Olbia Ferry

Olbia pasagjerëve dhe Car Tragete

Olbia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Olbia në Arbatax, Civitavecchia, Genoa, Livorno dhe Piombino.

Krahaso gjithë në dispozicion Olbia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Olbia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Olbia, Arbatax, Civitavecchia, Genoa, Livorno dhe Piombino me Tirrenia, Grimaldi Line, Grandi Navi Ferry, Lines Moby ose SNAV tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Olbia Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Olbia Ferry
me Tirrenia, Grimaldi Line, Grandi Navi Ferry, Lines Moby ose SNAV për anijet me vela nga Olbia në Arbatax, Civitavecchia, Genoa, Livorno dhe Piombino në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Olbia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Olbia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Olbia

Olbia është në Sardenjë, një rajon i Italisë

Olbia është e vërtetë "port kryesor" për turist në Sardenjë. Ajo ka një port të madh ku anijet nga kontinent italiane arrijë dhe një aeroport të vogël.

Olbia është gjithashtu një pikë e përshtatshme e fillimit për të eksploruar vendpushimet njohur e Kosta Smeralda, Porto Rotondoor ishullin e La Maddalena. Shumë vende archological janë afër shumë: grupi nuragic i "Cabu Abbas", pusi shenjtë të "Sa Testa" dhe gjigandët varrin e "Su Monte dhe S'Abe".

Vetë qyteti nuk është aq i bukur sa të bregdetit rreth, por ajo ka një tërheqjet pak dhe shumë objekte sesa qytetet e tjera. Ka një kafene disa internet këtu, ka disa të mira italian restorante dhe disa bare bukur dhe baret.

Olbia është një port traget, kështu që ju mund të merrni me lehtësi në me anije traget / dalje në det, nga Civitavecchia (port traget i Romës), Genova, Livorno dhe Napoli.

Olbia Ferry Terminal

Olbia-së origjina e lashtë të kthehemi në moshën nuragic; në kohët e shkuara që u kolonizuan nga fenikasit, Punics, romakët dhe kartagjenasit. Për shkak të rrethina e saj pjellore dhe pozitën e saj strategjike për tregtinë drejt vendeve të tjera mesdhetare, Olbia u bë një qytet i pasur dhe i rëndësishëm. Historia e lashtë e këtij qyteti mund të shihen ende sot. Na Ka një nekropol pabesë, muret e vjetra të qytetit dhe banjot romake. Kisha romake e S. Simplicio, e cila është bërë plotësisht i granit dhe e cila mban në brendësi të një koleksion të vërtetë interesante të mbishkrimeve romake varrimit është pamja kryesore që daton nga Teh mesjetës. Në qendrën historike ju duhet të keni një vështrim në kishën e shekullit të XVII e S. Paolo, me stilin e saj Gallurese dhe shumë shtëpi të vjetra dhe ndërtesa.

Territori i Olbia ka qenë i banuar që nga shekullin e VIII para Krishtit, edhe pse vetë qyteti u themelua nga kartagjenasit jo më herët se në lidhje VI pes drejta nga fillimi, port ka qenë i një rëndësie të veçantë për ekonominë e qytetit, sidomos për shkak të eksportit të saj misri industria e cila ka përbërë burimin kryesor të të ardhurave.

Fjala "Olbia" do të thotë një "qytet të lumtur" (Felice città), edhe pse e kaluara e qytetit ka qenë mjaft e vështirë. Olbia është shkatërruar dhe rindërtuar disa herë gjatë historisë së saj. Kjo mund të jetë arsyeja për humbjen e emrin e saj origjinal, gjatë dominations të ndryshme të zonës, e cila u rifitoi më në fund në 1939.

Në 60-së, Olbia ka pësuar një bum të vërtetë demografike dhe zhvillimit të gjerë të turizmit të zonës. Në ditët e sotme, popullsia e qytetit është mbi 50 000 dhe shtrihet mbi një sipërfaqe më të madhe se qyteti i Sassari - kryeqyteti i provincës. Ky zgjerim është arritur falë pjesërisht për port Olbia-së, i cili ka bë porti më i rëndësishëm për pasagjerët në Itali, dhe pjesërisht për shkak të aeroportin e saj ndërkombëtar.

Ndër monumentet e saj të rëndësishme është ex Katedralja e qytetit, i vendosur në qytetin e vjetër dhe kushtuar Shën Simplicio, peshkop i Olbia martirizuar nën perandorit Dioklecianit në vitin III shekullit Kisha është ndërtuar në tri faza të ndryshme nga XI dhe XII Shekuj dhe mbi një nekropolit romak, mbetjet e të cilave janë ende të dukshme brenda kishës (dmth tableta përkujtimore).
Olbia është bërë gjithashtu i njohur për shkak të zbulimit të fundit arkeologjike e 24 rrënojave anije - 2 prej tyre nga mosha e Neronit dhe 16 nga shek V 6 mbetur vijnë nga periudha Gjyqësor. Të rrënojave janë gjetur gjatë ndërtimit të tunelit të ri të rrugës.

Vetëm pak kilometra nga Olbia është Pedres Castle (Castello di Pedes). Stili i saj i ndërtimit vjen nga periudha Gjyqësor të Visconti në Gallura. Një tjetër kështjellë, Castello di Sa Paulazza, ndodhet në kodër e vogël dhe është me origjinë bizantine. Është katrore-formë dhe ka 4 kulla qoshe në zonën ku një Nuraghe antike u ngrit në periudhën kur perandori Giustiniano pushtuar Sardenja në 534 AD Gurët nga Nuraghe janë përdorur për ndërtimin e kështjellës.

Për këtë arsye, Olbia nuk është vetëm një destinacion për pushuesit kalojnë nëpër Kosta Smeralda; ajo është bërë një vend i vërtetë turistik në gjendje për të kënaqur edhe nevojat e më të kërkuar.

 


Më të mirë në dispozicion Olbia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Olbia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tirrenia, Grimaldi Line, Grandi Navi Ferry, Moby Lines ose SNAV pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Olbia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Olbia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Olbia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Olbia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Olbia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Olbia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Olbia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Olbia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel