Ostend Ferry

Ostend pasagjerëve dhe Car Tragete

Ostend çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ostend në Ramsgate.

Krahaso gjithë në dispozicion Ostend çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ostend makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ostend, Ramsgate me tragete Transeuropa Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ostend Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ostend Ferry
me Transeuropa Ferry Line për anijet me vela nga Ostend në Ramsgate online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ostend pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ostend biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ostend

OSTEND është një qytet kozmopolit me një port, jahteve-pellgut, aeroport dhe mbi hotelet 50.

Trans Europa Tragete organizon një shërbim të pasagjerëve (vetëm me makinë) ndërmjet Oostende dhe Ramsgate. Ky transferim merr rreth 4 orë.

Vizitorët do të jetë i habitur nga të gjithë ka për të parë dhe të bëjë. Gjatë gjithë vitit, shumë aktivitete të zhvillohen. Disa nga pikat kryesore janë: Oostende në spirancë, Teatri nga Deti, Sparkling hënave, Dritat Magic në Park, Tregut Krishtlindjeve me i madh devijim akull-patinazhi dhe karnaval fundjavës me të njohur të Vdekur Rat Ball. Vodcast e qytetit bregdetar të Ostend paraqitur nga Simon Calder dhe Ben Ross.

Përveç portin detar të saj, Oostende është edhe shtëpia e një të mallrave dhe pasagjerëve aeroportit ndërkombëtar. Porti ka qenë kohët e fundit modernizuar në të dy infrastrukturën dhe organizimin dhe tani është forca udhëheqëse në industrializim e rrethina.

Ostend Ferry Port

OSTEND, Qyteti më i madh në Bregun flamand, filloi si një fshat i vogël ndërtuar në një ishull të quajtur Testerep. Rreth 1265, fshati fituar statusin e qytetit, kur banorët u lejuan për të ndërtuar një sallë në të cilën për të mbajtur tregun e tyre. Burimi kryesor i të ardhurave për banorët ishte, jo çuditërisht, peshkim. Në 1395, për të siguruar zgjidhjen e tyre, banorët vendosën të ndërtojnë një Ostend re prapa digave të mëdha, më larg nga deti gjithnjë kërcënuese.

Në 1722, holandezët mbyllën hyrjen në port të Antwerp dhe Ostend u rrit në rëndësi. Në 1838, një lidhje hekurudhore me Brukselin është ndërtuar dhe Ostend u bë një pikë tranziti në Angli disa vjet më vonë, kur trageti i parë hipi në Dover. Ostend u rrit në shtat gjatë mbretërimit të belge Mbretërve Leopold I dhe Leopold II, i cili si i pëlqente të kalojnë pushimet e tyre në qytet. monumente të rëndësishme dhe vila ishin ndërtuar për Familjen Mbretërore dhe pjesa tjetër e Belgjikës aristokratike shpejti pasoi, duke çuar në Ostend duke u quajtur "Mbretëresha e belge vendpushimet detit-side".

Një prej kryesore Ostend-së, dhe ndoshta më pak të njohur, kartat atu është gastronomi. Çfarë vend më të mirë për të mostrës shijshme e detit sesa në bregdet. Ka shumë restorante, duke filluar nga pika ekskluzive nxehtë për bistros komod, kështu që nuk është diçka që i përshtaten shijen e të gjithëve dhe buxhetin. Specialitete janë Dover Sole, croquettes karkaleca dhe "domate mbushur me karkaleca deti". Ka edhe shumë për të mbajtur të kënaqur më vonë në mbrëmje të tilla si bare, klube dhe komplekset kinemasë. Shikoni sotme dhe parashikimi për të motit në Ostend.

Pazar në Ostend

shfletues Boutique do të prishur në Ostend. Në fund të lartë të tregut janë Edouard Tailor dhe Edouard Couture, në Kapellestraat 6 dhe 8 respektivisht, dhe ka shumë dyqane shumë të ngjashme në këtë rrugë. Adolf Buylstraat është i njohur edhe për dyqane e saj ekskluzive. Ju do të gjeni shumë dyqane të mrekullueshme në rrugët anësore të këtyre rrugëve të trafikut dy tregtare të lira. Boutiques në Christinastraat paralele përfshijnë Lopez në numrin 48, çorape prestigj etiketat e grave, dhe Bilitis në 59.

Në Wapenplein ka një qendër tregtare me më shumë se njëzet dyqane. Vetëm jashtë qendrës së qytetit, në Alfons Pieterslaan dhe tremujorin e Petit Paris, ju do të gjeni disa dyqane. Shumica e dyqaneve në qendër të qytetit janë të hapura në orët e pasdites të dielave dhe festave.

tregjet javore

E enjtja është dita kryesore të tregut në Ostend. Midis 7 jam dhe 1 pm youcan blerë disa produkte të freskëta në Wapenplein, Groentemarkt dhe Mijnplein në qendër të qytetit. Një gamë të gjerë të tekstileve, parfume, bizhuteri dhe bimët janë gjithashtu në shitje këtu. Të shtunën në mëngjes, ka edhe një treg në Wapenplein dhe Groentemarkt. Të dielën ju mund të gjeni një treg të vogël lulesh në Wapenplein. Të hënën, një treg shumë i vogël me një qëndron pak është ngritur në Wapenplein.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ostend garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ostend Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Transeuropa Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ostend. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ostend, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ostend traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ostend makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ostend tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ostend jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ostend në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Ostend dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel