Palma Ferry

Palma pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Palma pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Palma në Barcelonë, Denia, Ibiza, Mahon dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Palma çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Palma makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Palma, Barcelona, ​​Denia, Ibiza, Mahon dhe Valencia me ACCIONA Anijet apo tragete Balearia Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Palma Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Palma Ferry
me ACCIONA Anijet apo Balearia Ferry Line për anijet me vela nga Palma në Barcelonë, Denia, Ibiza, Mahon dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Palma pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Palma biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Palma

Palma është një qytet historik spanjoll është i vendosur në bregdetin jug të ishullit në gjirin e Palma, me krenari duke treguar off gjurmët historike të Perandorisë Romake, Perandorisë Bizantine, dhe mbetjet e një vendbanimi Talaiotic.

i njohur më parë si Palma de Mallorca, ai ishte kryeqyteti i bashkësisë autonome të Ishujve Balearic në Spanjë dhe gjithashtu një port i njohur. Për shkak të motit të ngrohtë dhe plazhet me diell, qyteti ka qenë një destinacion i preferuar pushime verore e familjes mbretërore, si dhe turistët ndërkombëtarë.

Palma është një qytet kozmopolit, që përfshin njerëzit nga Spanja dhe Evropa. popullsia e ishullit gjithashtu përfshin shumë emigrantët nga Amerika e Jugut dhe Afrika.

Përveç natës dhe të artit të gjallë skena, konkurrenca jahteve Copa del Rey tërheq numër të madh të turistëve në qytet.

Palma Ferry Port

Vendosur mbi një gji mahnitëse, Palma është qyteti që nuk ju lejon poshtë. Të lumtur për të konkurruar me shumë qytete të mëdha evropiane turistike, ky qytet i vogël është oozing me historinë, kulturën dhe jetën. Palma është në zemër të gjitha gjërat Cosmopolitan e cila është arsyeja pse ky qytet e bën për ideale destinacion pushim fundjavë. Me kafene komod, restorante të shkëlqyera dhe blerjeve që mund të marrë në Milano apo Barcelona, ​​ka shumë për të parë dhe të bëjë dhe me strehim që i përshtaten të gjitha shijet dhe buxhetet kjo është bazë ideale për të mostrës një fetë e jetës Majorcan.


Monumentet Top 10 Palma

Për ato vizitorët në Majorka të cilët kurrë nuk kanë ventured përtej Palma Nova ose Magaluf, një vizitë në Palma do të jetë një lojë e vërtetë sy, dhe shpresojmë se do të demonstrojë se ka më shumë në ishull se neon të ndezur të gjitha baret e natës, dhe të gjitha breakfasts ditë britanike.

Katedralja e Santa Maria (Cathedral La Seu):
Katedralja e Santa Maria të Palma është më zakonisht të referuara si La Seu. Kjo katedrale gotike katolike është ndërtuar në vendin e një xhamie të para-ekzistuese arabe. Mbreti James I i Aragonit filloi ndërtimin e La Seu në 1229 dhe përfundoi atë në 1601. Gjatësia e La Seu është metra 121; gjerësia është metra 55 ndërsa nave saj është metra 44 gjatë. Edhe pse katedralja është i dizajnuar në stilin gotik Katalonisht, ajo gjithashtu tregon ndikimet evropiane Veriore.

Bellver Kalaja (Castell de Bellver):
Një nga disa kështjella të rrethore në Evropë, Bellver Kalaja është vendi për Muzeun Historik të qytetit. Ajo përshkruan stilin gotik të arkitekturës dhe është ndërtuar në shekullin e 14th për King James II. Nën kontrollin civil sot, kalaja u përdorur si një burg ushtarak në të gjithë 18th në mesin e shekullit të 20th. Bellver Kalaja është një nga atraksionet kryesore turistike në ishull.

Banja arabe (Banys arabët):
Mbetjet interesante të historisë, Banys arabët (Banja arabe) të tregojë ndikimin e pushtimit maure në Palma i cili e quajti atë Medina Mayurqa. Një tërheqje e vogël turistik në qytetin e Palma, kulmi dhe kolonat e kësaj dhome të vetme të vogël banje janë ruajtur me mençuri. kolonadë i saj i këndshëm dhe arkitektura proporcionale kanë tërhequr arkitektë dhe dashamirësit e historisë shumë. Banys arabët tregojnë se çfarë lartësitë kultura arabe dhe arkitektura e kishte arritur gjatë mesjetës.

Dioqeziane Museum:
Mbledhja e artit në Dioqezan Muzeun thekson disa nga kryeveprat e artit italian. Këto koleksione fakt i përkasin disa kisha të tjera në qytet, por janë ekspozuar këtu si ata nuk mund të mbahen në vendet e tyre origjinale për shkak të mbrojtjes dhe sigurisë arsye. Muzeu është përhapur përgjatë tri nivele të ndryshme dhe i jep qasje në një vendbanim të vogël të murgjve.

Town Hall (Ajuntament de Palma):
Salla simpatik Palma e qytetit daton në shekullin e 17th. Sipas historisë së sallës, ajo u ndërtua në 1515, por djegur në 1842. Së bashku me të, të dhënat e shekujve të historisë Canarian dhe arkivat publike të ishullit u shkatërruan gjithashtu. Sot ajo është një vend i njohur si takim jashtë sallës disa grupe bukura guri janë instaluar ku vendasit duan të ulen, chat, dhe të shpenzojnë një kohë të mrekullueshme.

Passeig des Born:
Dikush mund të gëzojnë një pamje të bukur të katedrales ulur në ndonjë nga kafenetë e ftohtë në këtë rrugë. Bare dhe kafene në këtë rrugë janë të njohur për ushqim e shijshme dhe pije. Jo vetëm se, dyqanet e markave të tilla si H & M, Massimo Dutti dhe Zara janë këtu në këtë rrugë për të shërbyer pazar urinë tuaj. Njerëzit të tërhequr në këtë rrugë të mrekullueshme, Passeig des Born, për shkak të bukurinë e saj dhe atmosferë të qetë. Ky është një vend i madh për t'u çlodhur, kalojnë një ditë dhe të sorollatem.

Pueblo Español (C- del Poble Espanyol):
Pueblo Español, i njohur gjithashtu si C- del Poble Espanyol është një muze arkitektonike që pasqyron një dizajn fshat-si. Ajo shpalos disa facsimiles të veprave klasike të arkitekturës spanjisht. Kjo mund të jetë një vend i madh ditë-udhëtim, kur ju jeni në Palma si gjatë ditëve të javës këtu janë plot argëtim. Artizanët ndryshme "dyqane, restorante dhe bare që veprojnë në kuadër të muzeut janë ideale për shëtitje nëpër dhe gllënjkë disa pije duke shijuar kryeveprat në këtë muze.

Placa Major (Plaza Mayor):
Tani një qendër e qytetit të vjetër, Placa Major fillimisht vendosur zyrat e inkuizicionit. Rrugët me kalldrëm, ndërtesat e vjetra dhe të tregut të hapur artizanale në placa majorit janë tërheqjet kryesore. gamë të gjerë të bare dhe restorante të mira mund të gjenden pika-pika rreth buzë të sheshit. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka një numër mjaft të galerive të artit dhe kështu ajo është e njohur edhe në " 'tremujorin e artistëve".

Placa Cort:
Plaza Cort, gjithashtu i njohur si placa de Cort është një shesh në qendër të Palma, ku është vendosur Këshilli Qyteti i Palma. Kjo qendër e vjetër e Palma, mburret me një barok fasadë vetëquajtur sy-infektues bërë nga elementet e shumta të shekullit 17th. Gotik Kisha Iglesia de Santa Catalina këtu është gjithashtu i njohur si një vend turistik.

Es Baluard Contemporary Art Museum:
Një galeri moderne arti dhe muze, Es Baluard është e vendosur në fortifikimet anësore port Palma vjetër. Muzeu krenohet me një ekran të madh dhe të përhershëm të punimeve nga artistë moderne spanjolle. Së bashku me ta janë ekspozita organizohet nga artistë të ndryshëm nga qoshet e botës. Ajo tërheq jo vetëm dashamirët e artit, por edhe ata që nuk janë të prirur për artin modern, si ata mund të gëzojnë pije e tyre muzg në pamje spektakolare port Palma.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Palma garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Palma Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Tragete ose Balearia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Palma. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Palma, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Palma traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Palma makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Palma tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Palma jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Palma në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Palma dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel