Pesaro Ferry

Pesaro pasagjerëve dhe Car Tragete

Pesaro çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Pesaro të Zadarit dhe Losinj.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Pesaro në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Pesaro makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Pesaro, Zadarit dhe Losinj me tragete Venezia Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Pesaro Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Pesaro Ferry
me Venezia Trageteve Lines për anijet me vela nga Pesaro të Zadarit dhe Losinj në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Pesaro pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Pesaro biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Pesaro

Pesaro, Në bregdetin Adriatik të Italisë, nuk është i njohur për udhëtarët e huaj, por kjo është një vendpushim popullor tradicional bregdetar, dhe vizitorët italiane kanë ardhur këtu për të shijuar plazhet me rërë për njëqind vjet.

Pesaro (Shqiptohet me stresin në rrokjen e parë) është një qytet mjaft të konsiderueshme, me një popullsi prej rreth 90,000 dhe qytetin e dytë më të madh (pas Ankona) në rajonin e Le Marche, në anën lindore të Italisë qendrore.

Qyteti është në fund veriore të rajonit, në afërsi të rivierën e Emilia-Romagna dhe turistik më të njohur e Riminit, dhe është kryeqyteti i provincës së Pesaro Urbino. Ashtu si shumica e vendpushimet bregdetare italiane, zgjidhjes origjinale, që datojnë në epokën romake, është një distancë të shkurtër në brendësi, dhe kështu storico centro - Qendra historike - është ndarë nga e Mesdheut nga zhvillimet më moderne dhe më pak tërheqëse të hoteleve dhe banesave bregdetare.

Pesaro Port
Kuriozitetesh Pesaro Turistike

Ka disa gjëra interesante për të parë në qendër të qytetit të vjetër, i cili shtrihet në mes të stacionit hekurudhor dhe detit. Nga stacioni i trenit, të shkojnë në të djathtë skaj të mureve të qytetit. Nga Piazzale Garibaldi ecin drejt në përgjatë Via Branca. Kjo është një rrugë e dobishme kryesor i cili pret përmes qendrës historike, duke kaluar përmes të madhe Piazza del Popolo, sheshin kryesor të qytetit, ku ju mund të admirojnë Dukës Pallatin e madh (Palazzo Ducale). Duke vazhduar drejt në përgjatë Via Rossini, ju do të kalojë shtëpinë e Rossini-së dhe katedrale të qytetit (shih më poshtë) dhe pastaj të arrijnë në pjesën moderne bregdetar të qytetit. Zyra e informacionit turistik është në të djathtë këtu në Piazzale della Liberta, dhe është i pajisur me harta të shkëlqyera dhe broshurave në gjuhën angleze. Shëtitore bregdet shtrihet vetëm përpara; ky është një vend i mirë për t'u ulur, shikoni në det, studiuar fletëpalosjet turistike dhe planifikoni ditën tuaj. Mos humbisni vilë fantastike përpunuar në atë që italianët e quajnë style Liberty (pas dyqanit në Londër), në të njëjtin shesh. Kjo është Villino Ruggeri, dhe është ndërtuar në mes 1902 dhe 1907 në imagjinative stil nouveau artit.

Katedralja Pesaro-së (Cattedrale) në Via Rossini ka një fasadë tërheqëse romane, dhe një histori që shkon prapa më tej se ndërtesa e sotme. Gërmimet kanë zbuluar shtrihet i mozaikë hershme të krishterë nën ndërtesën aktuale, që daton në dy kishave më të hershme në këtë faqe interneti. Këto janë të dukshme nën panele qelqi në katin e kishës; të marrë monedha për të vepruar illuminations (€ 1 kur kam vizituar).

Ka muzeume të vogla për të vizituar në Pesaro. vendlindja Rossini së, Casa Rossini, është në rrugë tani mban emrin e tij. Ky muze i vogël është i hapur për publikun dhe shtëpi copa të ndryshme të relikeve. Rossini ka lindur këtu në 1792, edhe pse familja e tij jetonte vetëm në shtëpi për disa vjet. Musei Civici (muzetë qytetit) të përbëhet nga një muze qeramikës dhe një galeri arti (Pinacoteca), ku pjesa më interesante është kurorëzim i Virgjëreshës Giovanni Bellini. Museo Oliveriano përmban eksponate arkeologjike, shumë nga afër nekropol Iron Age në Novilara.

Pas një shëtitje përgjatë bregdet, një kafe në Piazza del Popolo dhe disa kohë muze, ka ende disa eksploruar për të bërë në Pesaro. Nuk janë kishat më interesante dhe ndërtesa për të parë; harta në dispozicion në zyrën e informacionit turistik është një udhëzues të paçmuar. Lumi Foglia funde në qendër të qytetit dhe çështjet në Adriatik krahas portit Pesaro dhe far. Në anën tjetër të linjës hekurudhore është një park i madh publik, Parco Miralfiore. Më tej jashtë qytetit dy vila historike të cilat janë me vlerë vizituar, kur e hapur - kontrolloni me zyrën e turistike informative në Pesaro: Villa Caprile, e cila ka një kopsht elegant me burime (kopshte të hapur në pasdite vere), dhe imponuar Villa Imperiale (i hapur për vizitorë në turne të rastit udhëzuar bookable përmes zyrës së informacionit turistik).

Rreth Plazhet

Shëtitore qendror bregdetar është përkrah Piazzale della Liberta, ku grupe dhe një kep pak mundësuar pushuesit të gëzojnë pikëpamjet mbi ujë dhe përgjatë bregdetit. Ka plazhe me rërë në çdo drejtim, dhe një tjetër rreth qoshe në Baia Flaminia, në anën e largët të portit. Si normale në Itali, plazhet janë të mbushura me koncesionet private plazh dhe rreshtave të sunbeds. Pranë kodrës në fund jugore të qytetit, Colle Ardizio, ka disa plazh të lirë (spiaggia libera) në qoftë se ju preferoni një përvojë më themelore plazh.

Gjërat për të bërë rreth Pesaro

Edhe pse ajo merr vetëm një kohë të shkurtër për të vizituar pamjet turistike Pesaro, ajo është me të vërtetë vlerë eksploruar zonën përreth qytetit. Inland kodra kodrina gjelbër tërheqëse dhe vende me interes; me pak e planifikimit ju mund të vizitoni disa nga këto me transport publik. Vendpushimet e tjera përgjatë bregdetit, si Rimini dhe Fano, janë të lehtë për të arritur nga Pesaro duke përdorur linjën hekurudhore që ndjek bregdetin. Dita më e kulturor që do të jetë një udhëtim në Urbino, qytet tërheqës hilltop famshëm për ka qenë selia e Duka Federico të Montefeltro, pallati e madhe të Rilindjes e të cilit është e hapur për publikun. Autobusë të shpeshta lënë Pesaro stacion hekurudhor për Urbino; disa janë shërbime të ngadalshëm lokale dhe të tjerët, fractionally më të shtrenjtë, të sigurojë një lidhje 45-minuta të shpejtë.

Transport Pesaro

Aeroportet më të përshtatshme për Pesaro janë në Ankona dhe Rimini (si shërbehet nga Buxheti ajrore Ryanair nga Britania e Madhe). Pesaro është në një linjë hekurudhore që lidh Bolonja dhe Rimini me Ankona dhe ka trena të shpeshta përgjatë kësaj shtrirje të bregdetit, duke e bërë të lehtë për të marrë nga një turistik në tjetrin. Llojet e ndryshme të trenit të drejtuar në rrugë dhe ju do të duhet për të blerë biletën e saktë për llojin e shërbimit që ju jeni duke përdorur. Regionali, trenat rajonale, janë të ngadalshme, por shumë më të lirë se sa Eurostar shpejtë dhe shërbime ndërqytetor. Stacioni hekurudhor është në anën e brendshme të qendrës së qytetit, dhe ka të bëjë me një njëzet-minuta në këmbë nga deti

Pjesa e brendshme e rajonit Marche është shumë e kodrinore dhe shumica e qyteteve janë të lidhura me autobusë. Pesaro është në qendër të një rrjeti lokal; shumë shërbime të autobusëve të largohet nga pranë stacionit hekurudhor dhe të tjerët nga stacioni i autobusëve në Piazzale Matteotti; ju mund të mbledhë informacion orarin këtu apo nga zyra e informacionit turistik nga ana e detit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Pesaro garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Pesaro Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Pesaro. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Pesaro, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Pesaro traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Pesaro makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Pesaro tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Pesaro jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Pesaro në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Pesaro dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel