesore.

Napoli është e plotë të galerive të artit dhe është një haraç për periudhën më përrallore të kaluarën e saj, kur ajo ishte një nga kryeqytetet e tregtare Evropian përgjatë Mesdheut.

Napoli Ferry Port

I njohur si Napoli për vendasit (ndryshe Napolit), kjo krahinë është një nga vizituar më shpesh në Itali, në një pjesë jo të vogël për shkak të madhësi të qytetit dhe gjirin e saj të famshme që e bëri atë një central elektrik komerciale gjatë Rilindjes.

Megjithatë, ka më shumë për të Provincës së Napolit se qyteti dhe rrethinat e tij. Prej afërsisht 3 milion njerëz të cilët thërrasin në shtëpi krahinës, mbi dhe mbi dy të tretat e tyre jetojnë në qytetet e vogla që dot fshat përreth, shumë prej tyre gjenden përgjatë bregdetit.

Napoli është e plotë të galerive të artit dhe është një haraç për periudhën më përrallore të kaluarën e saj, kur ajo ishte një nga kryeqytetet e tregtare Evropian përgjatë Mesdheut. Edhe pse nënshtruar një dëshirë e fortë të turistëve gjatë muajve të verës, qyteti bëhet si çdo kryeqytet tjetër evropian gjatë jashtë sezonit. Krahina është edhe shtëpia e disa nga distilleries më të famshëm të Italisë dhe mjaft disa pemët e limon.

Napoli Qendra e qytetit është kompakt dhe i plotë i pallateve të mëdha, kishave, manastireve mbresëlënëse, konventave, kështjella dhe ndërtesa të tjera të mrekullueshme. Vende me interes të veçantë përfshijnë Duomo - një katedrale të lashtë që ishte ndërtuar në mes të 1294 dhe 1323; Palazzo Reale (Royal Palace) - një shembull i shkëlqyer i arkitekturës mrekullueshme italiane që mund të gjenden në këtë qytet historik; Teatro San Carlo - një teatër Opera që të ketë një sfond të veçantë, që mund të hiqet për të zbuluar kopshtet e Palazzo Reale; Museo Archeologico Nazionale (Muzeu Kombëtar Arkeologjik) - plot me disa nga koleksionet më të plotë në Itali; dhe Napoli Sotterranea - një seri interesante të nëndheshme tuneleve, korridoreve, shkallët, dhoma dhe salla, në zemër të Napolit. Më shumë informacion në lidhje me tërheqjet Naples Turistike.

Napoli shtrihet përgjatë ujore dhe në të gjithë qytetin ka shumë sheshe, parqe dhe kopshte, por ndoshta më mbresëlënëse është Orto Botanico (Botanik Xhennete), një nga kopshtet më të mëdha botanik në të gjithë Italinë, me një koleksion të madh të bimëve ekzotike nga e gjithe bota. Qyteti është i ndarë në rrethe dhe zona kryesore tregtare është bazuar rreth Piazza dei Martiri, përgjatë Via Chiaia, Via Roma dhe këmbësorë-vetëm Via Calabritto. Umberto Galleria në Via San Carlo është definitivisht me vlerë vizituar, sa më shumë për arkitekturën e saj thjesht të mahnitshme, si për shumë dyqane të brenda. Kjo qendër tregtare në Napoli qendrore ka një shumëllojshmëri të gjerë të shitoreve me pakicë që tregtojnë katër arkadat qelqi-mbuluar. Tregjet gjallë janë gjithashtu një vend i madh për të gjetur një ujdi, plot atmosferë dhe banter tregut italian.

Ka restorante të panumërta, kafene dhe bare në Napoli, dhe shumë të përballojë pikëpamjet e madhe e qytetit dhe Bayfront. Hotelet në Napoli ndryshojnë në masë të madhe, me disa nga zgjidhjet më të përballueshme duke u bazuar rreth Piazza Garibaldi dhe tremujorit Mercato. Sidomos qendrore është Centro Storico, ku akomodimi është plentiful dhe brenda ecin distanca e shumë atraksione. Për një luks pak, hotelet upmarket në zonat Chiaia dhe Santa Lucia e Napoli vijnë shumë e rekomanduar, ashtu si edhe ata që janë në periferi Vomero, e cila është arritur më së miri nga piktoreske nget makinë kabllor. Campers do të gjeni se faqet më të afërt kampe banojnë në Pompei aty pranë dhe Pozzuoli.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Napoli garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Napoli Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tirrenia Ferries, SNAV Trageteve apo Grandi Navi Veloci pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Napoli. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Napoli, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Napoli traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Napoli makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Napoli tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Napoli jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Napoli në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Napoli dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel