Paldiski Ferry

Passenger Paldiski dhe Car Tragete

pasagjerëve Paldiski dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Paldiski në Kapellskär, Rostock dhe Hanko.

Krahaso gjithë në dispozicion Paldiski çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Paldiski makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Paldiski, Kapellskär, Rostock dhe Hanko me tragete Tallink tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Paldiski Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Paldiski Ferry
me Tallink Anijet për anijet me vela nga Paldiski në Kapellskär, Rostock dhe Hanko në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Paldiski pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Paldiski biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Paldiski

Paldiski është një qytet dhe port të Detit Baltik ndodhet në gadishullin Pakri e veri-perëndimore Estonisë.

Fillimisht një zgjidhje suedez i njohur si Rågervik, ajo u bë një bazë ruse detare në shekullin e 18th. Rusët u quajt atë Балтийский Порт ( "baltiyskiy Port", dmth Port Baltik, Gjermanisht: Baltisch-Port) në 1762. Në Estonisht emri është shkruar Baltiski deri 1933 kur shqiptimi Estonian Paldiski u bë emri zyrtar.

Paldiski u bë një qendër trajnimi Soviet Navy nëndetëse bërthamore. Me dy reaktorëve bërthamorë me bazë në tokë, dhe të punësuar disa njerëz 16,000, ishte objekti më i madh i tillë në Bashkimin Sovjetik. Për shkak të rëndësisë së tij, gjithë qyteti u mbyll off me tela me gjemba deri në të fundit luftanije ruse u largua në gusht 1994. Rusia më në fund hoqi dorë kontrollin e objekteve të reaktorit bërthamor në shtator 1995.

Paldiski Ferry Terminal

Edhe sot, 20 vjet më vonë, të gjithë Paldiski dhe gadishulli Pakri janë të mbuluara në bunkerë të braktisur, grumbujt e junk unidentifiable dhe mbeturinat të ndryshme ushtarake. Disi pamjen e blloqeve të banimit braktisura dhe mbetjet si elefant të infrastrukturës ushtarake sovjetike të bëjë një pamje interesante me vlerë të shohim.

Nuk është një tjetër arsye e mirë për të vizituar Paldiski - gadishulli Pakri është gjithashtu i njohur për shkëmbinjtë e saj spektakolare gëlqeror dhe pranë plazheve familje-miqësore. Gadishulli Pakri ka far lartë Estonisë dhe është edhe shtëpia e guillemots rralla të zeza, të cilat duken si penguins pak.

Paldiski nuk është aspak një qytet turistik stereotip, por nëse jeni të interesuar në historinë sovjetike apo ushtarak, ky është vendi për ju. Ajo është gjithashtu tërheqës për njerëzit e interesuar në natyrë apo shikuar të shpendëve.

Paldiski është vetëm nën 50km nga Talin dhe lehtësisht të arritshme dhe ka tragete të rregullta në mes të portit Paldiski dhe Kapellskär, Suedi / Hanko, Finlandë / Lübeck, Gjermani.

Tërheqjet Pranë përfshijnë Noarootsi, Nova dhe Tallinn.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Paldiski garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Paldiski Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tallink anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Paldiski. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Paldiski, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Paldiski traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Paldiski makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Paldiski tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Paldiski jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Paldiski në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Paldiski dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel