Panarea Ferry

Panarea pasagjerëve dhe Car Tragete

Panarea-s çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Panarea-s në Napoli.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e Panarea-s e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Panarea makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Panarea, Napoli me tragete SNAV Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Panarea Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Panarea Ferry
me SNAV Trageteve Lines për anijet me vela nga Panarea-s në Napoli internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Panarea pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Panarea biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Panarea

Panarea është një ishull i vogël që ndodhet në brigjet siciliane dhe është një nga Ishujt Aeolian.

Nga tetë ishuj që përbëjnë zinxhirin e Ishujt Aeolian, Panarea është i dyti më i vogël. Ishulli është vetëm 3 Km. e gjatë dhe 2 Km. gjerë dhe ka vetëm banorë rreth 280 përhershëm në ishull që e bën atë një ishull shumë simpatik.

E vetmja mënyrë për të arritur Panarea-s është me anije dhe tragete. Ishulli është lehtë i kapshëm nga ishulli më i madh Aeolian, Lipari. Përveç Lipari ka tragete të ndryshme që arrijnë Panarea-s nga vende bregdetare si Napoli, Reggio di Calabria, Messina dhe Palermo.

Për turistët alternativa më e mirë do të ishte të tokës në aeroportin Catania në Sicili dhe për të marrë një taksi apo autobus për Milazzo, ku ju do të hipte në një traget Panarea-s.

Panarea Ferry Port

Panarea është bërë një destinacion shumë i rëndësishëm turistik për turistët e pasur, shumica e të cilëve të eksploruar bregdetin në jahtet e tyre. Për shkak të kësaj, Panarea sheh një shumë të turistëve ditë-udhëtim që dynden këtu çdo vit, veçanërisht në verë. Ishulli ndjehet si një ishull grek më shumë se italian për shkak të shtëpive të saj klasike të bardhë. Panarea mund të jenë shumë të shtrenjta në aspektin e akomodimit dhe objekteve të tjera në sezonet turistike pikut.

Lëvizje rreth Panarea

Panarea është një ishull shumë i vogël. Ishulli është aq i vogël që nuk ka rrugë këtu, vetëm rrugë të ngushta dhe korsi. Ka edhe nuk ka makina në ishull që nga i gjithë ishulli është e lehtë të arritshme në këmbë. Ka edhe karroca golfi në ishull që ofrojnë shërbime taksi. 3 kamionë rrota dhe bikes motor janë përdorur edhe në Panarea-s për të lëvizur rreth ishullit, edhe pse ajo është në përgjithësi nuk është e nevojshme.

Tërheqjet mbi Panarea

Plazhet
Ishulli është mjaft i vogël dhe nuk ka shumë tërheqjet në ishull me përjashtim vetëm të shijuar pamje të bukur dhe të përjetojnë kulturën lokale dhe mënyrën e jetesës dhe diellin. Ka dy plazhe në ishull të cilat janë mjaft shkëmbor, por janë shumë të bukur. Këto plazhe gjithashtu ofrojnë pamje të bukur të oqeanit, si dhe vullkan e Stromboli. Në herë, kur ka shpërthime të vogla në vizitorëve vullkan mund të shihni edhe retë tymi nga plazhet e Panarea-s. Gjëja më e mirë për të bërë është që të gëzojnë pikëpamjet, diellin dhe një piknik ditë në verë në plazhet.

hiking
Ka disa hiking që rrethonin Panarea-s. Këto hiking ofrojnë pamje të bukur e detit dhe të kalojnë nëpër disa pjesë shumë të paprekur të ishullit. Ata interesante në natyrë do të dashuri këto shtigje që ata ofrojnë një shans për të eksploruar florën dhe faunën lokale, ende e paprekur nga vendasit.

Bronze Age Village
Fshati lashtë Bronze Age është e vendosur në afërsi të Punta Milazzese dhe mund të arrihet në këmbë. Ajo do të marrë rreth tridhjetë minuta për të arritur në fshat, por është e vlefshme. Fshati u zbulua vetëm në 1948 dhe ka rreth baraka të vogla 20 që mendohet të jenë që daton në shekuj. Ka pasur edhe disa pjesë të lashtë të qeramikë dhe objekte të tjera që janë gjetur në vendin, por këto janë transferuar në një muze. Nuk ka tarifa e hyrjes për të vizituar fshatin dhe ka objekte përreth. Quite një shumë të rrënojat ende nuk janë zbuluar, e cila ofron një mundësi të mrekullueshme për të zbuluar disa objekte interesante të vjetra.

Scuba Diving
pozita gjeografike Panarea-s e bën atë një vend i mirë për scuba diving. Ka shumë spote zhytjen rreth ishullit të cilat janë të famshme për jetën e tyre të gjallë e detit. Ekziston edhe një vend në afërsi të ishullit, ku vizitorët mund të zhyten për të shqyrtuar mbetjet e një aksident anije. Ka disa dyqane në ishull nga ku gear scuba mund të merren me qira.

Qëndro dhe Akomodimi
Panarea mund të jetë një vend shumë të shtrenjta për të qëndruar. Nuk janë vetëm disa hotele në ishull dhe vizitorët që janë planifikuar për të vizituar ishullin do të duhet të rezervoni dhoma e tyre muaj më parë pasi që këto kanë tendencë për të marrë rezervuar shpejtë për shkak të rritjes së turizmit këtu. Hotelet janë mjaft të stilit të lartë dhe luksoze, dhe nuk ka ndonjë mundësi për turistët e buxhetit të ndërgjegjshëm. Disa herë çmimet për dhomat do të duhet të ri-negociohet, kur përfaqësuesit e hoteleve të vijë të takohet me vizitorë në bankën e të akuzuarve. Disa hotele të mira në ishull janë Hotel Lisca Bianca, Hotel Quartara, Hotel Raya, Hotel La Piazza dhe hotel Oasi.

 


Më të mirë në dispozicion Panarea trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Panarea Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Panarea. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Panarea-s traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Panarea traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Panarea makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Panarea trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Panarea jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Panarea në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Panarea dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel