Naxos Ferry

Passenger Naxos dhe Car Tragete

Naxos pasagjerëve dhe trageteve makinave çmimet e biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Naxos në Amorgos, Aegiali, Anafi, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kimolos, Milos, Paros, Pireut, Santorinit, Schinoussa, Sikinos, Syros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion Naxos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Naxos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Naxos, Amorgos, Aegiali, Anafi, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kimolos, Milos, Paros, Pireut, Santorinit , Schinoussa, Sikinos, Syros dhe Thirassia me Anek Lines ose Aegean Speed ​​Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Naxos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Naxos Ferry
me Anek Lines ose Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Naxos në Amorgos, Aegiali, Anafi, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kimolos, Milos, Paros, Pireut, Santorinit, Schinoussa, Sikinos, Siros dhe Thirassia online në paraprakisht për të shijuar më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Naxos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Naxos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Naxos

Naxos ulet në zemër të grupit qendror Cyclades e ishujve grekë. Naxos është një ishull i madh, por shumica e akomodimit turistik është e kufizuar në bregdetin jug-perëndim.

Broshura premtimin plazhet më të mira në Mesdhe, dhe plazhet Naxos sigurisht ka. Kufiri në jug-perëndim është një bandë e gjatë bjonde e rërës. Për fat të keq, shumica e saj është e trashë dhe guximtar dhe shumë plazhe janë të mbështetur nga këneta e sheshtë dhe të shkretuara kripë. Inland, Naxos ka disa pamje mbresëlënëse malore, veçanërisht rreth Mt ZAS - majën më të lartë në Cyclades. burime të bollshme dhe tokë e pasur të krijuar lugina të dendura të gjelbër e agrume dhe ullinj.

Naxos trashëgiminë e pasur bujqësore ishullit ka bërë që banorët e ishullit kanë pasur nevojë për të bërë shumë lëshime për turizmin. Si rezultat, Naxos mban një identitet të fortë greke dhe shumë fshatra kanë një karakter tradicional jo prishur nga kërkesat e industrisë turne paketë.
Pushuesit në kërkim për një pushim të mirë plazh pa turmat dhe me disa interes në brendësi dhe hopping lehtë ishull me siguri do të shtojë Naxos në listën e tyre grek ishull dëshirave.

Naxos Ferry Terminal

Naxos është ishulli më i madh dhe më të lartë në Cyclades dhe më pjellore me shumë kultura dhe pemishte në luginat kultivuar. Miles plazhe me rërë të bardhë janë më të mirë në Cyclades. Ata janë me siguri të madhe dhe rëra shpesh të bardhë sheqer. Por ai gjithashtu mund të jetë e ashpër, granula top-duke, dhe një spërkatje në det mund të thotë ngjitje mbi shkëmbinj nënujore që linjë më të madhe të bregdetit. banesa kripë përsëri shumë e mirë plazhet Naxos, duke krijuar një ajër të shkatërrimit që nuk është filxhan të gjithëve çaj. Shtrihet gjatë boshe shtojnë tërheqjen për ata që nuk më pëlqen kompani, por ajo mund të ndjehen pak të vetmuar për ata që bëjnë.

Çdo gjë është e madhe - vendosjen -, në krahasim me pjesën tjetër të ishujve Cyclades. Shkalla e ishullit është 435 sq. Km dhe gjatësia e brigjet 91 km. Forma është një ellipsoid dhe me një vëllim malor nga veriu në jug në të gjithë ishullin.
Në shtylla kurrizore e këtij kurriz të dominojnë Za Mountain (1004 m.) Dhe Fanari (908 m.) Më e larta në Cyclades.

Peizazhi i ishullit ka shumë rotacionet. Plains sukses fusha shterpë, malet mermer të çojë në glens hije të thellë, zonat me host vegjetacionit të gjitha fshatrat e bardhë dhe plazhet me rërë të përmbushur detin. Vija bregdetare e ishullit është pothuajse e drejtë dhe jo formimin portet e mëdha natyrore, të cilat preken profesionet e banorëve nga vitet e mëparshme. Në ishullin nga njëra anë në tjetrën brigjet e bukur dhe të pastër janë të vendosur pranë limane të vogla të vetmuar. Tokat e ishullit është i bekuar dhe ofron vetë-mjaftueshmërinë në jetën e këtij vendi.

Aquifer pasur i Naksos ofron ujë të pijshëm të puseve dhe rrjedhat e ishullit. Toka pjellore prodhon frutave agrume, ullinj, fruta, perime, patate Speciale Naxos dhe verë të mahnitshme. Blegtori-bujqësore dhe bletaria janë veçanërisht të zhvilluar dhe të ofrojë mish të cilësisë së jashtëzakonshme, qumësht, djathrave dhe mjaltë trumzë.

Nga aspekti gjeologjik nëntokën paraqet interesim të madh për shkak të pranisë së Emery, e mermerit dhe granitit që janë produkte të shfrytëzueshme. Shkëmbinjtë përbëjnë solide themelet e Naksos dhe të bëjë ishulli i qëndrueshëm ndaj tërmetit.

Në këtë ishull të imponuar dhe të madh të Cyclades, ku volumet malore dominojnë, me lartësi të larta në Egje, - (. 1004 m) me majën më të lartë të Cyclades, në majë të Za - menjëherë i jep një ndjenjë të sigurisë dhe "të qëndrueshme" , në këtë gjendje të trazuar detare të Cyclades.

Naxos është në qendër të sistemit të trageteve Cyclades me ishujt e tjerë jo shumë larg, dhe Naxos është një vend ideal për një pushim ishull hopping.

Naxos Tragete

Nga Epiri grek, anijet dhe shërbimet highspeed catamaran drejtuar çdo ditë nga e Pireut, Rafinës dhe Lavrio. Naxos është një qendër qendrore në sistemin e transportit të detit, dhe gëzon lidhje të shumta në të gjitha drejtimet. anije traget dhe shërbimet catamaran me shpejtësi të lartë, respektivisht kushton rreth € 29 dhe € 45 një mënyrë në klasë ekonomike, të drejtuar çdo ditë nga Pire gjatë sezonit të lartë.

Kompani të ndryshme të anijeve lundrojnë për Naxos (nëpërmjet Paros) duke përfshirë:

SEAWAYS helene
Blue Star Ferries
NEL Lines
tragete GA
Aegean Speed ​​Lines
Anek Lines

NEL Lines gjithashtu vepron një lidhje highspeed nga Lavrio në Atikë. Kjo është një port të këndshme për të udhëtuar nga nëse keni mundësi, pasi ajo është relativisht në afërsi të aeroportit dhe nuk ka stresin dhe kaosin e Pireut.

Ka edhe me shpejtësi të lartë (helen SEAWAYS) i cili largohet nga Rafinës, afër aeroportit të Athinës se Pire dhe një vend të këndshëm për të pasur drekë në qoftë se ju keni kohë para se të hipte në traget tuaj. Shpejtësia e lartë e merr vetëm nën orë 4 dhe është rreth € 40 në sezonin e lartë.

Në Naxos, zyrat e biletave për anijet në të gjitha drejtimet mund të gjendet përgjatë kalate në Hora. Tragete nga Pireaus në Naxos janë të shpeshta, sa më shumë si një gjysmë duzinë një ditë gjatë verës, por në përgjithësi dy ose më shumë. Gjatësia e udhëtimit nuk kërkon një kasolle. Blue Star Lines është bartës më të zakonshme mes Pireaus dhe Naxos. Traget merr rreth 6 orë dhe me shpejtësi të lartë merr gjysmë në atë kohë dhe kushton dy herë më shumë. Zakonisht ka disa nisje në 7: 30AM çdo ditë dhe pastaj një shpejtësi të lartë dhe traget në rreth 5PM dhe në verë një traget që lë Pireaus rreth 10PM. Të Hellas Flying Dolphin High-shpejtësi janë catamarans dhe të marrë rreth 4 orë për të marrë në Naxos nga Pireaus.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Naxos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Naxos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Anek ose Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Naxos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Naxos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Naxos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Naxos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Naxos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Naxos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Naxos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Naxos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel