Piombino Ferry

Piombino pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Piombino pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Piombino në Bastia, Olbia, Porto Ferraio dhe Rio Marina.

Krahaso gjithë në dispozicion Piombino çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Piombino makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Piombino, Bastia, Olbia, Porto Ferraio dhe Rio Marina me Korsika Tragete, Lines Moby apo Toremar Ferry Line tragete online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Piombino Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Piombino Ferry
me Korsika Tragete, Lines Moby apo Toremar Ferry për anijet me vela nga Piombino në Bastia, Olbia, Porto Ferraio dhe Rio Marina online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Piombino pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Piombino biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Piombino

Piombino është vendosur në një kep jutting jashtë në det. Ajo ishte kryeqyteti i një shteti të lashtë italiane dhe i zë vendin klasike dhe mesjetare, si dhe traditat etrusk përpunimit të metaleve.

Ka shumë dëshmi artistike e së kaluarës në Piombino. Ka ngulit e Rilindjes nga puna e bërë nga arkitekti fiorentin Guardi, gjatë sundimit të Appiani. Nën këtë familje, territori ishte një zotërinë nga 1399 deri 1589, kur ai u bë një principatë.

Ndërsa nën sundimin e familjes Boncompagni-Ludovisi është marrë nga francezët dhe në 1805 Napoleon Bonaparte ia dha motra e tij Elisa. Ajo e lënë shenjën e saj, dhe Piombino u bë i njohur për një kohë si "Parisi i vogël". Leonardo da Vinci ka qenë në mesin e shumë vizitorëve të shquar në qytet.

'Centro Storico' e Piombino, dikur kryeqytet i një Principatës, përmban dëshmi shumë artistike të kaluarën e saj.

Piombino Ferry Port

Në Piazza Giuseppe Verdi, Në qendër të Piombino, mund të shihet një fragment të mbrojtjes e saj mesjetare, një kullë masiv shekullit 13th dhe një portë 14th qytetit shekullit. Nga këtu Corso Vittorio Emanuele, rruga kryesore e qytetit të vjetër, të çon në Palazzo Comunale (fillimisht shekullit 12th, por shumë rindërtuar), fqinj i cili është në fund të shekullit 16th clock-kulla.

Në Piazza Curzio Desideri i ndjeri 14th shekullit Kisha e Sant'Antimo përmban dy varre të bukura të shekujve 14th dhe 15th; një font mermeri nga Andrea Guardi (1470) dhe një font të bëra nga një kolonë antike. Nga rrugët në bregdet ka pikëpamje tërheqëse të ishullit të Elbës dhe detit.

Piombino ka shumë për të ofruar: art, historia, folklori, gatim gjobë dhe deti. Karakteristikat e saj natyrore janë shumë të ngjashme me ato të ishujt e Archipelago se ajo përballet. Të km 31,5 e bregdetit, (22 km me rërë dhe 9,5 Kms shkëmbore) që të arrihet ose nga deti apo nga toka, klima veçanërisht të butë, ujërat kristal-e qartë dhe të shtratit të detit të habitshme të gjithë të shkojnë për të bërë Piombino një vend ideal për rekreacion dhe relaksim, për njerëz të të gjitha moshave.

Një sportive apo festë kulturore, ose një për ata që duan të gëzojnë kontakt me natyrën mund të kishte në çdo kohë të vitit. Çdo sezon ka diçka të ndryshme për të ofruar. Në pranverë dhe në vjeshtë. kur natyra është në më bujare e saj me scents dhe ngjyrat, vizitori mund të lëkurë gjëra që shpesh janë të fshehura gjatë verës.

plazhet bosh, objektet për tenis, rollerskating, futboll, horseriding, trekking. dhe udhëtime anije. Mësimet në vela, surfing, not, dhe zhytjeve nënujore. links Ferry me Elba, Korsikës dhe Sardenjës. Hotel dhe strehim të tjera për vizitorët 6,000, me punë në progres për të dyfishuar këtë kapacitet.

Hotele, faqet e kampit, dhe fshatrat turistike pranë detit. Restorantet, pizzerie, ferma dhe shtëpi vend strehim, ku shërbimet janë vazhdimisht duke u përmirësuar pas. Të gjitha këto elemente së bashku kozmetikë mikpritjen e ofruar nga ky qytet që shtrihet jashtë në det, sikur të prek ishullin e afërt të Elbës.

 


Më të mirë në dispozicion Piombino trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Piombino Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsika Tragete, Moby Lines ose Toremar Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Piombino. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Piombino, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Piombino traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Piombino makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Piombino tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Piombino jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Piombino në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Piombino dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel