Palermo Ferry

Palermo pasagjerëve dhe Car Tragete

Palermo çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Palermo në Civitavecchia, Genoa, Livorno, Malta, Napoli, Salerno dhe Tunis.

Krahaso gjithë në dispozicion Palermo çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Palermo makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Palermo, Civitavecchia, Genoa, Livorno, Malta, Napoli, Salerno dhe Tunis me SNAV, Grandi Navi Veloci, Tirrenia Ferries ose Grimaldi Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Palermo Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Palermo Ferry
me SNAV, Grandi Navi Veloci, Tirrenia Ferries ose Grimaldi Lines Trageteve për anijet me vela nga Palermo në Civitavecchia, Genoa, Livorno, Malta, Napoli, Salerno dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Palermo pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Palermos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Palermo

Palermo është një qytet i kalbjes dhe të shkëlqimit dhe, me kusht që ju mund të trajtojë energjinë e saj të para, ngarje çmendur dhe kaos, ajo ka shumë të apelit.

Ndryshe nga Firence apo Romë, shumë nga thesaret e qytetit janë të fshehura, në vend se scrubbed për rrjedhat pafund të turistëve. Të jenë të përgatitur për të shqyrtuar këtë gjigand thesar-trove e pallateve, kështjella dhe kisha ka një bashkim unik arkitektonike bizantine, arabe, Norman, Rilindjes dhe barok gems. Palermitans vetë kanë trashëguar duket intriguese dhe ritualet sociale të kaluarën e tyre multikulturore. Jeta këtu është e plotë në: një çështje shumë publike, të ngrohtë-zemre dhe të zhurmshme.

Në një kohë një Emiratet Arabe dhe vend i një mbretëri Norman, Palermo u bë qyteti madhërishme të Evropës në shekullin e 12th, por, në vitet e fundit, fama e saj (ose famë) e ka origjinën kryesisht nga vrasjet titull-grabbing dhe korrupsionit politik. Mafia ende mban një kapje për fyti në qytet; shumë prej gjyqtarëve kërkon mbikëqyrjen e policisë 24 orë dhe payoffs mbrojtjes mbeten të zakonshme.

Palermo Bay

Ndërsa disa nga Palazzi të shkatërruar bombarduar në Luftën e Dytë Botërore janë duke u restauruar, të tjerë mbeten të shkatërruara; kthyer në apartamente të lënë pas dore, lavdia venitur e fasadave të tyre zbukurime është vetëm e dukshme pas vargjet e larjes me ngjyra të ndezura. Historia ndjellëse e qytetit mbetet shumë pjesë e jetës së përditshme të banorëve të tij, dhe web pluhur e tregjeve Backstreet në tremujorin e vjetër ka një prekshëm ndjehen Lindjes së Mesme.

Anë rrokullisje është qyteti modern, një thjeshtë 15-minuta shëtitje larg, pjesë të të cilit do të mund të jigsawed kujdes dhe slotted në Paris me sistemin e tyre të rrjetit të gjerë rrugët e veshur me dyqane joshëse dhe apartamente bukur të shekullit të 19th-.

historike palermo

Themeluar nga fenikasit, të cilët quajtur atë Tsitsit, Palermo u vendosën në shekullin e tetë pes, si një port. Zhvillimi i saj paralel me atë të Solunto dhe Motia. Arkeologët në përgjithësi pajtohen se fenikasit ishin të detyruar për të zhvilluar ato qytete, sepse ata u dëbuan nga Sicili lindore nga grekët, por prania ky qytetërim në Sicili perëndimore dukej i pashmangshëm. Grekët quajtur qyteti Panormos, që do të thotë "të gjithë port." Emri Latin, ende përdoret në dokumentet katolike të Kishës edhe në shekullin e XIX, ishte Panormus.

pasardhësit dhe trashëgimtarët fenikasit ', kartagjenasit, bëri Panormos një qendër e tregtisë, dhe kjo ishte port i tyre bazë, në 480 pes, për marinën e cila u mund në betejën e himera. Në 276 pes, Panormos më në fund ra në duart e grekëve. Të pabesë Wars ndjekur, dhe qyteti ishte pjesë e Perandorisë Romake nga 253 para Krishtit. Fenikas dhe Roman Palermo shtrihet nga zona e portit përgjatë asaj që është tani në Corso Vittorio Emanuele të Corso Calatafimi në zonën përtej Pallatit Mbretëror (shihet nga një distancë në këtë foto të Manastirit të Shën Gjonit të hermits).

Epoka Paleo-kristiane mbetur disa kisha të hershme në qytet. Besimi i saj të hershme ishte Orthodhoksia. Pas një pushtimi të shkurtër gotik dhe bastisje të rastit vandal, Panormus ishte pjesë e Lindore Romake (bizantine) Perandoria nga 535 deri 831, kur ajo ra në pushtuese caraçen arabëve ( "Moors"), i cili u kthye shumë prej kishave në xhami. Kështu filloi sundimin e dinastisë Aghlabid të asaj që tani është Tunizi. Nga 948, si Bal'harm, ai ishte kryeqyteti i Emirateve të Sicilisë të dinastisë Kalbite, dhe kjo është nga ajo datë që Palermo mund të konsiderohet se ka qenë kryeqyteti mbretëror i Sicilisë. (Në hartën tonë të thjeshtuar të tre rrethet e mëdha arabe janë treguar në të verdhë.)

Arabët solli limoni dhe portokalli, sheqer kallam, dhe kultivimin e Balsamit, datat, pambuku dhe grurë të fortë. Ata futur sisteme inovative të ujitjes dhe një sistem roman të ujësjellës. Palermo u bë një nga qytetet më të shkëlqyer të botës myslimane, tejkaluar vetëm nga Bagdadi.

Në kontrast të thellë me pushtimin e Anglisë normanët, pushtimi Sicilian ishte e gjatë dhe e vështirë. Vetëm në 1071, pothuajse një dekadë pasi zbarkoi në Messina, bënë normanët, të udhëhequr nga Robert "Guiscard" de Hauteville, kapur Palermo, dhe pastaj pas një rrethimi prej pesë muajsh. Numëron ndoshta deri në njëqind mijë, banorët (Palermitans) të këtij metropoli mesjetare ishin muslimanët, të krishterët dhe çifutët nga çdo pjesë të Sicilisë dhe çdo pjesë të Mesdheut. Ishulli ishte vendi ku në lindje u takuan në perëndim, në veri dhe në jug u takuan. Në dekadat që do të vijnë, Palermo lulëzoi si qyteti pasura të Evropës, fituesi në një rivalitet delikate vëlla me një qytet tjetër të sapo-Norman, Londër.

Nga shekulli i njëmbëdhjetë tutje, historia e Palermos është kryesisht historia e Sicilisë. Pavarësisht periudhave të shkurtra të konkurrencës nga Messina dhe pastaj Catania, kjo ishte selia e qeverisë së ishullit. Nga shekullit të nëntëmbëdhjetë, Palermo ishte bërë vendi i banimit të më të madhe të fisnikërisë perëndimore Sicili. Palazzi e saj të shkëlqyer janë trashëgimia e tyre. Nëse Milani duket të injorojë pjesën tjetër të Italisë, në qoftë se Roma pretendon të jetë kryeqyteti kombëtare, Palermo ekziston në një fushë nuk mund të shpresojnë kurrë për të zënë.

Rrethi i tij i lashtë dhe mesjetare historike është më e madhe se ajo e çdo qytet tjetër italian, përveç Romës dhe ndoshta Napoli. gjithë trashëgimia historike jugore e Italisë ekziston përgjatë një kilometër e Corso Calatafimi --a varrezat fenikas-Carthaginian, shtëpitë romake (në Piazza Vittoria), pallatet Norman (me Kubën dhe Royal Palace) dhe kishat barok. Ndoshta nuk ka rrugë tjetër në Evropë krenohet me një trashëgimi kaq të lashtë dhe kaq të ndryshme.

Nuk ka asnjë qytet tjetër italian krejt si ajo. Palermo është një paradoks urbane. Jeta në këtë qytet unik mund të jenë të vështira, edhe pse shumica e Palermitans duket se janë përshtatur mirë. Uji është i racionuar; ajo është dhënë për disa orë çdo dy apo tre ditë, vetëm kohë të mjaftueshme për të mbushur tanket në shtëpitë e banorëve. Cilësia e ajrit lë diçka për të dëshiruar; në 2000 Via Roma regjistruar nivelin më të lartë të ndotësve të çdo rrugë kryesore në një qytet të madh italian. Trafiku shpesh vjen me një ndalim të plotë për orë të tëra; Via Regione Siciliana, rrugën kryesore të qytetit, është i turpshëm për këtë, veçanërisht në afërsi të shkëmbimit keq-projektuar në Via Da Vinci (dhe McDonalds dhe Holiday Inn). Protesta shpesh bllokojnë rrugët qendrore; këto "mini-revolucion" janë gjithmonë përsipër nga mesditë. Pavarësisht inconveniences të tilla, Palermo mbetet një xhevahir të Mesdheut. Asnjë vizitë në Sicili është kurrë i plotë pa një vizitë në Palermo, një qytet që lejon një jo vetëm për të dini këtë ishull, por për të filluar për të kuptuar atë.

Për Vizitorët në Palermo

Si qyteti më i madh dhe më kozmopolit Sicili, Palermo ofron restorant të madh, si dhe pazar të shkëlqyer. Edhe pse ka restorante të mira në të gjithë Palermo, ata nuk janë të lehtë për të gjetur. Në përgjithësi, ne sugjerojmë që ju të provoni ato në rrugët anësore në vend të atyre në afërsi të portit (në Via Amari dhe Via Cavour), i cili mund të përshkruhet si "restoranteve turistike." (Një numër i restoranteve Palermitan dhe bare verë janë të shënuara dhe të rishikuar në faqen tonë të veçantë të dedikuar për më të Mira Restorante Palermo-së.)

Gjatë Palermo, ka dyqane të shkëlqyer pastë dhe "bare" që shërbejnë akullore, pasta dhe, gjatë muajve të verës, granita (shërbimet nga salcë). Nëse ju doni të mostrës këto kënaqësitë joshëse në një mjedis nge, ne ju sugjerojmë të kafene simpatik natyrë në Via Principe di Belmonte, e cila shkon nga Via Maqueda në Via Roma pranë Teatrit Politeama. E vendosur në rrethin më të mirë pazar të qytetit, Via Belmonte është e mbyllur për trafikun, duke e bërë atë përgjigje Palermos të Romës Piazza di Spagna ose Via Condotti. Qyteti nuk ka vetëm që ofrojnë kuzhinë të madhe dhe histori interesante. Palermo ka edhe disa pazar shumë të mirë, dhe shumë prej dyqaneve më të mira janë të përshtatshme të vendosura në qendër të qytetit rreth Via Maqueda dhe Via Liberta, sidomos në rrugët anësore, ku ju do të gjeni dyqanet që shesin çdo gjë nga antike në specialitet Sicilian bëra mallrave si artikuj qeramike dhe bizhuteri origjinale.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Palermo garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Palermo Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion SNAV, Grandi Navi Veloci, Tirrenia Tragete ose Grimaldi Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Palermo. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Palermo, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Palermos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Palermo makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Palermo tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Palermo jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Palermo në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Palermo dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel