Oslo Ferry

Oslo pasagjerëve dhe Car Tragete

Oslo çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Oslo për të Kopenhagenit, Frederikshaven dhe Kiel.

Krahaso gjithë në dispozicion Oslo çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Oslo makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Oslo, Kopenhagen, Frederikshaven dhe Kiel me SEAWAYS DFDS, Stena Line ose Color Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Oslo Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Oslo Ferry
me DFDS SEAWAYS, Stena Line ose Color Line për anijet me vela nga Oslo për të Kopenhagenit, Frederikshaven dhe Kiel në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Oslo pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Oslo biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Oslo

Oslo, Qyteti Viking, qyteti kultura, kryeqyteti dimrit, qyteti i kodra kodrina gjelbër dhe fjords spektakolare është kryeqyteti i Norvegjisë, kreditohet me vend me shumë mbiemra.

Oslo Qyteti merr frymë aventurë me histori të pasur pulsing nëpër venat e tij. Zhytem në bukurinë e Parkut Vigeland dhe të ndjehen era në flokët tuaj si ju të skive poshtë jeweled dëborë shpatet veshur e Oslos. Për të bërë më të madhe të pushimeve tuaja në Oslo, ne kemi shënuar pikat e lartë e Oslos të tilla si monumentet më të lartë, bar të lartë dhe duhet të bëjë aktivitete në Oslo.

Ky kryeqytetin e Norvegjisë nuk është vetëm i pasur me ekzistencën e saj të ndryshme kulturore, por është i njohur edhe për peisazhin e saj romantike, e cila është ruajtur brenda kufijve të saj. Megjithëse, më e rëndësishmja mos harroni të marr çizmet e skive ose çizme snowboarding kur vizitojnë qendrën më të madhe të skive Oslos.

Oslo është e lidhur në Danimarkë dhe Gjermani me traget makinë. Color Line shkon shërbime në Kiel (Gjermani) ditore. DFDS shkon shërbime ditore në Kopenhagen (Danimarkë), dhe Stena Line ofron shërbim për Frederikshavn (Danimarkë).

Oslo Ferry Port
Oslo Turizmi

Top 10 Oslo Landmarks

Akershus Kalaja (Akershus festning):
Ndërtimi për Arkeshus Kalaja ka filluar në bazë të sundimit të mbretit Haakon V për të mbrojtur Oslo kundër pushtuesit. Kalaja është mesjetare në strukturë dhe ka pasur një histori të gjallë gjatë gjithë ekzistencës së saj. Kjo strukturë mesjetar ka qenë përdorur si një strehim të burgut disa kriminelë famëkeq. Nuk është një mauzole Royal në kështjellë ku Royalty norvegjeze shtrihet varrosur.

Galeria Kombëtare (Nasjonalgalleriet):
Galeria Kombëtare ofron një festë për dashamirët e artit si ajo shtëpi një koleksion të gjerë të skulptura, piktura dhe vizatime. Që nuk duhet humbur janë "Madonna" pikturat dhe 'Scream' nga Edward Mynih. Ekspozitave vjetra të muzeut dukshëm funksion veprave të artit nga Norvegjia. piktura franceze impressionist dhe vepra arti nga artistë nga e gjithë bota është e vendosur këtu.

Opera norvegjeze dhe Baletit (Den Norske Opera & Ballett):
Opera House ulet në mes të portit të vjetër dhe e bën një pikë referimi spektakolare arkitektonike për zonën. Për herë të parë vizitorët fjalë për fjalë mund të ecin në çatinë e shtëpisë Opera. Ju mund të blej koleksionet e madhe e CD-së në Operën dhe ka shumë mundësi gustator për lover ushqim. Një fuqi punëtore e mbi 600 njerëzve është i punësuar për menaxhimin e qetë të Opera House.

Fram Museum:
Polar Ship Fram the - Ejani në bordin e "Fram" anije e polare për të udhëtuar në veri dhe jug cepat më të largëta të dheut. Rrëfenjat e eksploruesit si ata charted anijen përmes ujit dhe akullit, fjalë për fjalë, e bën për një udhëtim interesante. Vizitorët mund të kenë një vështrim i afërt i kësaj anije legjendar në muze. Një shumë e vegla që lidhen me ekspeditave polare është e vendosur këtu.

Natural History Museum (Naturhistorisk muze):
Tërheqjen Ylli i muzeut është "Ida" fosili i një primati të hershme. Kjo është më e plotë dhe fosilet më të vjetra të njohura sot. Ekspozitave për muzeun janë mbledhur dhe ruajtur për një hapësirë ​​prej vitesh pothuajse 200. Kjo është një udhëtim interesante nëpër muze gjeografike dhe zoologjik. Kopshte Botanik janë rinovimin ndërsa gjithashtu duke u informative dhe të shkolluar.

Muzeu Kon-Tiki:
Muzeu Kon-Tiki shtëpitë mbledhjen e eksponateve nga ekspedita e famshme e eksplorues norvegjez Thor Heyerdahl. Ajo ka ekspozitave nga ekspedita e Tigrit, Kon-Tiki, Fatu-Hiva, Island Pashkëve dhe Ra. Trap përdorur për udhëtimin e tij nga Amerika e Jugut deri në Oqeanin Paqësor në ishujt polinezian është ruajtur këtu. Një peshkaqen balenë, peshku i madh në botë ka gjetur një shtëpi në bodrumin e muzeut.

Muzeu norvegjez i Historisë Kulturore (Norsk Folkemuseum):
Norsk Folkemuseum është një muze të hapur, me mbi 150 ndërtesa. Dukshëm në mesin e tyre është mesjetare Gol stap Kisha që daton në 1200 Krishtit Jeta dhe njerëzit në rajone të ndryshme të Norvegjisë nëpër periudha të ndryshme janë të ekspozuara këtu. Ndryshim në mes të rrugës së jetës për vendin dhe qytetin, në mesin e klasave të ndryshme shoqërore është theksuar edhe në këto ekspozita.

Ship Muzeu Viking (e Vikingskipshuset):
Anija Muzeu Viking është një bastisje në jetën dhe kulturën e vikingët. Tërheqjet yll e muzeut përkatësisht anije Viking Gokstad, Tune dhe Oseberg. Të ndryshme në familje artikuj, veglat, karroca, mjete, stoli dhe tekstile nga mosha Viking janë shfaqur këtu. Ju mund të blejnë kopje për anijet Viking, stoli, carvings druri dhe madje edhe të periudhave të shkurtra të dedikuara për vikingët nga dyqani muzeut.

TusenFryd Amusement Park:
Featuring dhjetëra nget scintillating, TusenFryd Amusement Park është e mrekullueshme për gëzimin e të gjithë familjen. Një pjesë e parkut është e dedikuar vetëm për fëmijët më të vegjël në mënyrë edhe tots tuaj të vogla mund të ketë një shpërthim në park. Ka shumë lojra të luajtur dhe shumë të shijshme të jetë Italian në parkun zbavitës. Volejboll plazhi, një lumë, një pishinë dhe një rrëshqitje trefishtë janë shtuar tërheqjet gjatë verës.

Vigeland Sculpture Park (Vigelandsparken):
Vigeland Skulptura Park është një tërheqje botërore njohur i Oslos dhe një pikë referimi popullor. Parku është mbi 80 akra dhe ka skulptura projektuar nga Gustav Vigeland në granit dhe bronzi. Nuk është një seksion i parkut kushtuar fëmijëve, ku statuja bronzi e fëmijëve të angazhuar në lojë janë portretizuar. E gjithë tema e parkut është gjendja e njeriut dhe paraqet shifrat në disponimi të ndryshme.

Top 5 Bare

Smuget:
Smudget është një dhuratë nga perëndia për të dashuruar muzikë. Ajo pret mbi 600 koncerte muzikore jetojnë në një vit. Publiku që vjen në klub shkon nga të gjitha grupmoshat dhe shumat për një atmosferë të gjallë dhe të ngarkuar. Tifozët e jazz, blues, funk, shpirtin, rock dhe R & B mund të gjeni shtëpinë e tyre këtu!

Blaa:
E vendosur të drejtën përgjatë lumit Akerselva, Blaa sportive një atmosferë të madhe dhe është një kënaqësi për të vizituar në çdo kohë të dhënë. Ky është një vend i nxehtë dhe ndodh për pasuesit e shtëpisë, jazz, hip hop dhe elektronike.

Bar Boca:
Bar Boca është një hedhin përsëri në 50 së dhe 60-së. Ajo merr të ju kthejnë në kohë me atmosferën e saj të gjallë shoqëruar nga kokteje lezetshëm dhe pije të catered nga banakiere profesionale.

Parkteatret:
Parkteatret është një vend i madh për të rri nëse ju jeni në humor për një pije, kafe apo një rostiçeri dritë. Ajo shtëpi një përzgjedhje të cilësisë të kokteje dhe pije së bashku me kafe të pasur dhe sanduiçe i bërë me gusto nga Hotel Havana.

Champagneria:
Champagneria ka shumë për të rekomanduar veten për të, duke filluar nga një atmosferë të prekshme jetojnë me pije me cilësi të shërbyer në një ambient emocionues. Për buffs verës ka një shumëllojshmëri të gjerë në dispozicion me ose pa flluskë në të gjitha vargjet e çmimeve!

Top 10 Aktivitetet

Peshkimi në Oslo fjords:
Një udhëtim në Oslo është i paplotë pa eksploruar bukurinë mahnitëse të fjords. Ishujt pranë fiord kanë karakterin e tyre të veçantë dhe do të gëzojnë të eksploruar pëllëmbë të saj. Zbuloni rrënojat Abbey në të Hovedøya, gjeni lepujt në Gressholmen dhe të pushojnë në kabina komod në buzë të ujit në Bleikøya, Lindøya dhe Nakholmen.

Ski:
Përvoja tronditje e skijimit në Oslo Winter Park Tryvann të (Tryvann Vinterpark). Merrni rides të jetës tuaj duke bërë ski alpine, konvikt borë dhe ski në këtë park dimrit. Ka shpatet që do të përshtaten fëmijët, të rinjtë, të rriturit dhe madje edhe fillestar.

Bicycling në Oslo:
Ka shumë rrugë të ciklit në Oslo që ofrojnë pikëpamjet e shkëlqyer. Ju mund të eksplorojnë gjurmët e pyjeve në një biçikletë malore ose të zbuluar shtigje përgjatë rrugës Round Lake Nøklevann ofrojnë pamje piktoreske të kodra kodrina dhe Liqenit Ulsrudvann.

Cruise Norwegian Mbrëmje në fiord:
Ngjiten në bordin e një anije me vela tradicionale prej druri dhe dalje në det nëpërmjet rrjetit të ishujve të gjelbër, stolisur me shtëpitë e verës në fiord Oslo.

Akerselva River:
Lumi Akerselva është pulsin e qytetit Oslo. Ajo kurrë nuk mbetet i njëjtë dhe ndryshimet e formuar gjatë gjithë stinëve të ndryshme që është interesante për të vëzhguar. Lumi ofron një pasuri të mundësive natyrë të tilla si not, peshkim, hiking, ecje, banje dhe bicycling përgjatë lumit.

Oslo mini dalje në det:
Nisë në një anije nga Oslo City Hall për të eksploruar ishujt breathtakingly bukur të fiord Oslo dhe port e brendshme. Këtu të zbuluar historinë e kalasë mesjetare Akershus se mbrojtur Oslo nga sulmet e detit në kohën e dije.

rrëshqitëse të drejtuar:
Ka shumë rrugë të njohura për udhëtim me sajë në Oslo. Feel dehje dhe tronditje e dëborës përqafimit si ju nxitojnë poshtë dëborë veshur shtigjet. Disa nga vendet popullore për udhëtim me sajë në Oslo janë nga Akebakken dhe nga Frognerparken.

Oslo Qyteti Hop në hop off turne:
Ngjiten në bordin e një autobusi Dyfishtë Decker me një pamje të hapur-top nga vendet më interesante të qytetit. Ju mund të planifikoni itinerarin tuaj në ritmin tuaj. Ju mund të shikoni disa nga atraksionet më të mira në Oslo në këtë mënyrë. stacionet e autobusëve janë pamjet fokale e Oslos, si Parku Vigeland, Muzeu Folklorik ose anijes Muzeun Fram Polar.

nightlife:
Oslo përmban shumë klube ndodh dhe bare në qytet. Kjo është veçanërisht e njohur për skenën e saj të xhazit. Shumë klube vetëm të shërbejë ushqim gjatë ditës dhe të kthehet në një klub nate, kur dielli shkon poshtë me pulsing muzikë, pounding rreh mbushur me DJ dhe kokteje.

Vizituar muzeumet:
Oslo ka një kulturë të pasur dhe një histori të thellë që mund të udhëtuan nëpër muze të ndryshme mbushin qytetin. Muzeu Fram na bën të jetojmë aventurat e eksploruesit polare, ndërsa Ship Muzeu Viking sjell gjallë guximshme dhe guximin e Viking luftëtarëve.

Getting Rreth në Oslo

Oslo ka infrastrukturë të mirë për transportin publik dhe një rrjet të dendur të rrugëve, rrugët hekurudhore dhe T-Bane (rrugëve nëntokësore) për bashkim të lehtë të autobusëve, hekurudhat, taksi dhe tramvaje. Rreth 8 linja të ndryshme tramvajit janë të përhapur në të gjithë Oslo. Biletat mund të availed nga stacione të ndryshme nëpër makinat shitëse.

Hipte në një traget nga Bashkia për të shqyrtuar muzeumet shumë në Bygdoy Island. Muzetë në ishull janë të vendosura afër me njëri-tjetrin në mënyrë që ata mund të hulumtohen lehtë në këmbë. anijet e tjera veprojnë nga Vippetangen në ishujt e tjera të vogla të fiord Oslo.

Oslo gjithashtu ofron shumë mundësi për shëtitje të këndshme, ndërsa nge admiruar bukurinë piktoreske e Oslos.

Sistemi Bus
Oslo ka një sistem të gjerë dhe gjithëpërfshirës autobus. Rreth 50 rrugë të ndryshme autobusëve veprojë në të gjithë qytetin. Biletat janë në dispozicion për blerje nga shoferët dhe autobusët largohet nga Jerbanetorget e cila gjendet përballë stacionit Oslo. Rrugët e shpeshta dhe të ndryshme autobus bën të udhëtojnë me autobus në Oslo një përvojë të rehatshme.

Taksitë
Kur të mbërrini në aeroport Oslo ajo është e mirë për të porositur një taksi nga stendat në terminal. Vjen jashtë dhe i lodhur një zakonisht kushton më shumë. Taksitë mund të përshëndetet në Oslo nga rruga ose nga taksi shumë renditet në dispozicion të gjithë rreth qytetit. Nuk është e nevojshme për të zgjedhur një taksi që është para në përputhje në gradën taksi. Nëse ju dëshironi të paguani me kartë krediti, të informojë shofer tuaj në lidhje me këtë në fillim të udhëtimit tuaj. Kartat e përdorur gjerësisht të tilla si American Express, Visa, MasterCard, Diners Card dhe Eurocard janë pranuar.

Binarë
Stacioni Qendror i Oslo formon bërthamën për hekurudhat e Norvegjisë. Trenat e përditshme janë në dispozicion nga Oslo për të arritur qytetet e bukura të Stokholmit dhe Gothenburg në Suedi dhe në Kopenhagen në Danimarkë. Trenat running në Oslo menaxhohen nga Operatori i Norvegjisë Shtetit hekurudhor (NSB). Ju mund të udhëtojnë me tren për të arritur Bergen, Stavanger, Trondheim dhe Kristiansand në Oslo. trenat lokale dhe rajonale mund të merret nga stacioni nëntokësore Nationaltheateret cili shtrihet poshtë stacion metroje quajtur edhe Nationaltheateret.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Oslo garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Oslo Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS, Stena Line ose Color Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Oslo. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Oslo, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Oslo traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Oslo makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Oslo tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Oslo jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Oslo në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve për në Oslo dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel