Paros Ferry

Paros pasagjerëve dhe Car Tragete

Paros çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Paros në Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Heraklion, IOS, Iraklia, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Koufonissi, Leros, Mykonos, Naxos, Nisyros, Patmos, Piraeus, Rafina, Rhodes, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Syros, Thirassia, Tilo dhe Tinos.

Krahaso gjithë në dispozicion Paros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Paros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Paros, Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Heraklion, IOS, Iraklia, Kalymnos, Kastelorizo , Kos, Koufonissi, Leros, Mykonos, Naxos, Nisyros, Patmos, Piraeus, Rafina, Rhodes, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Syros, Thirassia, Tilo dhe Tinos me ANEK, Blue Star Ferries, helene SEAWAYS, Deti avionët ose Egje Speed ​​Lines tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Paros Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Paros Ferry
me ANEK, Blue Star Ferries, helene SEAWAYS, avionët Detit apo Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Paros në Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Astypalea, Donoussa, Folegandros, Heraklion, IOS, Iraklia, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Koufonissi, Leros, Mykonos, Naxos, Nisyros, Patmos, Piraeus, Rafina, Rhodes, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Syros, Thirassia, Tilo dhe Tinos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Paros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Paros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Paros

Paros, Së bashku me fqinjin e saj më të madhe Naxos, formon qendër e grupit kryesor qendror të ishujve grekë të njohur si Cyclades. Të Cyclades duket mishërim i ishujve grekë, me shtëpitë e tyre të bardhë kubike, det kristal dhe plazhet e gjata me rërë. Paros është një nga më të mirë të tyre.

Mungesa e një aeroporti të madh ka siguruar se nuk e ka Paros përkul nën presionin e kërkesave të ngutshme të cut-çmimeve kompanitë e udhëtimit paketë. Në vend të kësaj, Paros caters për turistik më të pavarur dhe, me lidhjet e tij të mira traget, Paros është një kohë të gjatë të preferuar të campers rinj dhe backpackers.

Kryeqyteti i Paros, Parikia, qëndron në një gji të madh strehuar dhe është gjithashtu porti kryesor i ishullit me lidhje të shpeshta të trageteve në shumë ishuj të tjerë. Paros gjithashtu ka kushte ideale për rrëshqitje në ajër dhe shumë konkurse ndërkombëtare janë mbajtur në vendpushimet ishull Paros.

Paros është një ishull grek që do të përshtaten ata që duke kërkuar për një destinacion të qetë me një infrastrukturë të mirë turistike, por pak jashtë udhë rrahur. Vendndodhja e saj qendrore dhe lidhje të shkëlqyera traget gjithashtu bën Paros një bazë ideale për Hopping ishull grek.

Paros Ferry

Ujore të mëdha gjatë në Paroikia, ose Parikia, është kryeqyteti Paros ishullin e disa njerëzve 2,000. Vizitori arritur sheh pak në rrugën e hijeshi ishullit grek. kafene të lirë, taverna dhe dyqane xhingël concertina në të dy drejtimet larg nga porti qendror i cili ka një helikopter tarted deri në gojën e tij, një vend takimi popullor për udhëtarët. Parikia port tërheq rreth 30 trageteve një ditë në sezonin e lartë të verës shpesh shfaqet duke shpërthyer në seams.

Në lindje të Parikia qëndron një bandë unwelcoming e asfaltit dhe betonit mbushur me makina të parkuara dhe kamionë. Të pengesa rrugore në një të ngushtë, plazh lerosur në Livadia, të mbështetur nga pemët marinës dhe një tufë e taverna dhe bare në anën nga toka e rrugës zënë Parikia para copëtuar në një warren e rrugëve në një drejtim.

Në perëndim të Parikia, një linjë e restorante qëndrojnë prapa një muri monoton e detit deri sa të gjitha peters jashtë në një plazh të vogël zall, disa erës vjetra humbur në mes të begatë kafenetë e ushqimit të shpejtë se tani e linjës në breg.

Turistik në Parikia është rritur katërfish në vitet e fundit dhe kjo tregon. Por larg nga ujore, kjo është një histori tjetër. Ndjekur shenjat kafe për Zgjidhjen tradicionale merr vizitorët në një shesh të gjerë të shtruar me një park të vogël trekëndësh dhe katedralen shquar rivendosur të Ekatontachoni.

Pas që është Muzeu Arkeologjik, atëherë një labirint i bllokim alleys mbushur me një përzierje interesante e dyqane, galeritë, kafene dhe shtëpi të lyera me gëlqere, por cuditerisht vetëm një supermarket të vetëm.

Në zemër të Parikia janë muret e Kastro veneciane, të shënuara në anën e drejtuar tek deti nga tarraca prej guri draped me gjeth dhe lule dhe në brendësi nga një kështjellë veneciane të shekullit 13th dhe rrethuar nga dhjetëra kishave piktoreske mbushur me thesare.

Paroikia në thelb është një port i zënë, me taverna bregdet me qëllim të turistëve vetëm duke kaluar edhe pse, ose duke pritur për një traget që po largohet ose vetëm vijnë në një një hyrje. Ka disa plazhe të qetë mëtejshme raundin gji në veri në Krios dhe Agios Fokas, por ata janë të vogla dhe të paqartë.

Edhe pse porti i Parikia ka vetëm një plazh të vogël dhe të mbushur me njerëz shpesh ka disa që të gjenden pranë. Disa janë brenda distancë të lehtë në këmbë dhe të ketë strehim too. Çdokush në kërkim për një pushim plazh në Parikia do të jetë më mirë të zgjedhur për pjesën lindore të qytetit, ku ka një numër të beached i lidhur rreth gjirit perëndim-ballafaqohet. Një rrugë e mirë shkon drejtë rreth gjirit pas të gjitha plazhet më të mira dhe jashtë në kep në Agios Fokas.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Paros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Paros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion ANEK, Blue Star Ferries, helen SEAWAYS, Detit Egje Jets apo Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Paros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Paros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Paros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Paros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Paros tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Paros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Paros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Paros dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel