bukur Ferry

Passenger bukur dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve bukur dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Nisë në Ajaccio, Bastia, Calvi dhe Ile Rousse.

Krahaso gjithë në dispozicion Bukur çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Bukur makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Nicës, Ajaccio, Bastia, Calvi dhe Ile Rousse me Korsika Anijet apo tragete SNCM online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tragete bukur
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book bukur Ferry
me Korsika Tragete SNCM ose për anijet me vela nga Nisë në Ajaccio, Bastia, Calvi dhe Ile Rousse në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Nicës pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të mirë biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Bukur

i mirë ndodhet në rivierën franceze në Provence-Alpes-Côte d'Azur. Qoftë i bekuar nga një klimë të butë, me diell, Nice tërheq vizitorë nga e gjithë bota. Në mesin e tërheqjet e shumta të saj janë plazhet e saj të bukur, shëtitore e bukur bregdetar, muzeume interesante, monumentet e famshme e qytetit dhe atraksione të tjera turistike.

i mirë, Kryeqyteti i Côte d'Azur është një destinacion të vërtetë kozmopolit turistik. Kjo pjesë e Rivierës lavdishme franceze është vendpushim i përsosur për të dashuruar dielli, me shumë njerëz të zgjedhur për t'u çlodhur përgjatë bregdetit spektakolare Nice gjatë muajve me diell të verës dhe dimër të butë, ku ju jeni në gjendje për të bëj banja dielli, vozis në det kaltra, duke notuar, Waterski , parascend, jet-ski, ose thjesht të pish një koktej të qetë.

Shumë vizitorë që qëndrojnë në Nicë të gëzojnë një shëtitje përgjatë Promenade des Albanais (Promenade e anglisht), e cila daton pothuajse 200 vjet dhe linjat bregdetin mesdhetar të qytetit në Baie des Anges (gjirin e Engjëjve). Në qendër të jetës brenda Nisë, ky bulevard legjendar është i njohur më mirë si thjesht e 'Promenade' dhe shtrihet për milje përreth 6 km / 4, featuring shumë karrige të ndritshme blu ku ju mund të ulen, të relaksoheni dhe të gëzojnë pamje të shkëlqyer në det.

Bukur Ferry Port
Argetime Turistike në Nisë

Turistët vizitojnë Nisë do të gjeni shumë mundësi të ndonjë gjë interesante rreth qytetit. Shumë nga këto janë historike dhe datojnë nga shekulli 17th, siç janë madhështore Palais Lascaris, të Cathédrale de Sainte Réparate dhe ndërtesat e Monastère Notre Dame de Cimiez. Megjithatë, për shumë vizitorë, bregdeti legjendar është drawcard kryesor turistik Nice dhe në veçanti pebbles lëmuar e Neptune Beach janë thjesht unmissable, së bashku me loungers dielli e saj, pedalos dhe zona e fëmijëve të luajnë. Gjithashtu me interes për turistët në Nisë, kujdes për Basilique Notre Dame, të Cathedrale Orthodoxe Russe Shën Kollit, dhe gjithashtu Phoenix Parc Floral de Nice, kopshte botanike kryesore të qytetit. Më shumë informacion në lidhje me tërheqjet turistike Nicës.

Shumë nga tërheqjet turistike kryesore rreth Nicës janë imponuar monumentet në të drejtën e tyre, të tilla si Fort du Mont Alban shekullit 16th-, e cila ofron të dyja mbresëlënëse francez arkitekturës ushtarake dhe pamje mahnitëse. Përderisa jo tamam historike, Nisë Akropolit dominon zonën dhe është një sy-infektues multimedia dhe konferencë qendra. Gjithashtu me vlerë në kërkim jashtë për të është Port Vjetër, një kujtim i shquar i pozicionit të saj si kryeqytet French Riviera, duke u mbushur me jahte luksoz dhe i rrethuar nga një numër i ndërtesave të mëdha të shekullit 18th-. Më shumë informacion rreth Nicës monumentet.

Kultura pasur në Nisë dhe qyteti krenohet me një numër të muzeve dhe galerive të mira të njohura të artit. Pikat kryesore përfshijnë Musée de Palaeontologie HUMAINE Terra Amata (Muzeu i paleontologjisë Njerëzore), Musée d'Archéologie de Bukur-Cimiez (Muzeu Arkeologjik) dhe gjithashtu Musée des Arts Départemental Asiatiques e (Muzeu Rajonal i Arteve aziatike), të cilat janë mbushur me ekspozitave shfaqur edhe dhe informacione edukative. Për dashamirët e artit në Nisë, Musée des Beaux Arts se (Muzeu i Arteve të Bukura) mund të gjendet përgjatë Avenue des Baumettes, ndërsa Musée d'Art Moderne et d'Art CONTEMPORAIN (MAMAC) përgjatë Avenue Shën Jean Baptiste është e plotë i pikturave ndërkombëtare moderne dhe artit pop. Më shumë informacion në lidhje me Nicës Muzetë dhe Art Galleries Nisë.

Vija bregdetare e Nicës është plot me atraksione turistike, edhe pse aty pranë janë një numër tërheqës qytete Côte d'Azur dhe qytete. Gjithashtu në afërsi të Nicës shumë fshatra tradicionale provansal, të cilat janë të plotë të karakterit. Për të modës të lartë dhe të historisë, Monaco është e plotë të mundësive të ndonjë gjë interesante dhe frekuentohen rregullisht nga yjet e filmit dhe të famshëm, siç është fqinje qyteti turistik i Kanës, sidomos në maj, kur Festivali i saj i filmit me famë botërore është mbajtur.

 


Më të mirë në dispozicion Bukur trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Bukur Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsikë tragete apo SNCM pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Nicës. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Nicës, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bukur traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Bukur makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me bukur tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Bukur jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Nicës në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Nisë dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel