Port Askaig Ferry

Port Askaig pasagjerëve dhe Car Tragete

Port Askaig çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Port Askaig të Colonsay dhe Oban.

Krahaso gjithë Port Askaig në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Port Askaig makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Port Askaig, Colonsay dhe Oban me Calmac (Caledonian Mac Brayne) tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Port Askaig Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Port Askaig Ferry
me Calmac (Caledonian Mac Brayne) për anijet me vela nga Port Askaig të Colonsay dhe Oban në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Port Askaig pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Port Askaig trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Port Askaig

Port Askaig është në bregun lindor të Islay, me pamje nga Tingujt e Islay mes Islay dhe Jura.

lidhja e vetme traget në Isle of Jura lë nga këtu për ulje Feolin Ferry.

Traget Calmac në / nga Kennacraig dhe në / nga Colonsay gjithashtu bën thirrje këtu. Tides shkaktojnë uji të rrjedhë shumë shpejt me anë të shëndoshë dhe për të krijuar disa rryma të forta, duke e bërë kalimet traget interesante. Në qoftë se era fryn përgjatë zërin nga veriu apo jug traget Jura nuk mund të kandidojë

Port Askaig është një vend i vogël, kryesisht i përbërë nga Askaig Hotel Port (poshtë majtas), post zyra / dyqan (poshtë djathtas) dhe terminali i trageteve. Autobusët në Bridgend dhe për të Bowmore ndaluar si edhe këtu. Vetëm në jug të Portit Askaig është Dunlossit House, shtëpinë e bankier Bruno Schroder, sponsor bujar i varkë shpëtimi Islay

Port Ferry Askcraig

Në agimin e epokës së traget makinë në Islay kishte shumë veprimtaria dhe rivalitet. Deri vitet e fundit të të 1960s Islay është dërguar me postë avullore, operuar nga MacBraynes - paraardhës të CalMac sotme. Clyde të tjera dhe rrugët Ishujt perëndimore ishte dhënë tragetet e makinave shumë vite më parë, por Islay kishte qenë disi të lënë prapa. Një operator private e pa këtë si një mundësi që ata të mund të përfitojnë nga - dhe ata bënë. Anijet perëndimore filluan të veprojnë një det të shkurtër kalimit nga Kennacraig në West Loch Tarbert në Port Askaig në Sound of Islay. Anije punësuar ishte thjeshtë ashpër-loading traget makinë e cila përdoret ramps thjeshta ngarkimit - se në Kennacraig ende ekzistuese sot.

Kontinentale Ferry vjen në Portin Askaig çdo pasdite në verë dhe gjatë ditëve të javës në dimër, përveç Krishtlindjeve dhe Dita e New Vite. Vetëm para se të arrijnë Port Askaig, Dunlossit House mund të shihet nga traget. Port Askaig është porti kryesor i dytë i trageteve i Islay flijimit (ditë) udhëtime në Colonsay dhe Oban një herë në javë gjatë verës. Oban është nyja kryesore për të gjitha lidhjet e transportit në hightlands perëndim dhe ishuj. Lidhje të Oban ka të ngjarë të zgjerohet në të ardhmen e afërt, sepse skocez Ekzekutiv janë rreth 50% anë të një zhvillimi £ 7M inxhinierisë civile në Port Askaig e cila do të rezultojë në më shumë të objekteve të zgjeruara berthing për anijet më të mëdha dhe komerciale dhe zeje kënaqësi.

Skena Islay vazhdon të ndryshojë me shpejtësi. Që nga fillimi i shërbimit dy anije në 2003, vëllimet e trafikut kanë vazhduar të ngrihem në qiell, me shumë sailings lënë përpjetë e makinave 10 në listat e gatishmërisë çdo kohë. Ka patur spekullime për disa vite i cili la të kuptohet në një traget të re zëvendësuese. Kjo filloi si thashethemet, por pastaj Njoftimi erdhi që një anije e re (më shumë se sa ka gjasa të mbetet anonim Pioneer pasi anija e fundit që do të ndërtohet në mënyrë specifike me Islay në mendje), ishte ndërtuar me qëllim për të pasur atë në shërbim për 2011. Plani afatgjatë ishte për një shërbim të vazhdueshëm me dy anije, duke përdorur anije të reja dhe Hebridean Ishujt gjatë gjithë vitit. Koha do të tregojë nëse dhe kur kjo ndodh.

 


Më të mirë në dispozicion Port Askaig trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Port Askaig Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Calmac (Caledonian Mac Brayne) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Port Askaig. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Port Askaig trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Port Askaig traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Port Askaig makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Port Askaig trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Port Askaig jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Port Askaig në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Portin Askaig dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel