Patmos Ferry

Patmos pasagjerëve dhe Car Tragete

Patmos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Patmos për Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Pire, Rodos dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Patmos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Patmos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Patmos, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Pire, Rodos dhe Syros me tragete Blue Star Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Patmos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Patmos Ferry
me Blue Star Ferry Line për anijet me vela nga Patmos për Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Pire, Rodos dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Patmos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Patmos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Patmos

Patmos është një nga ishujt Dodekanezë të vendosura në veri të Leros.

Patmos është një nga ishujt më të fetare greke, sepse kjo është ajo ku Shën Gjoni Hyjnor kishte zbulesën e tij dhe shkroi Apokalipsi. Ajo përdoret për të jetë një vend i rëndësishëm i pelegrinazhit dhe i përkiste Kishës. Manastiri i Shën Johns kullat e mësipërme të kryeqytetit, CHORA, dhe e tërë merr frymë ishull të besimit dhe përkushtimit.

Megjithatë, nuk është më shumë në ishull se reputacionin e saj të krishterë. Ka plazhe shumë të bukur përgjatë bregdetit dehur, dhe njerëzit të rriten fruta dhe ullinj në kodrat e gjelbëruara. Peizazhi ju fton për të marrë shëtitje të gjata dhe ka shumë për të zbuluar.

Në vitet gjashtëdhjetë, Patmos u bë për pak kohë një destinacion i preferuar për hippies të cilët ishin duke u përpjekur për të përjetojnë ndjenjë shpirtërore të ishullit. Sot ky ishull malor dhe limane e saj të vogla të tërheqë dashamirët e diellit që duan të zhyten në ujërat e saj kristaltë.

Patmos Ferry Port
Çfarë duhet të Shiko në Patmos

Nëse jeni të interesuar në histori dhe fe apo jo, Manastiri i Shën Gjonit është një domosdoshmëri. Emri i tij i vërtetë është Agios Ioannis o Theologos ( "Shën Gjon Theologist") dhe kjo duket si një fortesë e madhe lart CHORA. Në fakt, ajo është ndërtuar si një fortesë në shekullin 16th, pasi ishulli i nevojshëm një lloj të mbrojtjes, kur piratët sulmuan.

Në manastirin ju mund të vizitoni kishën bizantine dekoruar me afreske hollë stilit dhe ikonën bizantine e Shën Gjonit, dhuruar manastirit nga empiror e Bizantit Alexios Komninos, në një crypte brenda kishës janë reliket e murgu bekuar Kristodulos, me vlerë për të parë edhe është thesari dhe muzeu. Të dy kapela ardhshme në kishën e Shën Gjonit janë të përkushtuar njëri Virgjëreshës Mari dhe të tjera të Kristodulos bekuar.

Shpella e Zbulesës shtrihet mes CHORA dhe Skala dhe është vendi ku Shën Gjoni kishte vizionin e tij. Ka një çarje në çati ku Jezusi ishte shfaqur dhe John diktuar vizionin e tij për të dishepullit të tij Prohorin. Në shpellën ju mund të shihni një kryq të gdhendur në shkëmb të cilën sipas traditës, ishte bërë nga Shën Gjonit. Shpella është e rrethuar nga të manastirit, e cila qëndron me ngjyrën e saj të bardhë. Një disa hapa të gdhendura në shkëmb të çon në në manastir. Shpella është në nivelin më të ulët të manastirit të Shën Gjonit, dhe ju mund të shkoni atje duke kaluar nga kapela e Shën Nikollës, Shën Artemios dhe Shën Anna, e cila është ngjitur në shpellë.

Manastir grash e Zoodochos Pigis ( "Jeta jep Burimi") qëndron në CHORA dhe nganjëherë mund të vizitohen, por manastir grash më aktive është jashtë fshatit dhe quhet Evangelismos.
Gjatë vizitës në të gjitha më lart, sigurohuni që ju jeni të veshur siç duhet: gratë duhet të veshin funde të gjata dhe kanë mbuluar supet, meshkujt duhet të veshin pantallona të gjata.

Nëse ju jeni për një ngjit, vizitojë manastirin e Profitis Elias ( "Profeti Ilia"), ku ju do të merrni një pamje fantastike që kjo është pika më e lartë e ishullit (269m). Në një ditë të qartë ju do të shihni sa i përket ishujt e Lipsi, Leros dhe të mëtejshme në Turqi.
Në Kastelli kodër janë rrënojat e qytezës së lashtë të kryeqytetit të lashtë të ishullit me një mur të fortifikimit dhe themelet e tre kullave. Themelet e një tempulli të lashtë të përkushtuar për të Apollonit janë në afërsi të kishës së Shën Konstandinit
Në përgjithësi, Chora është edhe vlerë duke ecur rreth në. Ai është ndërtuar si një labirint për të mbajtur piratët larg, dhe ka shumë shtëpi të bukur dhe dyqane të vogla. Në CHORA gjithashtu është në shtëpi dhe i Emmanuel Hanthos një nga anëtarët themelues të Shoqërisë së Miqve që ishte organizata e parë revolousinary gjatë luftës së Indipendence në Greqi.

Çfarë duhet të bëni në Patmos

Ishulli është mjaft erë, kështu që është e mirë për rrëshqitje në ajër Marrja me qira një makinë apo një biçikletë me motor është gjithashtu një ide e mirë në mënyrë që ju mund të eksplorojnë ishull në tuaj. Patmos ka futbolli dhe basketbolli stadiumet dhe turne të Beach volejboll janë të organizuara në verë. Ka edhe daytrips në ishujt e vogla fqinje Marathi, Arki dhe Lipsi. Në Grikos ju mund të marrësh me qira një varkë të vogël me vela.

Plazhet Patmos
Ka rreth 20 plazhe për të zgjedhur në mes. Explore gjire të vogla dhe për të gjetur vetë parajsë tuaj. Ka dy plazhe me guralecë dhe rërë plazhet. Nudists shkojnë në Psili ammos, si dhe njerëzve në kostume not. Plazhi me rërë e Grikos duket si një liqen, sepse ka një ishull të vogël në pjesën e përparme. një tjetër plazh i bukur është në fushën e Petra Plazhi është i bukur Petra. Diakofti ka rërë gjobë dhe plazh Kampos është një e mirë në Patmos. Plazhet e tjera janë Merikas. Vagia, Aspri, Agriolivado edhe disa plazhe të bukur mund të gjenden në ishujt e vegjël përreth Patmos

Nighttlife
Ju do të gjeni disa bare dhe disko në CHORA dhe Skala. Atmosfera është më i qetë se çdo gjë tjetër, por ju mund të gëzojnë disa netë të mira jashtë.

Ushqim
Ka disa taverna në CHORA dhe Skala, por edhe në fshatrat më të vogla Grikos dhe Kambos. Specialitete lokale janë enët e ndryshme të peshkut dhe prodhimet e detit të tilla si kallamar i mbushur me oriz, një specialitet i njohur për ishujt e tjerë të Dodekanezë, oktapod merak dhe oktapod i pjekur në skarë, si dhe djathrave lokale dhe ëmbëlsirat

pazar
Ju mund të merrni shumë gjëra të punuar me dorë në ishull, dhe ka disa dyqane të artit si. Të suvenire më tipike janë të bëjnë me Shën Gjonit, edhe pse, dhe ikona shiten kudo.

Getting Rreth
Ka vetëm një autobus në ishullin lidh Chora me Skala dhe fshatrat e tjera. Taksitë janë mjaft të lehtë për të gjetur, dhe ju gjithashtu mund të marr me qira makina dhe bikes. Ekziston edhe një anije që shkon në disa plazhe, por ajo është anuluar në qoftë se ajo merr shumë erë.

Getting Ka
Mënyra më e zakonshme për të marrë në Patmos është për të marrë një fluturim për në Athinë dhe pastaj të marrin anije nga atje. Patmos është i lidhur edhe me Dodekanezë tjera me catamarans dhe hydrofoils, në verë anija e vogël Patmos Star shkon në Leros dhe Lipsi.A mënyrë të shpejtë për të marrë në Patmos është që të fluturojnë në Leros e cila është vetëm gjysmë ore me catamaran, Patmos është lidhur edhe me ishujt e Mykonos, Samos dhe Tinos.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Patmos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Patmos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Patmos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Patmos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Patmos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Patmos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Patmos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Patmos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Patmos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Patmos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel