Paxi Ferry

Paxi pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Paxi pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Paxi në Brindisi dhe Zakinthos.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Paxi në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Paxi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Paxi, Brindisi dhe Zakinthos me tragete Sealines evropiane online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Paxi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Paxi Ferry
me Sealines evropiane për anijet me vela nga Paxi në Brindisi dhe Zakinthos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Paxi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë Paxi trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Paxi

Paxi është më i vogël, por një nga ishujt më të bukur grek në detin Jon. Ajo është e vendosur në jug të Korfuzit.

Ajo ka një port të gjallë dhe qytetin kryesor, por pjesa tjetër është në përgjithësi i paprekur nga industria, edhe pse ka pasur shumë popullaritet që nga '60s. Plazhet e famshme, fshatrat dhe kodrat e gjelbër plot me ullishte mbeten të njëjta si ata ishin shekuj më parë. Shkëmbinjtë piktoreske dhe shpellat detare magjike të ofrojë një mjedis paprishur që është e vështirë për të gjetur.

Shumë ndoshta kurrë nuk kanë dëgjuar edhe të këtij ishulli të vogël, por ajo është një vend i mirë për cilindo që dëshiron një të vërtetë të qetë, pushime relaksuese.

Një shumë e bukur, e gjelbër dhe malore perla pak, Paxi ofron mjaft disa gjëra për të parë, plazhe të mrekullueshme dhe njerëz shumë mikpritës.

Vendasit jetojnë pjesërisht jashtë bujqësisë, peshkimit dhe blegtori, por në një masë edhe të turizmit.

Paxi Beach

Paxi është një ishull të bukur të vogël, të gjelbër dhe të pyllëzuar. Ajo ka disa fshatra bujqësore dhe pemët e dendura të pemëve të ullirit, e thyer shkëmbinjtë në perëndim-bregdetit, disa detit-shpella dhe plazhe të ndryshme me guralecë. Qyteti është në shkallë të vogël, me dy porte: porti kryesor ku anijet dok dhe, vetëm një shëtitje të shkurtër larg, port i vogël i cili është i veshur me rozë të shekullit 19th-, krem ​​dhe shtëpi të bardhë-larë me grila veneciane të stilit dhe ballkone. Ndër rrugët e ngushta ju do të gjeni disa bare dhe taverna.

Në një ishull të vogël si Paxi, nuk ka shumë vende që ju mund të vizitoni, por ka diçka që vjen në mendje: Muzeu Kulturore. Vendosur në një ish-shkollë në ujore jugore, Muzeu kulturore ka një koleksion eklektik të historisë lokale. Për fat të keq, orë e saj janë të çrregullta kështu që ju do të duhet të kalojë nga për të parë nëse është e hapur. Ju jeni më shumë gjasa për të gjetur atë të hapur në mbrëmje pse.

Kastro. Ndërtuar nga Venedikasit në 1423 dhe ende të ruajtura mirë, ju do të gjeni atë në një ishull shkëmbor përballet port, Agios Nikolaos. Aty pranë ka një helikopter të vjetër. Ju gjithashtu mund të vizitoni feudali Grammatikou pranë Lakka, fortifikuar nga një kullë është gjithashtu me vlerë një vizitë.

Plazhet e ishullit janë kryesisht të vogla dhe guralecë. Vendasit e quajnë ata "spiatzes". Ju do të arrijë shumë nga ata me makinë apo motor dhe të tjerët pas një shteg ose më mirë akoma me anije. Disa nga plazhet më të mira të ishullit janë Plaka, Spiatza, Paxos, Balos, Agia Marina, Mogonissi, Kloni, Gouli, Kamini, Kakia Lagada, alati, Pnigmenos, Kipiadi, Pounta, Levrecchio, Kipos, Marmari, Harama, Kanoni, Planoi , Arkoudaki, Orkos, Lakkos, Monodentri, dhe Glyfada.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Paxi garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Paxi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Sealines evropiane pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Paxi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Paxi, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Paxi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Paxi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Paxi tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Paxi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Paxi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Paxi dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel