Port Ellen Ferry

Port Ellen pasagjerëve dhe Car Tragete

Port Ellen çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Port Ellen në Kennacraig.

Krahaso gjithë Port Ellen në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Port Ellen makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Port Ellen, Kennacraig me Caledonian Mac Brayne (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Port Ellen Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Port Ellen Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) për anijet me vela nga Port Ellen për Kennacraig në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Port Ellen pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Port Ellen trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Port Ellen

Port Ellen është qyteti i dytë më i madh në Islay pas Bowmore dhe është i vendosur në një pjesë të strehuar të ishullit, duke ofruar pamje të Gadishullit OA dhe të Kilnaughton Bay, e cila është quajtur pas rrënojat kapelës dhe varrezë në fund të gjirit pranë rrugës të gadishullit OA.

Ky qytet i bukur ndërtuar rreth Leodamas Bay u themelua në 1821 nga Walter Frederick Campbell, dhe emrin e gruas së tij Ellinor ose Eleanor, më vonë shkurtuar në Port Ellen. Vetëm jashtë Port Ellen në Charlotte rrugën, ju mund të gjeni Ramsay Hall, e ndërtuar me dhe emrin pas familjes i cili, në shekullin e 19th, pronësi e pasuri në pjesën jugore të Islay.

Zona rreth Port Ellen ka një gamë shumë të larmishme dhe interesante të vendeve arkeologjike që mbulojnë periudhat e Neolitit, bronzi dhe hekuri Mosha, si dhe shembujt më të fundit të zgjidhjes së njeriut. Për shembull, ka gurë në këmbë në Kilbride, një fortesë në Borraichill Mor, disa Cairns chambered, dhe një kishëz në Cill Tobar Lasrach.

Port Ellen Ferry Terminal

Port Ellen ka disa dyqane, një kasap, hotele, restorante dhe bare, strehim, një garazh, zyrë postare dhe zyra e informacionit. Çdo të enjte në sezonin e verës nga 4th maj 5th tetor, një treg handcraft është mbajtur në Columba Hall në Frederick Gjysmëhënës, pranë supermarket Co-op. Nga koha në kohë në kinema udhëtonte, Screen Machine, viziton ishullin dhe parqeve për showings të kundërta Ramsay Hall, e cila ndodhet ngjitur me Playing Fields në Port Ellen.

Një tjetër tipar i shquar i Port Ellen është hoteli i vjetër në cep të Charlotte Street dhe Frederick Gjysmëhënës. Ky hotel është aktualisht kalon rinovim të plotë dhe restaurimit të lavdisë është e mëparshme, në plan të ri-hapur në 2009. Port Ellen Marina siguron një strehë të sigurt të rehatshme për yachtsmen kalojnë nëpër Sound of Jura.

Një ndërtesë shquar i Port Ellen është ish-fabrikë pijesh alkoolike uiski, tani Port Ellen Maltings. Këtu shumica e malts janë prodhuar për shumicën e distilleries në ishull. Të Maltings janë kryer në përputhje me syze nga distilleries. Depot nga ish Port Ellen fabrikë pijesh alkoolike të janë të vendosura në afërsi të Port Ellen Maltings. Në faqen Lost Distilleries e Islay-së ju mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me Port Ellen fabrikë pijesh alkoolike.

Në rrugë shkon në lindje nga Port Ellen, një korsi të ngushtë në të majtë të çon në fermë Kilbride. Në fushën, disa qindra metra nga rruga kryesore është një gur i shquar në këmbë nga pothuajse 4.5m lartë me Kodër Mor në sfond. Kjo zonë ka qenë një vend i shenjtë në ditët më të hershme. Pas rrugës kryesore në lindje të arrijë tre distilleries jugore të Ardbeg, Laphroaig dhe Lagavulin. Lagavulin distileri është e vendosur në një gji të vetmuar me pamje nga ish-bastion e Lordëve të Ishujve qenë Dunyvaig Kalaja. lindje tej është Kildalton Kishën dhe Kryqin e Lartë, Claggain Bay dhe Ardtalla, ku përfundon rruga.

 


Më të mirë në dispozicion Port Ellen trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Port Ellen Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Port Ellen. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Port Ellen trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Port Ellen traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Port Ellen makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Port Ellen trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Port Ellen jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Port Ellen në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Port Ellen dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel