Pescara Ferry

Pescara pasagjerëve dhe Car Tragete

Pescara çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Pescara në Split dhe Stari Grad.

Krahaso gjithë në dispozicion Pescara çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Pescara makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Pescara, Split dhe Stari Grad me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Pescara Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Pescara Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Pescara në Split dhe Stari Grad në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Pescara pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Pescara biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Pescara

Pescara, Të vendosura përgjatë bregdetit Adriatik të Italisë, ulet në një vend të bukur përgjatë bregdetit lindor të vendit. Shumica e atyre që vijnë në Itali flasin glowingly për bukurinë e bregdetit Amalfi, historinë e Romës, kulturës së Firences dhe unike e Venedikut. Megjithatë, jo shumë është thënë e bregdetit të bukur lindore të këtij vendi të lashtë.

plazhet e saj me rërë të zgjasë për më shumë se 20 km të pandërprerë, dhe zonat në brendësi ka pësuar një zhvillim të jashtëzakonshëm, që aktualisht ekzistojnë një bashkimi urban të gjerë, duke përfshirë edhe komunat e afërta si Montesilvano, Chieti, Francavilla, Città Sant'Angelo, Spoltore, ku gjatë 400,000 njerëzit janë të përqendruar (një e treta e të gjithë popullsisë Abruzzo).

Pescara është gjithashtu i njohur si vendlindja e Gabriele D'Annunzio, një nga poetët kryesorë italianë të shekullit 20th, dhe selia e 2009 mesdhetare Lojrat.

Pescara Ferry, Italy

Merrni një udhëtim larg poshtë bregdetit nga Pescara dhe ju do të gjeni ato qytete që e bëjnë këtë rajon një perlë e fshehur për shumë. Francavilla al Mare, Ortona, S. Vito Chietino dhe Vasto kanë shumë charms që ju zakonisht do të lidhin me fshatrat bregdetare. Nga restorante të vogla që shërbejnë peshk të kapur disa orë para se të pikëpamjet befasues e Adriatikut, këto qytete kanë këtë dhe më shumë.

Kuriozitetesh Pescara

Disa pamjet të njohura turistike në Pescara me vlerë vizituar janë: -

  • Katedralja e San Cetteo, Shenjt mbrojtës i qytetit, me një pikturë madhështore të shekullit 17th nga Guercino përfaqësojnë Shën Françeskut të Asizit dhe mauzole mermeri e nënës Gabriele D'Annunzio-së.
  • Shtëpi amtare e Gabriele D'Annunzio (Shekulli 18th), rikthehet në 1930-së
  • Museo delle Genti d'Abruzzo, ndër më të rëndësishëm në rajon, për të mbledhur në dhomat e shumta të gjitha anët e jetës, traditave, ekonomisë së popujve Abruzzo nga prehistoria deri në shekullin e 19th
  • Palazzo del Governo, Duke ruajtur statujat bukura të Giudo Costanzo nga Ortona dhe pikturës madh "La figlia di Iorio", puna më e famshme e piktorit Francesco Paolo Michetti nga Tocco
  • Kisha e Spirito Santo
  • Kisha e Sant'Andrea Apostolo
  • Punon nga skulptori Pietro Cascella (I lindur në Pescara në 1921), në mesin e tyre një nga simbolet e qytetit, "La Nave", përgjatë bregdet përballë qendror Piazza Salotto
  • Museo Cascella
  • Museo Ittico


Pescara
ka edhe shumë restorante gjobë dhe trattorie ku peshku dhe prodhimet e detit është shërbyer artistikisht në bazë të recetave më të shijshme të detar Abruzzo, tradicionale dyqane akullore e Berardo dhe CAMPLONE, në rivalitet të përjetshëm një përballë drejtë tjetër në bregdet, ku akull shkëlqyer krijimet -cream mund të jenë të gëzuar në një mjedis tejet elegante një distancë të vogël nga rrugët tregtare të qendrës; dhe sigurisht pa lënë të gjithë merr kohë për të blerë Parrozzo tradicionale, tortë delikate Pescarese bazuar në bajame dhe mbuluar në çokollatë, ende të përgatitur sipas recetës shpikur nga Luigi D'Amico në 1911.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Pescara garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Pescara Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Pescara. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Pescara, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Pescara traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Pescara makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Pescara tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Pescara jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Pescara në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Pescara dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel