Ponza Ferry

Ponza pasagjerëve dhe Car Tragete

Ponza çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ponza për Casamicciola, Napoli dhe Ventotenes.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Ponza në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ponza makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ponza, Casamicciola, Napoli dhe Ventotenes me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ponza Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ponza Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Ponza për Casamicciola, Napoli dhe Ventotenes në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ponza pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ponza biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Ponza

Ponza është një nga ishujt më të mëdha të vendosura në një distancë prej 33 km në drejtim të jug të Cape Circeo përgjatë Detit Tirren. Ky arkipelag i ishujve të gjithë krahinën Latina ka një sipërfaqe prej 7.5 sq. Km me rreth 3500 banorë që jetojnë në këtë ishull të madh të Ponza.

Për shkak të numrit të madh të turistëve që vizitojnë këtu çdo vit, ky vend është më e populluar gjatë sezonit të festave.

Ju ose mund të merrni një hydrofoil nga Napoli apo Anzio për të arritur Ponza, ose të zgjedhin për shërbime traget nga Anzio, Formia, Terracina për Ponza.

Në përgjithësi, Ponza ka shumë turistë dhe vizitorë romake të cilët vijnë këtu për të kaluar pushimet e tyre dhe kjo është alternativa më pak e shtrenjtë në krahasim me fqinj Capri Island. Shumë njerëz të pasur dhe të famshëm të vijnë këtu për të shijuar disa momente të jetës private dhe lumturi që gjenden në këtë ishull.

Ju mund të marrë udhëtime varkë këtu për të vizituar vende të ndryshme për të eksploruar bukurinë piktoreske e këtij ishulli dhe të kapur një paraqitje e shkurtër e rezervave natyrore të Zannone. Grotte di Pilato përbëhet nga tre shpella, e cila ishte përdorur nga romakët në kohë e kaluar për gërmimin fishpools për të kërkuar për darkën e tyre.

Ponza Ferry Port

Ka shumë sulme mushka, rrënojat e lashta së bashku me mbytjeve për të zbuluar në këtë ishull. Ju gjithashtu mund të kapur një paraqitje e shkurtër e eshtrave të portit të vjetër romak përgjatë Santa Maria.

Places për të parë Rreth Ponza

Nuk ka shumë atraksione turistike rreth Ponza, por bukuri kryesor dhe apeli i këtij ishulli qëndron në bukurinë e saj natyrore dhe të peizazhit të bukur. Ju mund të marrë udhëtime varkë këtu për të vizituar vende të ndryshme për të eksploruar bukurinë piktoreske e këtij ishulli dhe të kapur një paraqitje e shkurtër e rezervave natyrore të Zannone. Grotte di Pilato përbëhet nga tre shpella, e cila ishte përdorur nga romakët në kohë e kaluar për gërmimin fishpools për të kërkuar për darkën e tyre. Ka shumë sulme mushka, rrënojat e lashta së bashku me mbytjeve për të zbuluar në këtë ishull. Ju gjithashtu mund të kapur një paraqitje e shkurtër e eshtrave të portit të vjetër romak përgjatë Santa Maria.

Giardino Botanico Ponziano

Kjo është një kopsht privat botanik vendosur në të gjithë Villa Madonna Collina Belvedere e themeluar gjatë 1980-së që ofron një koleksion të gjerë të llojeve të bimëve. Ju gjithashtu mund të vizitoni shpellën e Uliksit të gjakut vetëm në afërsi të kopshtit botanik, së bashku me Shpellën e magjistares Circe.

Porto di Ponza

Qendra kryesore e këtij ishulli është Porto di Ponza e cila është e veshur nga një port natyror dhe këpucëve formë port këtu është shtëpia e komuniteteve të peshkimit që jetojnë këtu prej shumë vitesh. Ka shumë të vizitorëve që vijnë në këtë vend për të kapur një paraqitje e shkurtër e bukuri natyrore piktoreske e këtij vend i bukur. Ju mund të vijnë shumë të gjithë e dredha-dredha rrugët dhe sheshet këtu me shumë kafene bukur, restorante dhe dyqane në këtë vend.

Le Forna

Këtu ju mund të gëzojnë paqen dhe atmosferë të qetë e fshat dhe është gjithashtu një nga vendbanimet kryesore të ishullit Ponza. Ju mund të punësojë varkë dhe trageti shërbime këtu për të zbuluar disa nga vendet në të gjithë rajonin dhe të gëzojnë një udhëtim në fole të tjera. Është vend i madh për zhytësit për të shijuar një eksperiencë të madhe zhytjeje në Ponza me prani të ujërat kristal e qartë këtu.

Chiaia di Luna

Chiaia di Luna është një nga plazhet e njohura të Ponza, ku një hënë e rërës mund të shihet nën shkëmbinjtë gjatë. Si të arrini në fund të ishullit drejt Le Forna, ju mund të vijnë të gjithë pishina të bukura natyrore të përshtatshme për të shijuar një dush të mirë në mes të diellit të ngrohtë. Ponzo është gjithashtu i njohur për grottos e saj blu, e cila besohet të jetë krijimi i etruskëve.

 


Më të mirë në dispozicion Ponza trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ponza Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ponza. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ponza, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ponza traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ponza makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ponza trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ponza jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ponza në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ponza dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel