Piraeus Ferry

Piraeus pasagjerëve dhe Car Tragete

Piraeus çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Pire në Chania dhe Heraklion.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Pireut në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Pire makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Pireut, Chania dhe Heraklion me Minoan Lines Trageteve apo tragete ANEK superfast online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Piraeus Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Piraeus Ferry
me Minoan Lines Trageteve ose ANEK superfast për anijet me vela nga Pire në Chania dhe Heraklion në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Piraeus pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Piraeus biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Pireut

Pire ka qenë në portin e Athinës për më shumë se 2500 vjet, ushqyer kryeqytetin me anije të mbushura me tregtarët, mallrave, pelegrinëve, dhe tani, turistët.

Në qoftë se ju mbërrini në Athinë me anë të ujit, udhëtimi juaj do të ju nëpërmjet Pire. Për shumicën e vizitorëve, është një sfond dimly-perceptohet, pas një dalje në det të bukur, ose një ndalesë të shpejtë ndërsa duke pritur për një hydrofoil apo traget.

Por Piraeus ka charms e veta. Academy Award-fitues Filmi Melina Mërkuri "Kurrë të dielën", u qëllua në Pire. Ajo është vendi i Universitetit të Pireut e cila përmban studimet në historinë detare mes subjekteve të tjera.

Nëse jeni të udhëtonte nëpër Pire në janar 6th, të mbajtur një sy jashtë për një turmë shikuar zhytjeje ri grekët për një kryq ari, si pjesë e riteve Epifanisë.

Piraeus Port Ferry

Pire është edhe shtëpia e Yacht Club të Greqisë, një organizatë të gjatë-vendosur sponsorizon një numër të ngjarjeve lundrim me jaht në Pire dhe gjetkë çdo vit.

Piraeus ofron hotele, edhe pse këto janë të mbushura zakonisht me ato të biznesit të cilit i merr ato në portin dhe, në një shkallë më të vogël, del nga shtrati turistike nga vetë Athina. Një nga këto është shumë e këndshme Hotel Ionion.

Siç mund të pritet nga një, port zënë të punës, Piraeus restorantet janë të njohur për prodhimet e detit të tyre, veçanërisht ato në port të vogël të Mikrolimano. Nëse ju dëshironi për të kombinuar një dalje në det port me darkë, Thomas II ofron cruises ngrënie rreth Pire. Ato mund të kontaktohet në Athinë në 988-7230 ose 952-4300.

Pire port është pika shefi daljes nga qyteti nga deti për destinacionet mesin ishujt e Egjeut dhe vende të tjera në Mesdhe në lindje. Destinacionet e brendshme të përfshijë të gjitha ishujt e Egjeut. Porti në Pire është përdorur edhe nga disa kompanitë e lundrimit të Evropës për të mirëpritur vizitorët në Greqi.

Qendrat e Pireut janë tre portet e saj: porti qendror, Zea Marina dhe Mikrolimano.

Piraeus Gjërat për të bërë

Gjëja më e rëndësishme për të bërë është për të marrë një traget për në ishujt grekë. Ju gjithashtu mund të ketë një shëtitje e bukur në port dhe të kërkoni në shumë jahte dhe anije të mahnitshme. Vizitë në Muzeun Arkeologjik të Pireut, 31 Ch. Trikoupi Rruga ,. Themeluar në 1935 dhe zgjeruar në 1966, Muzeu Piraeus është i vogël në madhësi, por ka një numër të pjesëve të rëndësishme në mbledhjen e saj.

Muzeu Arkeologjik i Pireut
Edhe pse muzeu është themeluar në 1935 një ristrukturim të gjerë është bërë në 1966. Gjurmët e prosperitetit të qytetit janë të ekspozuara në muze arkeologjik pranë Zea Harbour. Një koleksion gjobë prej monumenteve gdhëndur rënda, relieve dhe qeramikë kryesisht nga 5th dhe 4th shekujve të para Krishtit janë vënë në një shfaqje atje. Vetëm pranë muzeut janë rrënojat e teatrit antik.

Galeria Komunal i Pireut
Galeria u përurua në 1957 që tregon vepra nga artistë grekë, si M. Axelos, K. Volanakis, P. Vyzantiou, A. Geralis, E. Dukas, D. Kokotsis, Th. Lazaris, N. Lytras, K. Maleas, M. Ekonomou, K. Romanides, A. Christofis dhe veprat e artistëve të tjerë të rinj, si dhe. Ajo filloi operacionin e saj si një pjesë e Bibliotekës Komunale në ndërtesën e Teatrit Komunal.
Një koleksion prej rreth 80 skulptura nga George Kastriotëve, një koleksion i 156 punon nga artisti Shën Lazaros dhe mbledhjen e dhënë nga aktori i famshëm grek Manos Katrakis (që përbëjnë kostume teatrale, fotografi, materiale teatrale dhe sende personale) janë ekspozuar bukur në galeri që fetches vëmendjen e miliona visitors.Thus, ajo është një nga destinacioni më i vizituar turistik në Pire.

Stacioni Hekurudhor (Piraeus-Peloponezit)
Ndërtesat e Pireut stacionin hekurudhor janë të zbukuruar me "Bouniato" në të katër anët e të cilat janë në fakt shembulli i parë i arkitekturës industriale në Greqi. Kornizat e dyerve dhe dritareve, të rreme-kulmet, e mëdha dyert prej druri-bar dhe strips dekoruar që të kandidojë nëpër muret e ndërtesave janë bërë të gjitha prej guri dhe janë të mbuluara nga çati druri të pllakave. Edhe tualetet kanë guri të bëra rezervuarëve të ujit.

Nautical Museum Piraeus
Nautical Museum Piraeus, i njohur gjithashtu si muze Detare nxjerr në pah gjithë historinë greke marinës që u themelua në 1949. Objektet më të vjetra janë disa punuan gurët xham vullkanik që përfaqëson epokën rreth 8000 para Krishtit. Muzeu ka pjesë detare që përfshin historinë e marinës greke nga kohët e lashta në ditët e sotme. Përveç kësaj, ka piktura, modele anije, harta, flamuj, dhe instrumentet detare. Muzeu gjithashtu ka një bibliotekë me volume 10,000 dhe një koleksion fotografik dhe të filmit si.

Zea Marina
Në Greqi, Marina Zea është vendi ku disa nga jahte më mbresëlënëse dhe Cruisers janë moored. Vija bregdetare është e mbushur me restorante, taverna, bare dhe dyqane që kujdesem për nevojat e yachtsmen. Këtu, ju gjithashtu mund të gjeni Flying Dolphins (hovercrafts), në qoftë se ju doni të shkoni në ishujt Saronik Gjirit.

Mikrolimano
Pasi të mbrojtura me të perëndeshës Artemis Mounichia, ky port është sot një popullor rri-out për turistët. Kjo është një port i bukur pak plotë të anijeve të peshkimit, anijet e vogla dhe disa jahte shumë të bukura.

Kastella
Gjithashtu i njohur si Prophetis Elias ndërtuar mbi një kodër; Kastella është lagje më në modë PIRAEUS '. Nëse ju ecin drejt krye të kodrës ju do të gjeni veten në rrugët e ngushta të rrethuar nga shtëpitë piktoreske. Pamje e portit qendrore, Zea dhe Mikrolimano nga këtu janë vetëm mrekullueshëm.


Qendra e Pireut dhe Port mund të negoatiated lehtë në këmbë, nëse ju nuk jeni mbante bagazh. Autobusë Yellow karrocë (trolejbusëve nuk 20) janë të dobishme për të drejtuar nga Porti për Passalimani dhe pastaj të ndjekin rrugën e shumë piktoreske rreth kodrën e Castella, ndërprerjen në stacionin Line 1 Metro e Bulbs Phaleron (Neo Faliro), në afërsi të Paqes & Miqesi dhe Karaiskaki stadiumet.

Pa pagesë autobusët anijes brenda portit të drejtuar nga e gjithë Line 1 Terminal Station Metro, rreth veri të portit për anijet me vela për në Kretë, Lindore Egje dhe Dodekanezë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Piraeus garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Piraeus Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Ferry Lines Minoan ose ANEK superfast pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Pire. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Pireut, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Piraeus traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Piraeus makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Piraeus tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Pireut jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Pire në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Pire dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel