Cape Oma Ferry

Oma pasagjerëve dhe Car Tragete

Oma çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Oma të Hakodate.

Krahaso gjithë në dispozicion OMA çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion OMA makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Oma, Hakodate me tragete Tsugaru Kaikyo Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cape Oma Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Oma Ferry
me Tsugaru Kaikyo Ferry Line për anijet me vela nga Oma të Hakodate në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Oma pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Oma biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cape Oma

Cape Oma (Omasaki) është pika më veriore e gadishullit Shimokita dhe të të gjithë Honshu Island, ishullin kryesor të Japonisë.

Kepi ​​duket të gjithë mbi Kaikyo ngushticën Tsugaru të Hokkaido jugore, ku qyteti i Hakodate është e dukshme në ditë të qarta. faqe Cape OMA-së vëzhgim është i veshur me restorante dhe dyqane suveniresh shitjen e peshkut dhe alga deti produkte. Një ndërtesë observatori në kep duket në të gjithë ngushticën.

Përveç famë e saj gjeografike, Oma është e njohur për industrinë e saj të peshkimit ton. Oma Tuna janë ndër më të mirat dhe më i shtrenjtë në Japoni, dhe më bëjnë rrugën e tyre për të Tsukiji Tregut Tokios dhe në Sushi restorante në të gjithë Japoninë.

Gadishulli Shimokita është i njohur në përgjithësi për peisazhin e saj të thyer, peisazhit të egra dhe motit të ashpër. Ndërsa këto aspekte janë pjesë e tërheqëse të rajonit, ata gjithashtu të rezultojë në mbylljen e përhapur gjatë muajve të dimrit.

Oma Ferry Terminal

Tsugaru Kaikyo Ferry ofron një shërbim nga Hakodate në Hokkaido të Oma në majë veriperëndimor të gadishullit. Ka mes dy dhe katër shërbime në ditë, në varësi të sezonit. Shoferët dhe bikers janë të inkurajuar për të bërë rezervimet paraprakisht, sidomos në sezonin e lartë. Vini re se nuk ka autobusë ose një gradë taksi direkt nga portin e trageteve OMA; ose rezervoj një taksi paraprakisht, ose kërkoni shoferët e taksive të cilat janë duke pritur për pasagjerët të cilët janë të rezervuara. Përndryshe, nuk janë stacionet e autobusëve në qytet përgjatë një rruge që çon deri në Capr Oma (Oma-zaki). Autobusët janë të shpeshta.

Cape Oma To See & Do

Është e mundur për të vizituar Cape Oma, pikën më veriore të Honshu, pa transportin tuaj në qoftë se ju mbërrini në 11: 10 traget në Oma dhe mund të merrni një taksi për OMA-Zaki (kep), pastaj të vazhdojë në jug të Mutsu. Një autobus i cili shkon nga Oma të Mutsu thërret në Kepi në 11: 58, por nuk ndalet për fotot etj pushimet. Vetë Cape përmban disa mundësi turistike foto, shumë dyqane të vogla që shesin dhurata, ton dhe kallamar, plus pamje të mirë të Hokkaido.

Cape Shiriyazaki është pika më verilindor të Honshu. Ajo përmban shkëmbinjtë të bukur e detit dhe "kuajt e egër", ju mund të merrni mjaft të ngushtë për të përkëdhelur. Në dimër porta në kep është e mbyllur dhe ju duhet të ecin dhe kuajt mbahen në kullota më të strehuar nga era dimrit të ashpër, ai është ende i arritshëm, por nuk është e drejtë në ujë. Gjatë verës që ju mund të përzënë nga mbi kep dhe të shohim kuajt dhe far.

Yagen Valley është një nga luginat më të bukura malore në të gjithë Japoni, duke shfaqur burime falas nxehtë dhe campgrounds.

Mount Osore është hyrja mitik japoneze në ferr, një shkretëtirë e shkretë të burimeve sulfurik.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Oma garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Oma Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tsugaru Kaikyo Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Oma. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve OMA, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Oma traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin OMA makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Oma tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë OMA jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Oma në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Oma dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel