Oban Ferry

Oban pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Oban dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Oban në Castlebay dhe Lochboisdale.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Oban në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Oban makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Oban, Castlebay dhe Lochboisdale me Caledonian Mac Brayne (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Oban Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Oban Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) për anijet me vela nga Oban në Castlebay dhe Lochboisdale në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Oban pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Oban biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Oban

Oban është e vendosur në Firth e Lorn mes Helensburgh dhe Fort William në rajon Argyll dhe Bute e Skocisë është thjesht një vend mahnitëse me pamje piktoreske të gjithë rreth. Oban është i rrethuar nga plazhet e bukura dhe peizazheve të lë pa frymë e maleve, lochs dhe ishujt e tjerë.

Argyll e bregdetit në perëndim aktiv qytetin e Oban është një preferuar firmë me vizitorë të Skocisë tërheqjen e një numri të madh çdo vit për të shijuar është port, shesh bregdet me larmi të madhe të dyqaneve, tradicional skocez Fayre dhe atraksionet e shumta në rajon.

Oban-së afërsi të Ishujve të marrin në shqyrtim dhe Iona gjithashtu bëjnë këtë një vend i madh për bazë skocez pushimet tuaja dhe me shumë strehim në Oban ju gjithmonë mund të gjeni një hotel, B & B apo vetë furnizim ushqimi vilë që do të ju dhe familjen tuaj të përshtaten në mënyrë të përkryer.

Ka gjithmonë shumë gjëra për të bërë në Oban pa marrë parasysh çfarë kohë të vitit të na vizitoni.

Oban Ferry Terminal
Getting në Oban dhe Ishujt perëndimore

Udhëtimi për Oban, Në bregun perëndimor të Skocisë, është një gëzim. Rreth tri orë me makinë, trajner apo tren nga Glasgow ose Edinburg dhe më pak se orët e 2 nga Stirling, udhëtim skenik është një pjesë e paharrueshme e një vizite në këtë qytet aktiv anën e detit.

Oban arrihet lehtë nga Qendrore Skoci duke marrë A82 cilat funde anën perëndimore të liqen Lomond. Pastaj ose nëpërmjet Tyndrum ose ndiqni A83 mbi 'Rest dhe të jetë mirënjohës "përmes Inveraray. Të dy udhëtimet marrë në mes 2 dhe 3 orë, edhe pse ju mund të joshet për të ndaluar disa herë për të admirojnë peizazh.

Mënyra më e mirë për të marrë në fund jugore të Ishujve Perëndimor është nëpërmjet tragetit që lidh Oban me Castlebay në Barra dhe Lochboisdale në South Uist.

Anija e përdorur zakonisht në rrugë është MV njeri i klanit. Kjo anije modern është ndërtuar në 1998 në Appledore në Devon, gjykon në ton 5500, dhe është një pjesë më pak se 100m në gjatësi. Ajo mund të mbajnë makina 100 dhe pasagjerë 638. Gjithashtu përdorur ndonjëherë në rrugën që 2003 ka qenë Zoti i Ishujve, lëshuar nga Mallaig të Armadale rrugës nga TM Coruisk të ri. Zoti i Ishujve është ndërtuar mbi Clyde në 1989 dhe mund të mbajnë makina 56 dhe pasagjerë 506. Një vizitor të rastit në rrugë është anije lehtësim Calmac së, Isle of Arran, e ndërtuar në 1984.

Kjo rrugë është një nga më piktoreske në rrjetin Calmac së. Pas pastrimit Oban Bay rreth fund në veri të Kerrera ju të kalojë deri në fund jugore të ishullit të Lismore dhe lundrojnë gjatësinë e Tingujt e marrin në shqyrtim, me Mull të majtë dhe Morvern, dhe më vonë Gadishulli Ardnamurchan, në të djathtën tënde.

Pikat kryesore përfshijnë Duart Kalaja, ulën në majë të një shkëmbi me pamje nga deti; Tobermory, glimpsed strehuar në gjirin e tij; dhe far në Ardnamurchan Point. Më tej jashtë, ju të kalojë në fund veriore të ishullit të Coll, para se të vijnë në sytë e Barra. Këtu ju çuditesh pasi anija është i kundërt mbi luftoj ngarkimit duke shmangur shkëmbinj pranë rreth Kisimul Kalaja në Castle vetë gjirin. Nga Castlebay ju keni një udhëtim amazingly skenik rreth lindje të Barra dhe Eriskay para arritjes Lochboisdale.

Njeri i klanit është një anije e shkëlqyer në shumë mënyra, me sallë pritjeje të rehatshme, menca dhe bar fusha. Kjo është një turp, megjithatë, se Calmac kanë zgjedhur të përdorin atë në një rrugë si skenik si kjo. dështimi kryesor i njeri i klanit është mungesa e saj serioze e zonave të hapura kuvertë. Udhëtarët që duan të gëzojnë pamje të kenë qasje në vetëm disa zona të kufizuara në pjesën e pasme të anijes.

Për shkak të kësaj ajo është më e vështirë për të shijuar atë që përndryshe do të jetë një udhëtim i mrekullueshëm. Në të kundërt Isle of Arran ka një të ndjehen më funksionale brenda, si ju do të presin nga mosha e saj më të madhe. Por më shumë se e bën për atë me madhësinë dhe rangun e zonave të hapura kuvertë në dispozicion të udhëtarëve: duke përfshirë një zonë të hapur vetëm nën, dhe para, urës.

Por cilado anije e gjeni veten në bord, ky udhëtim i jashtëzakonshëm traget bën një nisje të shkëlqyer, ose të përfundojë, në çdo turne të Ishujve Perëndimor. Dhe për të gjithë të menduarit për të bërë këtë, ajo është vlerë duke pasur parasysh se Sound of Barra Ferry është operuar edhe nga CalMac, dhe është përfshirë në zgjidhjet në dispozicion si pjesë e vlerës së tyre të mirë "Island lojë fëmijësh me kërcime" bileta.

Këto ju lejojnë të string së bashku një numër të udhëtimeve të ndryshme për shumë më pak se totali i të çmimet individuale. Kjo, e kombinuar me një zanore të re dhe shumë më të madh të Harris Ferry bën më të lehtë se kurrë më parë për të parë të gjithë gjatësinë e Ishujve Perëndimor.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Oban garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Oban Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Oban. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Oban, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Oban traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Oban makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Oban tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Oban jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Oban në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Oban dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel