Plymouth Ferry

Plymouth pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Plymouth pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Plymouth për Roscoff, Santander dhe St Malo.

Krahaso gjithë në dispozicion Plymouth çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Plymouth makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Plymouth, Roscoff, Santander dhe St Malo me tragete Brittany Tragete Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Plymouth Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Plymouth Ferry
me Brittany Tragete Line për anijet me vela nga Plymouth për Roscoff, Santander dhe St Malo online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Plymouth pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Plymouth biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Plymouth

Plymouth është një qytet i gjallë ujore dhe ka një pasuri të tërheqjet dhe aktivitetet. Çfarëdo që moti, Plymouth ka atraksione familjare, vende historike dhe kopshte, vende argëtuese, detare dhe interesat fshat për ju për të shijuar.

Plymouth, Qyteti më i madh në jug perëndim, ka pamje të bukur, një begati joshjesh dhe një histori interesante detare. Në 1577 Francis Drake nisur circumnavigation e tij të globit nga Plymouth dhe neveriten nga Armada disa vjet më vonë, Etërit Pilgrim nis nga këtu në 1620, dhe në 1831 Charles Darwin u nis për udhëtimin e tij nismëtare në ishujt Galapagos.

Qyteti mbikëqyr Channel anglisht dhe është e rrethuar nga Plym lumit në lindje dhe lumit Tamara në perëndim. Ajo është e shkatërruar në tre seksione kryesore: Barbican me rrugët e tij të ngushta dhe Tudor dhe Viktorias ndërtesave, të Hoe, me shëtitore e saj të famshme me pamje nga Sound Plymouth, dhe pjesën qendrore moderne, rrafshuar gjatë luftës dhe pastaj të rindërtuar.

Plymouth Ferry Port
Brittany Tragete Ferry Kalimet nga Plymouth

Udhëtimi nga porti tuaj lokale të Plymouth bën marrjen në Francë ose Spanjë në mënyrë të lehtë. herë i përshtatshëm me vela të thotë që ju mund të bëjë më të madhe të kohës tuaj larg ...

Cruise gjithë ditën ose gjatë natës për Roscoff, të gëzojnë të shpejtë, shërbim më luksoze të trageteve në Spanjë, të marrë një ditë udhëtim në Francë dhe të jetë atje dhe të kthehet në orët 24

Plymouth për Roscoff

Porti simpatik i Roscoff është i vendosur në mënyrë ideale për të eksploruar të gjitha pjesët e Brittany duke përfshirë granit Bregut Pink të, Quimper dhe vendpushimet popullore e Bénodet dhe Concarneau. Rrugët shpejt ju merr shpejt për në Loire perëndimore, Dordogne dhe kënaqësitë e bregdetit të Atlantikut të Francës.

Sailing përmbledhje:
Numri i sailings: Deri në dy në ditë
Kohëzgjatja mesatare vela: hours kalimit Day 6, brenda natës orë kalimit 8

Plymouth për Santander (Spanjë veriore)

Lundrim në anije madhështore të Bordit Brittany Tragete ', Pont-Aven ose Cap Finistère, ju do të mbërrijë në qytetin kozmopolit të Santander plotësisht të relaksuar. Me plazhet e saj të lavdishme dhe male dramatike ju mund të joshet për të qëndruar dhe për të zbuluar më shumë nga "Gjelbër Spanjë '. Nga ana tjetër, një rrjet rrugor i rëndësishëm do të thotë se Madrid, Costas, Portugalia dhe në jug të Francës janë të gjitha të lehtë të arritshme too.

Sailing përmbledhje:
Numri i sailings: One sailing kthimi në javë
Kohëzgjatja mesatare vela: ore 24

Plymouth Ferry Terminal

Ndërtesa terminal ka një kafe, de Bureau ndryshim, paguajnë telefona, tualete, fëmijë zonë në ndryshim, shërbime me aftësi të kufizuara dhe objekteve afatgjata parkimi. Kontrolloni në mbyllet 45 minuta para nisjes. Ju lutem jepni vetes më gjatë në qoftë se ju të marrë një manar.

Directions: (Car) Plymouth ka lidhje të shkëlqyera autostradës ndaj M5 nëpërmjet A38 duke e bërë atë të vendosur në mënyrë ideale për qasje nga Veriu, Midlands, Uells, dhe vendi i perëndimit. Nga kreu autostradës M5 jug perëndim në drejtim Plymouth në A38. Ndiqni shenjat për ankorohet Millbay dhe Ferries. (Coach) National Express të drejtuar një shërbim të rregullt në Londër Victoria. Udhëtimi zgjat rreth orë 5.5 dhe kjo merr 20 minuta për të më këmbë nga stacioni i autobusëve në terminalin e trageteve. (Train) Plymouth stacionin hekurudhor është e vendosur në North Street, vetëm pesë minuta nga qendra e qytetit. Nuk është një shërbim të rregullt autobusi nga stacioni në portin e trageteve Plymouth ose ajo merr 20 minuta për të ecur.

Argetime Top në Plymouth

Shumica e tërheqjet Plymouth janë përqëndruar rreth fortifikatë dhe shatë, por një makinë të shkurtër do të ju lejojnë të përjetojnë kënaqësitë e Dartmoor, Buckland Abbey dhe Crownhill Fort.

Barbican
Barbican është prettiest dhe më të vjetër Zona e Plymouth, dhe vendi i portit të peshkimit origjinal. Ajo ka një numër të duhet-shih tërheqjet, dyqane çuditshëm dhe restorante të shkëlqyera. Të fortifikatë uzinë xhami kanë glassblowing demonstrata për të treguar se si janë bërë mallra e tyre delikate. Shtëpia e epokës elizabetiane në New Street, dhe House tregtar bukur mbi Shën Andrews Rruga ofrojë një paraqitje e shkurtër interesante në të kaluarën mesjetare Plymouth së. Me buzë të ujit, e Mayflower Hapat, e ndërtuar në 1934, janë një kujtim i përhershëm për udhetimin e pelegrinëve në Amerikë. Nga hapat, ju gjithashtu mund të marrë udhëtime varkë me shpejtësi të lartë, ose cruises për Saltash, duke i dhënë pamje mahnitëse të Plymouth nga uji.

Mount Edgcumbe Country Park
Nga Hapat Mayflower ose Cremyll Quay, të marrë një traget për të madhe malin Edgcumbe Shtëpia, e ndërtuar në shekullin e 16th. Pasi të keni vizituar shtëpinë, ju mund të shëtitje nëpër akra park landscaped, ose të gëzojnë një çaj krem ​​Devon në tearooms dru portokalli i cili mbikëqyr Plymouth Sound.

Plymouth Hoe
Plymouth Hoe është një zonë të madhe të ardhshëm në bregdet, me pamje madhështore mbi Sound Plymouth. Ai është këtu që Sir Francis Drake besohet të ketë insistuar për të përfunduar lojën e tij e lojë me birila para sulmit të tij në Armatës Spanjolle. Smeatons Kulla është një nga lighthouses më të famshme në botë, i cili u zhvendos nga shkëmbinjtë Eddystone nga Victorians në Hoe në 1877. Ajo mbikëqyr Tinside Pool, Lido hapur një 1930 unik, ku ju mund të ketë një spërkatje me fëmijët në muajt e verës.

Crownhill Fort
Crownhill Fort, i njohur lokalisht si sekret më të mirë mbajtur PLYMOUTH-së, është një Victorian fort të përpunuar ndërtuar në 1863. Ka një armë e përditshme qitjes në 1: 30pm dhe stafi vishen në kostume të Viktorias, dhe do të ofrojë veshjet periudhës për vizitorët më të rinj.

National Marine Aquarium
Akuariumi më i madh i Britanisë dhe tank thellë Evropës, u votua "Akuariumi i Vitit" nga Britania Guide mirë.

Prysten House
Shtëpia e dytë më i vjetër në Plymouth, e ndërtuar në 1498, është një ndërtesë e mirë gëlqeror me një oborr galleried. Ajo strehon 28-këmbë Plymouth sixhade dhe kati i fund është le të Tanners, një nga restorante mirën Plymouth së.

Dartmoor
Disa milje nga qyteti është Dartmoor, një nga parqet më të mëdha kombëtare në Britani dhe shkretëtirë e fundit të madh në jug të Anglisë.

Buckland Abbey
shtëpi e bukur Francis Drake hijerëndë është njëmbëdhjetë milje nga Plymouth, dhe ofron njohuri zbulimin në jetën Explorer Daring së.

Në dhe rreth vetë qytetit, ju do të gjeni një zgjedhje të madhe të restorante, bare dhe kafene. Seafood këtu është një specialitet, me peshk të freskët të kapur çdo ditë. Shumica e restoranteve, me pikëpamjet më të mirë mbi ujë mund të gjenden në fortifikatë.

 


Më të mirë në dispozicion Plymouth traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Plymouth Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Plymouth. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Plymouth traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Plymouth traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Plymouth makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Plymouth tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Plymouth jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Plymouth në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Plymouth dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel