Porto Vecchio Ferry

Porto Vecchio pasagjerëve dhe Car Tragete

Porto Vecchio çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Porto Vecchio në Marsejë.

Krahaso gjithë Porto Vecchio në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Porto Vecchio makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Porto Vecchio, Marsejë me La MERIDIONALE Anijet apo tragete SNCM Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Porto Vecchio Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Porto Vecchio Ferry
me La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line për anijet me vela nga Porto Vecchio në Marsejë në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Porto Vecchio pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Porto Vecchio traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Porto Vecchio

Porto-Vecchio është një vend shumë i preferuar për turistët.

Kjo është një qytet i ndërtuar mbi keneta kripë dhe kripë vazhdon të luajë një rol të rëndësishëm në qytet. Ajo ishte kënetat që penguar zhvillimin më të hershme të qytetit. Nëse ju vizitoni në shtator ju prapë mund të dëshmojmë të korrat vjetore kripë nga Porte Genoise.

Kohët e fundit kënetat janë drenazhuar dhe të përmirësuar lidhjet e komunikimit kanë mundësuar të qytetit për të zhvilluar rolin e saj si vendpushimin bregdetar - një rol për të cilin ajo është e përshtatshme një paraqitje të shkëlqyeshme, duke pasur parasysh vendndodhjen e saj me pamje një liman të bukur.

Pas një periudhe të prosperitetit për shkak të prodhimit tape, qyteti ka në dekadat e fundit dhënë rrugë për turizëm.

Kjo është kryesisht plazhet njohur dhe vijë bregdetare në jug të qytetit që janë tërheqje e madhe, por edhe vetë meriton hetim qytetit. Zona marina është shumë tërheqëse, me kafene e pritshme dhe restorante me pamje nga port dhe qytetin e vjetër të ardhshëm në Place de la Republique ka disa ndërtesa të bukur të lashta të ngutshme në në rrugët e ngushta.

Porto Vecchio Ferry Port
Periferi të qytetit janë mjaft overdeveloped pjesërisht për shkak të rritjes së shpejtë që Porto Vecchio ka parë gjatë viteve të fundit 25.

Gjatë mbrëmjeve të verës në veçanti, në rrugët e qytetit të vjetër të vijë në jetë me muzikë dhe argëtim - për pjesën më të madhe është e italianëve që kalojnë pushimet e tyre këtu.

Porto-Vecchio bën një bazë të mirë për të eksploruar këtë pjesë të Korsikë. Ka disa plazhe shumë tërheqëse rreth qytetit, kryesisht në jug të qytetit, duke përfshirë Palombaggia, një plazh i njohur ndërkombëtarisht për bukurinë e saj. Atëherë peizazhi malor prapa Porto-Vecchio gjithashtu ka një shumë të pamje të dobishme dhe interesante për të eksploruar, me në krye thepisura malore kanosës nga prapa pisha ombrellë nga e gjithë liqenet e vogla malore.

Porto-Vecchio mishëron reputacionin Korsikë-së si "ishullin e Bukurisë dhe i kontrasteve". I njohur si "St-Tropez" të Korsikë, Porto-Vecchio është bërë një vendpushim shumë në modë turistike (veçanërisht popullor me italianët), ku vizitorët mund të pushojnë, të kënaq apo të partisë gjatë gjithë natës.
Është po aq e mundur për t'i shpëtuar turmat e verës jashtë udhë rrahur, në një liman të largët ose së bashku një rrugë malore, dhe të gëzojnë paqen dhe qetësinë në këtë peizazh shumë i këndshëm dhe të ndryshme.

Koha më e mirë e vitit për të vizituar Porto-Vecchio është e ashtuquajtura muaj sezonin supe e maj, qershor apo shtator, kur ka mjaft diell por jo aq shumë turistë si në korrik dhe gusht.

Plazhet rreth Porto-Vecchio janë thjesht mahnitëse të llogaritë Palombaggia me famë botërore dhe Santa Xhulia mesin e numrit të tyre. Të gjithë kanë rërë të bardhë sedeftë dhe stoli det bruz, i rrethuar nga fshat harlisur. Me ujërat e cekët, ata janë ideale për familjet.
Për ata që janë të gatshëm për sipërmarrje në brendësi, aty pranë malor rajoni Alta Rocca siguron një furnizim të pafund të gjërave për të bërë dhe të shohin me gryka e saj, lumenj dhe ujëvarat. Këtu ka mundësi për ecje malore, rock ngjitje, not në pishina shkëmb, piknik, hipur në kalë, quad biking dhe vizitojnë fshatrat tradicionale Korsika malore për dreka zbutës.

Ka disa vende parahistorike në brendësi nga qyteti i përfshirë ato në Tappa dhe SOTTA.


Më të mirë në dispozicion Porto Vecchio trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Porto Vecchio Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Porto Vecchio. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Porto Vecchio trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Porto Vecchio traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Porto Vecchio makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Porto Vecchio tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Porto Vecchio jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Porto Vecchio në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Porto Vecchio dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel