Nisyros Ferry

Nisyros pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Nisyros pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Nisyros në Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Pire, Rodos dhe Tilos.

Krahaso gjithë në dispozicion Nisyros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Nisyros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Nisyros, Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Pireut, Rodos dhe Tilos me tragete Blue Star tragete online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Nisyros Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Nisyros Ferry
me Blue Star Ferries për anijet me vela nga Nisyros në Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Pire, Rodos dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Nisyros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Nisyros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Nisyros

Nisyros është një nga ishujt Dodekanezë locared mes Kos dhe Tilos.

Të përfundojë në mesin e kodra dhe në veriperëndim të ishullit shtrihet qyteti kryesor dhe portin e Nissyros, Mandraki.

Qyteti i Mandraki është ku shumica e popullsisë jeton dhe është një qytet i zënë pak, me shtëpitë e lyera me gëlqere, si dhe mjaft disa shtëpi tradicionale guri nataural. Qendra e qytetit krenohet me një shesh simpatik ku vendasit dhe turistët ulen në mbrëmje për të shijuar kënaqësitë e kuzhinës në taverna të shumta. Udhëtimi në lindje nga Mandraki janë spa burimet e Loutra të cilat ende veprojnë sot.

Përveç Mandraki, pjesa tjetër e popullsisë së vogël të Nissyros priren të jetojnë në fshatin çuditshëm peshkimi i Palli. Banorët e ishullit shpesh organizojnë udhëtime dhe ngjarje për të rinjtë, të moshuarit dhe vizitorët në ishull.

Nisyros Tragete

Nissyros nuk është i njohur për natës e saj gumëzhimë por taverna piktoreske, dyqane tradicionale kafe dhe baret ekzistojnë dhe për të krijuar një atmosferë të këndshme për vizitorët. Nissyros është ideale për blerjen e produkteve tradicionale të tilla si pije lokale Soumada bërë nga bajame, mjaltë, domate ruajtura baby dhe kaperi. Bërë me dorë qëndisje edhe të gjendet. Ka lidhje traget nga Rodos dhe Kos, nëse ju vijnë nga Athina.

Kuriozitetesh rekomanduara

Kështjella, manastiret, kishat, fshatrat arkitekturë të veçantë, sheshet me kalldrëm, traditat dhe zakonet - të gjitha duke qenë një dëshmi e mijëra e vitit të historisë dhe të ftuar që të shqyrtuar atë. Të alleys, shumica e tyre guri shtruar, t'ju çojë në një takim të ngushtë me natyrën dhe historinë. Lundrim rreth Nisyros dhe të paguar një vizitë në ishujt e afërt është një eksperiencë të paharrueshme - një domosdoshmëri, kur eksploruar ishullin. Klima e saj të butë e bën atë të përshtatshëm për turistët gjatë gjithë vitit.

Mandraki: Fshati më i madh, ku ju do të shihni në port, muzeu Popular Art, Muzeu Arkeologjik, Palaeokastron (Old Castle) (6th - 4th shekullit BC), Kalaja veneciane me kishën e Panagia Spelianie (Zojë e shpellës) (14th shekullit AD - pushime nga 6 për 15 gusht), Hot Springs komunale, sheshet me kalldrëm e Demarcheion (Bashkisë) dhe Potamos (lumit) dhe në plazh Chochlakoi për not dhe shijuar një muzg paarritshëm.

PALOI: Një fshat piktoresk peshkimi, porti-qyteti i Emporeio, ku ka objekte ankorim. Aty do të gjeni të Hipokratit Banja, Panagia (Virgin Mary), Thermiane dhe "Pacheia Ammos" (i trashë rërë) dhe plazhet Lyes, të cilat janë të përkryer për not dhe shijuar uzo dhe snacks.

Emporeio: Një fshat malor tradicional shfaqur Kalaja e Pantoniki, kishën e Taxiarches, dhe Sauna Natyrore. Nga "ballkoni i Emporeio", ju mund të shijoni pamje spektakolare në vullkan dhe Profetit Elias, duke pirë një filxhan kafe ose një gotë uzo, dhe kënaqshëm qiellëz tuaj me pjata tradicionale.

NIKEIA: Një fshat malor i arkitekturës tradicionale dhe një pamje panoramike të vullkan. Këtu ju do të shihni Porta (Door), një shesh i njohur me kalldrëm, Kisha e Dëftimit të Virgjëreshës Mari, Manastiri i Shën Joan Theologut (pushimi mbajtur më 26 shtator) dhe Manastiri i Virgjëreshës Mari, Zoja (shekulli 17th; pushimi në 23 gusht).

Lakki: Lugina e Hephaestus, një ajër të hapur muze aktuale gjeologjike, ku ju mund të vizitoni Stefanos, Polyvotis dhe kratere tjera. Për të eksploruar zonën dhe të gëzojnë këtë fenomen të veçantë, ju do të duhet pajisje të posaçme

Në fshatin Mandraki ndodhet Kalaja Knights në të cilën ju mund të gjeni manastirin e Panaghia Spiliani (Virgjëreshës së Shenjtë të Shpella) që daton nga viti rreth vitit 1400.

Duke filluar nga periudha klasike antikitetit Akropolit të qytetit të lashtë të Mandraki, Palaiokastro, është ruajtur në një gjendje të përsosur. Gjatësia e përgjithshme e kalasë është mjaft i madh. Muri dhe shkëmb të vendosur kufirin e një sipërfaqe prej rreth vitit 130.000 m2 në total me një perimetër të përgjithshëm të kilometrave rreth 2 ndërsa pesha e disa gurëve përbëjnë murin mund të arrijnë ton 3,5.

Në fshatin Paloi ju mund të gjeni romake Banja e lashtë në të cilën kisha e vogël e Panaghia Thermiani (Virgjëreshës së Shenjtë të Springs Termike) është e vendosur si.

beachside, Cliffy në shumicën e tij, është ndërprerë në bazë të kufijve, jo të shumta, por i dyllic që ju mund të gjeni rreth ishullit të tilla si: Lefki Paralia (plazh të bardhë), plazhin e fshatit Paloi, plazhi i Pachia ammos (rërë të trashë) , plazhi i Lies fshatit dhe i vetmi plazh i fshatit Chochlakoi i cili u emërua pas pebbles të saj të mëdha të zeza Lave. Plazhet e bukura janë gjetur edhe në ishull aty pranë quajtur Gyali.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Nisyros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Nisyros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Nisyros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Nisyros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Nisyros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Nisyros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Nisyros tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Nisyros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Nisyros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Nisyros dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel