Portsmouth Ferry

Portsmouth pasagjerëve dhe Car Tragete

Portsmouth çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Portsmouth në Bilbao, Caen, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Jersey, Le Havre, Ryde, Santander dhe St Malo.

Krahaso gjithë në dispozicion Portsmouth çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Portsmouth makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Portsmouth, Bilbao, Caen, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Jersey, Le Havre, Ryde, Santander dhe St Malo me Brittany Tragete, Condor, Wightlink ose LD Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Portsmouth Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Portsmouth Ferry
me Brittany Anijet, kondor Ferries, P & O, Wightlink ose Lines LD për anijet me vela nga Portsmouth në Bilbao, Caen, Cherbourg, Fishbourne, Guernsey, Jersey, Le Havre, Ryde, Santander dhe St Malo online në paraprakisht për të shijuar lirë në biletë në dispozicion traget çmimi.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Portsmouth pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Portsmouth biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Portsmouth

Portsmouth-së Port i ri International ofron rrugët trageteve në Francë, Spanjë dhe Ishujt Channel plus një Terminal Cruise.

Porti ofron një përvojë të shkëlqyer të pasagjerëve me objektet brenda terminalit, duke përfshirë një, kafe të ndritshme të këndshme, shtrojë të rehatshme në tërheqëse, mjedis dhe dyqane të përsosur për blerjet në minutën e fundit, të domosdoshme të udhëtimit dhe një sërë suvenire bashkëkohore.

Përveç trashëgimisë së saj të pasur detare, Portsmouth është i njohur edhe për historinë e saj letrare si vendlindja e Charles Dickens, e famshme romancieri Viktorias epokë dhe inxhinier pioniere Isambard Kingdom Brunel.

figura të tjera të famshme të kanë jetuar në Portsmouth janë HG Wells, Arthur Conan Doyle dhe Rudyard Kipling. Muzikore, qyteti është shërbyer mirë nga tre vende muzikore e Wedgewood Rooms, Guildhall dhe piramidat e cila rregullisht të presë akte të mëdha muzikore dhe komedi.

Portsmouth ka një pasuri të tërheqjet me diçka për të gjithë. Vizitoni Historike kantier detar dhe përvoja 800 vjet të historisë detare, të marrë një udhëtim në majë të Kullës vel trikëndësh, mësoni më shumë për landings historike në Muzeun e D-Day, të shkojnë prapa në kohët Tudor në Southsea Kalaja ose të zbuluar historinë e marinsat Royal. Trajtojnë fëmijët në një udhëtim në panair në Clarence Pier ose shkoni në një safari nën det në Blue Reef Aquarium.

Portsmouth International Port është pozicionuar krejtësisht për anijet, lundrimit dhe ngarkesave. Ajo është e mirë-lidhur port traget Britanisë me qasje të lehtë dhe më të rrugëve në Francë, Spanjë dhe Ishujt Channel.

Portsmouth Ferry Port
Portsmouth Tragete

Ka shumë shërbime traget nga Portsmouth në katër porte në Francë, si dhe Bilbao në Spanjë.

Portsmouth për Saint-Malo
Brittany Tragete / deri në 2 një ditë / 9 h

Portsmouth në Cherbourg
Condor Tragete / 1 ditë të dielë / 5 h
Brittany Tragete / deri në 2 një h ditë / 3 (mars-nëntor vetëm)

Portsmouth për Caen
Brittany Tragete / 3 një ditë / 5 h 45 min (Gjatë gjithë vitit të shërbimit)
Brittany Tragete / 1 një ditë / 3h 30 min (Summer-vetëm shërbim të shpejtë më Fri / Sat / Sun)

Portsmouth për Le Havre
LD Lines / 1 një ditë / 8 h brenda natës

Portsmouth në Bilbao
P & O Tragete / 2 në javë / 35

Ka edhe shërbime për të Channel Islands e Jersey dhe Guernsey.

Portsmouth për Guernsey
Condor Tragete / 1 një ditë / 6h 30min

Portsmouth për Jersey
Condor Tragete / 1 një ditë / 10h 30min

Isle of Wight është nën 60 min me anije ose disa minuta me automjet.

Portsmouth për Fishbourne
Wightlink / gjysmë-orë gjatë ditës / 35 min

Portsmouth për Ryde
Wightlink / gjysmë-orë gjatë ditës / 15 min

Automjet është çdo 15 min nga Southsea bregdet, operohet nga Hovertravel.

Traget për Gosport (për nëndetëse dhe Shpërthimi muze) shkon çdo 7 minuta në kohë të pikut dhe çdo 15 min në raste të tjera deri në mesnatë.

Vendin për të Shiko në Portsmouth

Portsmouth ka pleanty të tërheqjet për vizitorët për të parë dhe të gëzojnë. Më të popullarizuara të këtyre atraksioneve janë: -

 • Kantier detar Portsmouth Historike, E vendosur në bazën detare, kantier detar Historike ka një numër të anijeve historike duke përfshirë Mary Rose, HMS Victory dhe HMS Warrior 1860. Në kantier detar historike është edhe Muzeu Royal Detare dhe stacionet Aksion - një vështrim interaktive në flotën e sotme. Nuk është një pijetore e madhe e vjetër jashtë kantier detar quajtur Ship Anson, një vlerë të provoni. Portsmouth Qendra e Informacionit Visitor mund të gjenden ngjitur me hyrjen e vizitorëve të kantier detar.
 • Spinnaker Tower, Gunwharf Quays, Telefoni: + 44 23 9285 7520. Hapur çdo ditë nga 10AM-6PM (deri 10PM të shtunave dhe çdo ditë gjatë korrik dhe gusht). Kjo i mrekullueshëm dhe shumë të dukshme milionë £ 21 kullë historike ngrihet disa 170 m mbi port rizhvillimin e Portsmouth, simbolizon mbushje një lundrim Spinnaker erën. Vizitorët mund të përdorin kullë të parë nga nivele 3: në 100 m, 105 m dhe 115 m. Një shpejtësi të lartë ashensor brendshme ju merr në krye. Pranimi i rritur £ 7.00, fëmija £ 5.50, koncesionet £ 6.20.
 • Southsea Kalaja. E ndërtuar në 1544, Kalaja ishte pjesë e një serie prej fortifikimeve të ndërtuara nga Henry VIII rreth brigjeve të Anglisë për të mbrojtur vendin nga pushtuesit.
 • Southsea Bregdetin - 4 milje nga shëtitore bregdet mbështetur nga hapësira të gjelbra dhe kopshte mrekullueshëm.
 • Royal Museum Marines, Southsea, Tel: 023 9281 9385 (Fax: 023 9283 8420 E-mail: info@royalmarinesmuseum.co.uk). Hapur çdo ditë (me përjashtim dhjetor 23-25 dhe Boxing ditë) 10AM-5PM. Zbuloni histori emocionuese e marinsat Royal sjellë në jetë me tregon dramatike dhe interaktive. Muzeu është në atë që ishte një nga messes oficerët më madhështor "në Angli, e ndërtuar në 1860s me tavane të bukura, piktura të mëdha dhe një shkallë të madhe.
 • Spitbank Fort në të SolentPortsmouth së Cathedrals Portsmouth është shtëpi për dy katedraleve, St Thomas 'në Old Portsmouth (anglikane) dhe Shën Gjonit, në Qendrën e Qytetit (katolike).
 • D-Day Museum. Hapur çdo ditë (përveç 24-26 dhjetor) Apr-Oct-10AM 5.30PM; Nëntor Mar 10AM-5PM. Një haraç i përshtatshëm për sakrificën e burrave dhe grave që morën pjesë në landings D-Day.
 • Blue Reef Aquarium, Clarence Esplanade, Southsea, Tel 023 9287 5222. Hapur çdo ditë përveç të Krishtlindjeve 10AM-5PM (nëntor-shkurt deri 4PM). Merrni një safari nën det në Akuariumi në bregdet.
 • Charles Dickens Vendlindje Museum, 393 Old Commercial Road. Hapur çdo ditë nga mesi Apr-Dec-10AM 5: 30PM. Shkrimtari i njohur Charles Dickens ka lindur në këtë shtëpi modeste në Portsmouth, Angli në 1812.
  Cumberland House Natural History Museum
 • Muzeu i qytetit dhe Zyra Records. Faqja e re Arthur Conan Doyle dhe Sherlock Holmes ekspozitës "Një studim në Sherlock".
 • Spitbank Fort. E vendosur në mes të Solent është ky i bërë nga njeri fort, e ndërtuar për të mbrojtur Portsmouth në 1800-së. Të marrë një udhëtim jashtë për një natë të partisë apo e diel darkë.
 • Royal Garrison Church, Një pa çati pronës English Heritage

Disa kompani të autobusëve operojnë në Portsmouth dhe zonat përreth. Një biletë ditën e udhëtimit mund të blihet për £ 3.60 (koncesioneve £ 2.40). Ajo është gjithashtu e mundur për të udhëtuar në mes të portit dhe në qendër të qytetit duke përdorur tren. Kjo është një kompakt, qytet i sheshtë megjithatë, dhe askund është një shëtitje shumë të gjatë. Në natën, në qoftë se ju mund të gjeni një pozitë të ngritur që ju mund të lundruar përmes zinxhirit të dritave blu përgjatë detit e përparme, në jug.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Portsmouth garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Portsmouth Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete, Condor, Wightlink ose LD Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Portsmouth. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Portsmouth, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Portsmouth traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Portsmouth makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Portsmouth tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Portsmouth jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Portsmouth në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Portsmouth dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel