Oran Ferry

Oran pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Oran pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Oran në Alicante, Almeria dhe Marseille.

Krahaso gjithë në dispozicion Oran çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Oran makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Oran, Alicante, Almeria dhe Marseille me Algérie Anijet, ACCIONA ose SNCM Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Oran Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Oran Ferry
me Algérie Anijet, ACCIONA ose SNCM Ferry Line për anijet me vela nga Oran në Alicante, Almeria dhe Marseille në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Oran pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Oran biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Oran

Oran është qyteti i dytë më i madh në Algjeri, është një qendër industriale, kulturore dhe arsimore për vendin.

Edhe pse një pjesë e tij është e mbuluar me ndërtesa banimi rritje të lartë dhe shtëpi të zakonshëm, ka pjesë të vjetër që e bëjnë për të parë interesante sytë. Xhamia e Madhe e ndërtuar në 1769 është një vend i mirë për të filluar. Ajo është e hapur për publikun e cila është mjaft e pazakontë në këtë pjesë të botës. MARABOUT Sidi Mohammed El Haouri është një shembull shumë i mirë i arkitekturës andaluziane. Për të gjitha gjërat historike, Muzeu Demaegth ka ekspozita që span mijëra vjet. Katedralja de Sacre Coeur është një ndërtesë e bukur e vjetër që është konvertuar në një bibliotekë publike.

Oran është një qytet bregdetar, por plazhet në afërsi të qytetit nuk janë tmerrësisht të mirë. Megjithatë një udhëtim të shkurtër larg nga ngutje dhe nxitim do të largohet nga ju me milje e rërës të bukur dhe ujë të freskëta të detit. Kjo mund të jetë pak nga rruga, por Oran është një vend i madh për të vizituar, ndërsa eksploruar Algjerinë.

Oran Ferry Port
Oran Turizmi

Oran është qyteti më i rëndësishëm i perëndim të Algjerisë. Pretendimi kryesor Oran për famë është fakti se ajo është shtëpia e muzikës Rai. Pothuajse të gjithë këngëtarët e madhe (Khaled, Cheb Mami, Faudel) janë nga Oran.

Qyteti u themelua nga detarë andaluziane në AD937 dhe lulëzoi nën sundimin Zianid, zhvillimin e lidhjeve të forta tregtare me Spanjën, e cila përfundimisht çoi në pushtimin spanjoll nga 1509 për 1708 kur Oran u pushtua nga forcat osmane. Spanjisht rigjetur qytetin dy vjet më vonë, por u tërhoq pas një tërmet shkatërroi pjesën më të madhe të qytetit në 1790.

Oran ka hotele të shumta në të gjitha kategoritë, nga luksoze në bazë, si dhe shumë restorante ofrojnë specialitete algjerianë dhe ushqime të tjera. Turistët do të gjeni një shumëllojshmëri të kinemave, artet qendra, teatrin rajonal, një teatër në ajër të hapur, Muzeu, qendra historike e qytetit të Oran, rrethi i Sidi El Houari, kopshte komunale, Médina Djedida me produktet e saj artizanale, katedrale, Djebel Murdjadjo, dhe vendpushimet pranë bregdetare. International aeroport Es-Senia është 7.4 milje nga qendra e qytetit. Dikush mund të arrijë Oran nga anijet nga portet e Marsejë, Sete, Alicante dhe Almería, nëpërmjet kompanisë kombëtare Algérie Tragete.

Në ditët e sotme Oran është një port shumë i zënë dhe të qytetit. Ka shumë gjëra për të bërë dhe të shohin në qytet. Qendra e qytetit Vija bregdetare (front de mer) është vendi ideal për të rri me miqtë, pini çaj nenexhik dhe të ketë një akullore.

Oran Transportation

Stacioni hekurudhor në qytetin OranThe ka mjetet e transportit, të cilat nuk mbulojnë mjaftueshëm zonat jo-urbane të kufizuara. Entreprise ETO (Kompani të Oranian Transportit) fituar autobusëve të rinj djegur qymyr. Ka një rrjet të gjerë të taksi "klandestine" në City. Puna do të fillojë në 2008 / 9 dhe do të zgjasë rreth dy deri në tre vjet, për të dhënë vijën e parë të tramvajit në 2010. Ajo duhet të përmbajë stacionet 31, të shpërndara në 17,7 kilometrat do të Es-Senia, në jug, jusqu'à Sidi Maarouf, me l'Est, ndërsa kalon nga qendra e qytetit e tramvajit duhet të shërbejë lokalitet d'Hai Sabbah, Universiteti l i Shkencave dhe Teknologjisë (Usto), në udhëkryq të tre klinikave private, gjykatat Ligji, Dar El Baida, Plate-Saint Michel, vendi i 1st nëntor, Saint-Anthony, Boulanger, Saint-Hubert, Unaza 3rd rrugore dhe në fund l University Es-Sénia. Oran Es Senia Aeroporti, për fluturimet e brendshme dhe ndërkombëtare. Oran Es Senia Aeroporti i shërben të dyja, fluturime vendore dhe ndërkombëtare, me lidhje të shpeshta në kryeqytetin Algjer, shërbyer nga kompania ajrore publike Air Algerie. E njëjta kompani ka gjithashtu fluturime në shumë qytete franceze (Marseille, Paris, Lyon, etj) dhe në qytete të tjera evropiane dhe EMEA. Senia Aeroporti Es gjithashtu shërben pasagjerë nga qytetet më të vogla në afërsi të Oran (Mostaganem, Arzew, etj). Ndërtesa aeroport është një ndërtim mjaft i kufizuar dhe nuk veprojnë në bazë të 24-h.

 


Më të mirë në dispozicion Oran trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Oran Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algérie Tragete, ACCIONA ose SNCM Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Oran. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Oran trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Oran traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Oran makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Oran trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Oran jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Oran në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Oran dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel