Poros Ferry

Poros pasagjerëve dhe Car Tragete

Poros çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Poros në Kefalonia dhe Killini.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Poros në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Poros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Poros, Kefalonia dhe Killini me tragete Jon Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Poros Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Poros Ferry
me Jonit Ferry Line për anijet me vela nga Poros në Kefalonia dhe Killini në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Poros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Poros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Poros

Poros është e vendosur në jug lindje të Qefalonisë. Ajo është e rrethit më e madhe e komunës së re Elios-Pronnoi.

Qyteti është zhvilluar në rrëzë të maleve të Pahni dhe Atros. Një vendpushim tërheqës i cili ka një vijuese besnike e krijuesit e pushimit që i shfaqen çdo vit. Jo vetëm që ajo të apelojë për tregun britanik, por edhe tërheq turistë evropianë greke, italiane dhe veriore duke i dhënë një të ndjehen këndshëm kozmopolit.

Në verë Poros gjithashtu tërheq një numër të vizitorëve që vijnë në jahte private. Kjo ishte pjesa e parë e ishullit të unwrapped nga turistët, kur një anije dalje në det ka filluar të hyjnë rreth fillim të viteve tetëdhjetë, ajo ka qenë që zënë nga Skala fqinje me vëllimin e turistëve.

Ju jeni prishur për zgjedhje, nëse do të pushojnë në një Taverna dhe të shikojnë botën shkoj me mbi ujë ose nxjerr në plazh.

Poros Kefalonia Ferry

Poros është pothuajse e ndarë në tri pjesë, ka zona port, beachfront dhe sheshin e fshatit, ata të gjithë të sigurojnë strehim në terezi. Ka apartamente të cilat duket të strukem në kodër, dhe rreth piktoresk dhomat port të vogël të shpërblejë me pamje fantastike e detit.

Është e lehtë të humbasë pjesën më të mirë të Poros. Nëse keni hyrë Poros nëpërmjet rrugës grykës, ju do të duhet për të nga ana e majtë një herë në ujore, ju do të shihni portin në të djathtë të ju. Plazhi Aragia kryesore: i njohur zakonisht si më i Ragia është një masë e mirë dhe mbahen shumë i pastër. Ndodhet në veri të qytetit nëpër një urë lundruese metalike që përfshin shtratin e thatë. Ka taverna dhe bare të gjithë së bashku me varkë me qira dhe shtretër dielli në dispozicion. Edhe në verë të lartë ai ndjehet i gjerë. shkurre Pretty lulëzuar dhe pemë vijë në plazh dhe ju mund të parkut në rrugë të drejtë gjatë beachside. Ujërat kristal e qartë e Poros ju lejon për të parë shtratin e detit e cila tregon një ylber ngjyrash.

Porti është një lidhje e rëndësishme ndërmjet Kefalonia dhe Greqisë kontinentale dhe rruga kryesore e portit nganjëherë mund të bëhet i zënë me trafikun duke përdorur tragetet. Këto tragete lënë nga Poros në Killini në kontinent, si dhe destinacione të ndryshme të tjera. Kjo është porti kryesor i Kefalonia jug. Zona lokale përreth Poros është ideja për të eksploruar, në qoftë se ju të gëzojnë në këmbë nuk është një shëtitje bregdetar i cili ndjek një rrugë rreth në vendpushimin fqinj të Skala.

Befasues Poros gryka, i quajtur edhe 'hendeku Araklı' është një 80-metra të thellë thyer, luginë të bukur thepisur, dhe deri në mesin e viteve nëntëdhjetë, kur rruga e re bregdetare u çau për Skala kjo ishte e vetmja rrugë kryesore nga Poros. Legjenda e ka atë që Local gryka ishte gdhendur nga Hercules, e hollows qenë gjurmët e këmbëve të mëdha të mbinatyrshme të heroit, kur ai qëndroi në, dhe i rrafshoi, kjo pjesë e malit.

Të lartë mbi qytet është e vjetër Poros rruga, e njohur si rrugë të lartë, kjo është më së shumti rrënojat dhe gurë të lirshme, por është i pranueshëm në një automjet. Nëse ju jeni pak aventureske ju mund të përdorni këtë rrugë sot. Ajo kalon nëpër fshatrat e vogla tradicionale të vjetra dhe snakes rrugën e saj poshtë për të Poros. Ju duhet të ngulmoj me rrugën që ka raste që mund të mendoni se ju keni marrë një kthesë të gabuar si gjurmët duket për të shpërndarë në njëri-tjetrin.

Zona përreth e Poros është në mënyrë dramatike i bukur me male të larta krenare dhe gjelbërim të mrekullueshme. Nëse dëshironi të shihni Poros në gjithë lavdinë e saj të vizitoni Manastirin Atros cila është dedikuar për virgjëreshës 'lindjen Marisë dhe është më i vjetër në Kefalonia, ajo qëndron në rrugën Mount Atros mbi qytet, pothuajse në re, 760 metra mbi nivelin e detit . Këtu ju do të jetë në gjendje të enden arsyet e manastirit të vjetër dhe të re. Udhëtimi deri në krye do të marrë një orë e gjysmë apo më shumë në një makinë, ju duhet të udhëtoni ngadalë si ajo është një pjerrta sipërfaqe të lirshme dredha udhë guri me pika absolut. Ju lutem, mos e le të ngjiten në samitin e privojnë ju e pamje fantastike dhe unike të Poros.
Të marrë një aparat fotografik! Shih Manastirin Atros për më shumë informacion.

Poros konsiderohet si qyteti më të rëndësishme të tregut në ishull. Ajo është ndërtuar në një rrip të gjatë të ngushtë përgjatë bregdetit të lidhur në çdo skaj nga dy estuaret, i Vohina, Homeric Reithro, dhe mbetjet e portit të lashtë Pronnean. Në ditët e vjetër Poros ishte porti më i rëndësishëm i zonës ai tërë dhe qytetin e vjetër Pronoi. I ndodhur në malin sipër Poros ju mund të shihni mbetjet e mureve të lashta.

Ka shumë për të parë pranë Poros përfshirë varret Tzanata, malin Enosi Park Kombëtar dhe fshatrat e afërt të Tzanata, Asprogerakas, Kabitsata dhe Riza. Si me shumicën qira vende makinë është një avantazh për të bërë më të madhe të qëndrimit tuaj.
Në muajt e verës ka një shumëllojshmëri të ngjarjeve artistike dhe intelektuale të organizuara këtu. Ka pikturë, skulpturë dhe ekspozita qeramike së bashku me koncerte dhe konventat ndërkombëtare.

 


Më të mirë në dispozicion Poros trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Poros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jonit Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Poros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Poros trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Poros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Poros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Poros trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Poros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Poros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Poros dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel