Portoferraio Ferry

Portoferraio pasagjerëve dhe Car Tragete

Portoferraio çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Portoferraio për Piombino.

Krahaso gjithë në dispozicion Portoferraio çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Portoferraio makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Portoferraio, Piombino me Korsika Tragete, Lines Moby apo tragete Toremar Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Portoferraio Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Portoferraio Ferry
me Korsika Tragete, Lines Moby apo Toremar Ferry Line për anijet me vela nga Portoferraio për Piombino në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Portoferraio pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Portoferraio biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Portoferraio

Portoferraio, Kryeqyteti i Elbës. I njohur për romakët si Fabricia dhe më vonë Ferraia (pasi ajo ishte një port për eksportet e hekurit), ky port i vogël u fituar nga Cosimo I de'Medici në mesin e shekullit të 16th, kur fortifikimet mori formë.

Ajo mund të jetë një vend i ndezur, por enden rrugëve / hapat e qendrës historike dhe kënaqin në mundësitë e jashtëzakonshme të hahet më shumë se e bën për të shtrydh.

Nuk është e lehtë për të gjetur aa copë tokë në mes të detit që mund të ju them një histori aq të pasur sa kjo, e cila fillon kur historia e njerëzimit ishte ende pjesë legjendë. Dhe kjo është akoma më e vështirë të imagjinohet një ishull me një "kapital" të zgjedhur nga natyra dhe jo njerëzve. Megjithatë, që kapitali është Portoferraio.

Porti ka qenë gjithmonë e konsideruar si më të sigurta në Mesdhe. Ajo është e vendosur qendra në lidhje me shtatë komuna të tjera në Island dhe territori i saj arrin ëmbël deri në det në një përqafim të tenderit. Këto aspekte të magjeps vizitorët e sotme, por në antikitet ato kanë shërbyer si një magnet për shumë popuj.

Portoferraio Ferry Harbour

Portoferraio është pika parim ardhja në ishullin dhe një nga portet turistike më aktive në Itali.

Portoferraio një qytet të vogël të pasur në histori; vijnë me anije ju mund të admirojnë imponojnë fortifikimeve Medici në gji: Fort Falcon, Fort Stella (njihet nga far e saj) dhe Linguella Kulla (në hyrje të portit), të gjitha e ndërtuar në shekullin e 15th për të mbrojtur nga pirat i vazhdueshëm sulme. Nuk është një shëtitje e bukur që ju merr nga porti turistik përgjatë brendësi të mureve të qytetit historik. Portoferraio ka rreth 13,000 banorë dhe ofron shumë shërbime si tregtare dhe kulturore. Në anën perëndimore të qytetit ka disa plazhe mjaft të bardhë me guralecë që hedhin në lehtësim qartësinë e detit.

Ishulli është i lidhur me territorin nëpërmjet tre kompanive të trageteve, Toremar, Moby Lines dhe Blunavy, të gjitha rrugët që ofron mes Piombino dhe Portoferraio, kryeqytet i vendosur në veri, Cavo, Rio Marina dhe Porto Azzurro, në bregun lindor të ishullit .


Më të mirë në dispozicion Portoferraio trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Portoferraio Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsika Tragete, Moby Lines ose Toremar Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Portoferraio. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Portoferraio trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Portoferraio traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Portoferraio makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Portoferraio trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Portoferraio jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Portoferraio në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Portoferraio dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel