Porec Ferry

Porec pasagjerëve dhe Car Tragete

Porec Çmimet pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Porec në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Porec çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Porec makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Porec, Venecia me tragete Venezia Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Poreč Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Porec Ferry
me Venezia Trageteve Lines për anijet me vela nga Porec në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Porec pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Poreč biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Porec

Porec është qendër e njohur turistike e Istria. Pjesa e vjetër e qytetit është ndërtuar mbi një gadishull të vogël të ndarë nga kontinent nga kanali, dhe të mbrojtur nga deti i hapur me ishullin e Sveti Nikola, me plazhet e njohura.

Vendpushimet turistike të Plava Laguna dhe Zelena Laguna janë të vendosura në jug të qytetit. Porec është vendosur në rrugën kryesore që lidh Porec me Pazin dhe Pula, dhe i rrugës rajonale running përgjatë bregut perëndimor të Istria.

Porec ka kohë turistike traditë që daton nga 1845, kur për herë të parë libri guide turistike e Porec është shtypur. Plazhi i parë publik në Porec u krijua në 1895 në ishull e Sveti Nikollës dhe në 1910, së bashku me ndërtimin e hotelit të parë të madh - Hotel Rivijera, plazhi Rivijera u krijua në pjesën jugore të qytetit. Në 1970s Porec u bë një nga vendpushimet më të njohura turistike kroate. Që atëherë, shumë ngjarje kulturore janë organizuar në Porec gjatë gjithë vitit: koncerte muzikore klasike, mbrëmje jazz, mbrëmje folklorike etj ..

Porec Ferry Port

Në ditët e sotme, Porec është e popullarizuar në mesin e të rinjve shumë. Ajo ka një natës të mirë, me discoteques të ndryshme, bare dhe klube valle, disa të vendosura në tarraca, disa brenda të brendshme dhe me ajër të kondicionuar.

Porec-së Aeroporti më i afërt është Pula Airport, edhe pse ai mund të përdorin aeroportin Trieste edhe pasi ka një shërbim të mirë të transportit në mes të këtyre dy vendeve. Për të arritur një Porec mund të përdorni shërbime të ndryshme autobus që shkon për të Porec nga pika të ndryshme në Istria, si dhe nga Zagrebi, kryeqytetin kroat. Brenda qytetit të Porec, ka një shërbim bukur pak i trenit që lidh plazhet kryesore dhe pikat turistike brenda një qytet me komplekset turistike të Plavës dhe Zelena Laguna. Porec gjithashtu mund të arrihet me traget nga Venecia.

Monumenti më i rëndësishëm kulturor në Porec është Basilica Euphrasian, duke përfshirë edhe kompleksin e shekullit 6th të ndërtesave sakrale ngritur gjatë kohës së Peshkopit Euphrasius. Ajo është e vendosur në pjesën verilindore të qytetit.

Bazilika, e ndërtuar mbi themelet e një kishe më të hershme, është e dominuar nga një apsidës trefishtë-nef, një narteks, atrium, një pagëzimore tetëkëndësh, dhe pallatin e peshkopit. Ndërtesë është shtuar në shekujt e 13th dhe 15th, dhe një zile kulla u ndërtua në shekullin e 16th.

Apsida është zbukuruar ornately me mozaikë figural, të cilat, së bashku me mozaikë në San Vitale në Ravena, përbëjnë një nga shembujt më të shquar të artit mozaik në Evropë. Nga mozaikë kat dhe nga mbishkrimet ruajtura ne jemi në gjendje për të ndjekur të gjitha fazat e ndërtimit, përshtatjeve dhe rinovimet dhe të gjithë dinamikën e jetës së komunitetit të krishterë në Porec. Bazilika Euphrasius 'nga mesi i shekullit 6th, i përbërë nga të kishës, atrium, pagëzimore dhe ish-pallatin e dioqezës. Duke u dekoruar dhe të ruajtur mirë, i tërë kompleksi përfaqëson një nga monumentet më të rëndësishme të artit bizantin. Peshkopi i Porec, Euphrasius ndërtuar këtë bazilikë tre-nef ndërtuar mbi themelet e mëparshme sakrale monumentit / kishë.

Një atrium katërkëndësh me kryeqytetet bizantine e kolonave qëndron në frontin e hyrjes së kishës. Atrium është e rrethuar nga një portik të mbuluar në të katër anët e, e cila pret një koleksion të monumenteve guri.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Porec garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Porec Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Porec. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Porec, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Porec traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Poreč makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Poreč tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Porec jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Porec në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Porec dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel