Poole Ferry

Poole pasagjerëve dhe Car Tragete

Poole çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Poole në Cherbourg, Guernsey, Jersey dhe Shën Malo.

Krahaso gjithë në dispozicion Poole çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Poole makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Poole, Cherbourg, Guernsey, Jersey dhe Shën Malo me Brittany Tragete ose Condor Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Poole Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Poole Ferry me Brittany Tragete kondor, Anijet dhe linjat LD për anijet me vela nga Poole në Cherbourg, Guernsey, Jersey dhe Shën Malo online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Poole pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Poole biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Poole

Poole është i vendosur në bregdetin jug të Anglisë në qarkun e bukur, historike e Dorset. [Shiko hartën. ]

Poole është një qytet i zgjeruar me shpejtësi me një popullsi afrohet 140,000. Poole erdhi nga mosha në 1248, vitin kur është lëshuar qeveria vetë nga nënshkrimi i Kartës Longespee nga William Longespee II, atëherë Zoti e Manor dhe nipi i madh i themeluesit qytete.

Zemra historik i Poole është përqëndruar rreth funksion të saj më të famshme, Poole Quay, i cili ka luajtur një rol kyç në zhvillimin e qytetit nëpër vite. Poole ka qenë një port tregtar që nga kohërat Tudor, duke sjellë edhe punësimin dhe prosperitet në qytet.

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Poole ka luajtur një rol të rëndësishëm, duke qenë një nga pikat më të mëdha të sulmit për landings D-Day dhe madje edhe tani port vazhdon të luajë të presë për marinsat Royal. Sot port vazhdon të sigurojë punësim, me të mallrave dhe pasagjerëve shërbime të rregullta në Francë dhe Ishujt Channel.

Poole High Street

Poole është shtëpi për një flotë të vogël, por të suksesshme të peshkimit, me kap duke u ul mbi Quay. Si ju qëndroni përballë ujë, ecin përgjatë kalatë në të majtë, ku ju do të gjeni Marina fishermans dhe zonën ulje për zëniet e tyre, si dhe e vjetër stacionin RNLI varkë shpëtimi, e cila tani është një muze i vogël. Poole Harbour është porti më i madh natyror në Evropë dhe është shtëpi për jahte të shumta, artizanale kënaqësi dhe artizanale të punës, të tilla si Operatorëve Diving që veprojnë së bashku me kafshë të egra që mund të gjenden në ujë dhe përgjatë brigjeve dhe bregdetit. Nëse keni marrë një shëtitje përgjatë Poole Quay ju do të shihni ndryshime të mëdha që po ndodhin, me zhvillimin e ndërtesave të reja dhe zgjerimin e bizneseve ekzistuese.

Argetime në dhe pranë të Poole

Këto janë vetëm zgjedhja e gamë të gjerë të tërheqjet dhe aktivitetet në dispozicion brenda një distancë të shkurtër nga Poole dhe zonat përreth: -

 • Shënimet kadastrale Leisure CENTRE - Qendra Leisure në Canford Heath, Poole
 • Brownsea ISLAND - Trust Island National në Poole Harbour.
 • CENTRAL PARK - Gus bandit-së Jungle Playground & Ice Skating shesh patinazhi.
 • COMPTON ACRES - Bota kopshte famshme në Poole.
 • DOLPHIN SHOPPING CENTRE - Pooles Kryeministri shopping vend.
 • DOLPHIN SWIMMING POOL - Swimming Pool & shëndetin / suite palestër dhe dhomë me diell.
 • Ushqimi jashtë - një directory e restorante në Poole.
 • Eileen SOPER'S ilustruar WORLD - Sjellja preferuarat gjallë të tilla si pesë famshme, shtatë Sekret, Alice in Wonderland dhe shumë më tepër.
 • LIGHTHOUSE - Qendra Poole për Arteve, (i njohur më parë si Qendra Poole Arteve).
 • LOKALE HISTORIA CENTRE - Qendra e Burimeve për historinë lokale.
 • MONKEY Bizness - fëmijëve Indoor qendra aktiviteti
 • Mbrëmjet motoçikletë - Shihni bikes në Poole Quay.
 • Në plazh - Partitë Summer Beach me Fishekzjarret!
 • Poole CIKLI SPEEDWAY - Cikli Speedway .... kjo është kënaqësi e madhe!
 • Poole Greyhounds - Një natë në qentë!
 • POOLE MUSEUM & SCAPLENS COURT - Muzetë lokale Pooles '.
 • Poole PARK - Parku banorët dhe vizitorët dashuria!
 • Poole Poezi - Tani nën administrimin e ri.
 • Poole SEA SAFARI - Coast Jurassic nga deti në një brinjë qëllim të ndërtuar
 • Poole SPEEDWAY - Faqja e ekipit gara Poole Pirates Speedway
 • POOLE TOWN FOOTBALL CLUB - Faqja e 'The Dolphins'
 • Sandbanks FERRY - traget i famshëm zinxhir.
 • Splashdown - waterslides mirë në jug të!
 • Ngjarje të veçanta VERORE - Pooles 'program popullor pa i ngjarjeve të verës.
 • TOWER PARK - spot Kryeministri Poole e argëtuese.
 • EMPIRE CINEMA AT TOWER PARK - screen 10 Pooles 'shumëfishtë kinema.
 • UPTON VEND PARK - 100 acre park për familjen për të eksploruar.
 • Watersports - A nuk shikojnë, përzihen!

 

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Poole garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Poole Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete ose Condor Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Poole. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Poole, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Poole traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Poole makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Poole tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Poole jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Poole në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Poole dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel