Nynashamn Ferry

Nynashamn pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Nynashamn pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Nynashamn në Gdansk.

Krahaso gjithë në dispozicion Nynashamn çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Nynashamn vela në dhe nga Nynashamn, Gdansk me Polferries anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Nynäshamn Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Nynäshamn Ferry
me Polferries për anijet me vela nga Nynashamn në Gdansk në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Nynashamn pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Nynashamn biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Nynäshamn

Nynäshamn është Swedens port më jugor. Ajo shtrihet rreth gjashtëdhjetë kilometra në jug të Stokholmit dhe anije transportuese të dy mallrave dhe udhëtarëve të largohet nga Nynäshamn.

Porti i Nynäshamn është një pasagjer modern dhe port Ro-Ro. Sot kjo është një nga dy portet kontinentale nga të cilat anijet Gotland Destinacionit veprojnë shërbime të Visby (në ishullin e Gotland). Nga Nynäshamn ka edhe trafiku në destinacionet e Gdansk dhe Ventpils.

Nynäshamn është komuna në Suedi lindore vetëm në jug të Stokholmit. Ka mbi 1,000 ishuj dhe islets në komunë.

Deti dominon Nynäshamn - në verë port është pozitivisht gjallë me aktivitetin. Vendndodhja e saj e përkryer për një port ishte vetëm një nga arsyet Nynäshamn lulëzuar.

Nynashamn Ferry Port

Në kapërcyell të shekullit, fshat i vogël peshkimi u rrit në një qendër për trafikun e trageteve në Gotland dhe Rusia, dhe ai gjithashtu u bë i njohur ndërkombëtarisht si një vendpushim spa. Gjatë Lojërave Olimpike 1912, Nynäshamn organizoi lojrat olimpike me vela.

Fshat pasur dhe të ndryshme rreth Nynäshamn ka shumë për të ofruar të dashurin e madhe jashtë. Ka disa rezervat e natyrës përreth Nynäshamn dhe shanset e vijnë të gjithë kafshëve të egra të tilla si dre, dreri apo edhe derri i egër janë të larta!

Sot një numër i madh garat vjetore për vela dhe motor-anije mund të shikohet nga pikëpamja e bukur pozita e favorshme e Strandvägen në jug të qytetit. Nynäshamn sot është një qytet tërheqës i vogël me një shumëllojshmëri të gjerë të dyqane dhe restorante. Qendra e qytetit është në distancë të lehtë në këmbë nga të dy port dhe stacioni.

Udhëtimi në portin e Nynäshamn

Nynäshamn është e vendosur rreth në jug të Stokholmit gjashtëdhjetë kilometra. Kjo mund të arrihet me makinë, autobus dhe tren udhëtarëve gjatë gjithë vitit.

Getting në portin e Nynäshamn me makinë

Nëse jeni të afrohet nga Stokholm, të marrë rrugë 73 southbound nga Arsta ose Gullmarsplan.

Nëse jeni të afrohet nga Södertälje, të marrë rrugë 225 dhe të qëndrojnë në këtë rrugë deri sa të përfundon në portin e Nynäshamn.

Mënyra të tjera për të marrë në port

Ju mund të udhëtojnë në mes të Stokholmit dhe Nynäshamn përdorur trenin e udhëtarëve (ndryshimi i trenit në Västerhaninge). Ndërtesa terminal në Nynäshamn është rreth 400 m në veri të ku ndalet treni udhëtarëve. Lexoni më shumë në sl.se (Lidhje të jashtme)

Ka edhe shërbime të autobusëve lidhëse të aeroportit që operojnë në bazë të Gotland ardhurve traget dhe nisje. Lexo më shumë (lidhje të jashtme)

Në ndërtesën e terminalit të trageteve që ju keni qasje në:

• Arrivals / hall nisjes
• Kiosk (herë e hapjes ndryshojnë me thirrjet e anijes)
• Terminale kompjuterike ofrojnë qasje në internet
• Ashensor
• Karriget me rrota (në dispozicion për pasagjerët për të përdorur)

Parkim

Në portin e Nyäshamn ka një parking për pasagjerë dhe një zonë tjetër parkimi është në proces të vënë në dispozicion. Parkimi është pay-dhe-ekran dhe administrohet nga Europark.

pazar

Qendra Nynäshamn dhe Nynäsvägen mburret një përzgjedhje të gjerë të dyqaneve, ku ju do të gjeni veshje, muzikë, stoli, zanate, këpucë, libra, mallra elektrike, orendi në shtëpi dhe shumë më tepër.
Shumica e dyqaneve janë të hapura gjatë ditëve të javës 9.30 am-6 pm dhe shtunave 9.30 jam-2 pm. Disa dyqane edhe të dielave të hapura, dhe dyqanet ushqimore janë oepn çdo ditë.

Dhomat e port në Fiskehamnen janë të hapura gjatë muajve të verës, duke ofruar çdo gjë nga antike, artit dhe mallrave të thurur në kafene që shërbejnë krem ​​Lejonet & Björnen akull, waffles dhe ëmbëlsira të tjera. Dhomat e port janë një vend i këndshëm për një shëtitje, ose pse nuk gëzojnë një pije freskuese në një nga kafenetë? Të boths port janë të hapura çdo fundjavë në maj dhe çdo ditë në qershor, korrik dhe gusht.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Nynashamn garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Nynäshamn Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Polferries pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Nynashamn. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Nynashamn, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Nynashamn traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Nynashamn makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Nynashamn tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Nynashamn jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Nynashamn në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Nynashamn dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel