Patras Ferry

Patras pasagjerëve dhe Car Tragete

Patras çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Patras në Ankona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Igumenica dhe Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Patra çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Patra makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Patra, Ancona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Igumenica dhe Venedikut me ANEK superfast, Minoan Lines Ferry, Anijet superfast, Endeavor Lines ose Anek Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Patras Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Patras Ferry
me ANEK superfast, Minoan Lines Ferry, Anijet superfast, Endeavor Lines ose Anek Lines për anijet me vela nga Patras në Ankona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Igumenica dhe Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Patras pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Patra biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Patras

Patras, Dikur i njohur si Patra, kjo "e vërtetë" qytet grek është ende e shqetësuar me industrinë e verës e saj, bujqësia dhe furnizim ushqimi për turistët. qyteti i tretë më i madh në vend, Patras është më i njohur për karnaval e saj.

njohur kryesisht për portin e saj të zënë dhe nisje traget për në Itali, për të mos përmendur karnaval fantastike mbahet çdo vit të fillojë sezonin e kreshmës, Patras dhe zonën përreth ofrojnë një pasuri e gjëra për të bërë dhe të shohin.

Nuk është një metropol zvarrisës nga deti me një pjesë të mrekullueshme të vjetër. Neoklasike ndërtesat, katedralet, muzetë, dyqane, bare, kafene dhe natës të gjallë bëjnë këtë zonë një thesar në pritje për t'u gjetur. Brenda mundësive të lehtë male, liqene, shpella, dhe fshatrat, të gjitha me pamje të mrekullueshme natyrore.

Patras është i lidhur shumë mirë me traget me Italinë (Ancona, Brindisi, Bari dhe Venecia). tragete lokale gjithashtu lidhje Patra në ishujt e Jonit.

Patras Ferry Port
Çfarë duhet të bëni në Patra

Qyteti modern i Patras është ndërtuar drejtë në eshtrat e tij të lashtë. Qyteti është i vendosur në ultësirë ​​e malit Panachaikon, duke ofruar një pamje të mrekullueshme të Gjirit të Patras.

Në anën e malit qëndron Kalaja. Ajo është ndërtuar mbi rrënojat në Akropolit të lashtë, në gjysmën e dytë të shekullit të AD 6th Kështjella përbëhet nga një mbyllje jashtë trekëndësh, ekzekutohet me kullave dhe kulla. Pasi, kalaja u mbrojtur nga një hendek i thellë. Mbyllje e brendshme është i mbrojtur edhe nga një hendek i thellë. Merrni shkallët famshme 193 të cilat fillojnë në krye të sheshit Saint Nicolas për të marrë në Kalanë.

Teatri lashtë ndodhet në afërsi të sheshit të Shën Gjergjit. Kjo është një nga më të bukura në Greqi dhe është ndërtuar menjëherë pas "Herodeion", në Athinë. Site është zbuluar në 1889 dhe u rindërtua pas Luftës së Dytë Botërore. Gjatë verës, ajo është përdorur për koncerte dhe shfaqje teatrore.

Saint Andreas Cathedral (Aghios Andreas) është kisha më e rëndësishme në qytet. Është e dedikuar për shenjt mbrojtës i qytetit, Saint Andrew. Në afërsi të kishës së re, ka ende qëndron kishën e vjetër e cila është ndërtuar në vendin e saktë ku Apostle Andrew u kryqëzua.

Nëse ju doni të shijoni disa prej verërave të famshme greke, të marrë një udhëtim jashtë qytetit të vizitoni bodrum Akaia CLAUSS. Më të njohur vera e prodhuar këtu është Mavrodafne. Bodrum mund të vizitohet nga 9 AM të 7 PM dhe turne udhëzuar janë të ofruara në anglisht.

Ura Rio-Antirio lidh gadishullin e Peloponezit në vendin kryesor. Para se ura është ndërtuar, turistët ishin ballë për të marrë ose disqet shumë të gjatë apo traget lodhshme për të marrë nga Athina në gadishull. Tani është e mundur për të përzënë nga Athina në Delphi dhe pastaj mbi urë të re në majë veriore të gadishullit. Corinth, Mycenae, Epidaurus dhe Tiryns janë në të ngushtë të arritur, si dhe për shkak të urës së re. Edhe pse është e vendosur në një zonë të rrezikut të lartë sizmik, ura është vendi i përsosur sigurt për jetë në një tërmet i madh.

Çdo vit në pranverë, Patras është shtëpia e Patras karnaval, unik në Greqi dhe më i madh në Evropë. Ngjarjet fillojnë në janar 17 dhe zgjat deri Clean hënën (dita e parë e Madhe e krishterë ortodoks lindor Kreshmës) dhe të përfshijnë një shumëllojshmëri të gjëra zbavitëse për të bërë, të tilla si topa, parada dhe madje edhe karnaval për fëmijë.

 


Më të mirë në dispozicion Patras traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Patras Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë ANEK superfast, Minoan Lines Ferry, superfast Tragete, Endeavor Lines ose ANEK Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Patra. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Patras, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Patras traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Patra makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Patras tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Patra jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Patra në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Patras dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel