Piran Ferry

Piran pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Piran pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Piran në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Piran çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Piran makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Piran, Venecia me Viamar Anijet apo tragete Venezia Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Piran Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Piran Ferry
me Viamar Anijet apo Venezia Ferry Line për anijet me vela nga Piran në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Piran pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Piran biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Piran

Piran (Pirano në italisht), ulur në majë të një gadishull të ngushtë, është qytet i preferuar të gjithëve në bregdetin slloven. Qytetin e Vjetër është një perlë e arkitekturës veneciane gotike dhe të plotë të rrugëve të ngushta atmosferike, por ajo mund të jetë një skenë mob në kulmin e verës.

Porti i vjetër i Piran shtrihet në fund të gadishullit Piran, e cila gradualisht ngushton mes gjiret e Strunjan dhe Piran. Gadishulli arrin Cape Madona, duke përfunduar me kodrat Šavrini.

Kuptimi i emrit Piran: shkencëtarët moshuar mbështesin supozimin se origjina mund të rrjedhin nga Celtic fjala BIOR-Dun, supozohet të thotë një zgjidhje mbi kodër, ndërsa brezi i ri avokatët shpjegimin e Pyr fjala greke - zjarrit, si zgjidhje origjinale është përdorur kryesisht si një fanar për anije me vela në afërsi koloni greke Aegida në faqen e qytetit sot Koper.

Qyteti ka ruajtur pamjen mesjetare me rrugë të ngushta dhe shtëpi kompakte, e cila rritet në hapat nga ultësira bregdetare në kodrat dhe të japin të gjithë zonën një vështrim tipike mesdhetare.

Piran Ferry Terminal
Piran - Dubrovnik e Veriut Adriatikut

Piran është një qytet i bukur në veri të Adriatikut me ngjashmëri të madhe me të famshëm jug Adriatik xhevahir Dubrovnikut. traditë të gjatë dhe Mjedisit multikulturore ka bërë ky qytet bregdetar një vend të veçantë për të vizituar dhe të gëzojnë. Vizitoni Piran - një destinacion me një klimë të këndshme mesdhetare - dhe për të krijuar një pushime ëndërr për veten dhe një tuaj më të afërt.

Vizitoni Piran

Ka shumë mënyra për të vizituar Piran. Ajo ka lidhje të mira nga rruga dhe nga deti. Ajo është vetëm pak kilometra nga Koper, që është e lidhur me pjesën tjetër të Evropës Qendrore nga rrjeti i lartë të rrugëve. Ju gjithashtu mund të vizitoni Piran me anije - ka shumë udhëtime të rrumbullakimit dhe një drejtim ose nga Venecia, ose nga ndonjë qytet tjetër bregdetar në veri të Adriatikut. Ka edhe shumë aeroporte pranë Piran. një më e vogël është në Portorozh dhe shumë aeroport ndërkombëtar si Trieste dhe Lubjanë janë më pak se orë me makinë larg. Shumë Rent-A-makina janë në dispozicion dhe ju lehtë mund të punësojë një makinë për në dhe nga aeroporti.

Strehim në Piran

Mundësitë tuaja janë të pakufizuara, kur ju vendosni për të zbuluar Piran dhe rrethinat e saj për më shumë se një ditë. Ka shumë hotele dhe apartamente në dispozicion në Piran dhe sidomos në Portorozh. Portoroz që është vetëm gjysmë ore në këmbë larg nga Piran është një famë vendpushim turistik me mbi njëqind vjet traditë e vjetër spa.

Komuna e Piran është i njohur si komuna më të zhvilluara touristically në Slloveni. Turizmi, megjithatë, nuk ka qenë gjithmonë aktiviteti kryesor ekonomik në komunë, dhe dokumentet e ruajtura dëshmojnë për jetën e pasur dhe të ndryshme ekonomike dhe sociale të rajonit.

 


Më të mirë në dispozicion Piran trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Piran Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Viamar tragete apo Venezia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Piran. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Piran, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Piran traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Piran makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Piran trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Piran jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Piran në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Piran dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel