Propriano Ferry

Propriano pasagjerëve dhe Car Tragete

Propriano çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Propriano në Marsejë, Porto Torres dhe Toulon.

Krahaso gjithë në dispozicion Propriano çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Propriano makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Propriano, Marseille, Porto Torres dhe Toulon me La MERIDIONALE Anijet apo tragete SNCM Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Propriano Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Propriano Ferry
me La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line për anijet me vela nga Propriano në Marsejë, Porto Torres dhe Toulon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Propriano pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Propriano biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Propriano

Qyteti bregdetar i Propriano është gjetur në jug-perëndim Korsikë, në krye të Valinco Gjirit.

Tucked në pjesën më të ngushtë të Golfe de Valinco, porti i vogël i Proprian, 57km juglindje të Ajaccio, qendra për një port gjobë natyror që është shfrytëzuar nga grekët e lashtë, kartagjenasit dhe romakët, por u bë një objektiv kryesor për caraçen bastisje pirate në shekulli tetëmbëdhjetë, kur u shkatërrua në masë të madhe. Redeveloped në 1900s, tani mburret me një marinë të lulëzuar, dhe merret me tragetet në Toulon, Marsejë dhe Sardenjës. qyteti rreth portit është rritur edhe në rëndësi.

Propriano 'moderne' daton nga shekulli 19th e hershme, kur porti i themeluar dhe shumica e ndërtesave të ndërtuara. Edhe pse i njëjti vend kishte qenë më parë e pushtuar nga romakët dhe grekët pak mbetet të hershme Propriano, e cila ishte sulmuar shpesh dhe kryesisht të shkatërruara.

Tragete të dy Sardenjës dhe kontinent Francë operojnë nga Marina e qytetit.

Propriano Ferry Port

Propriano tani është një nga vendpushimet më të njohura në Korsikë, për shkak të plazhet e shumta që janë të afërt për të dorëzuar për vizitorët në Propriano, duke përfshirë km Plage de Lido 1 nga qyteti. Bregdeti në veri të qytetit është shumë e ndërtuar megjithatë, dhe kjo mund të jetë një sfidë për të shpëtuar nga një luzmë.

Fshati i njohur i Campomoro është afër, me plazhin e tij të bukura dhe mjedis të bukur, dhe është gjithmonë një vend shumë popullor me vizitorët në këtë rajon të Korsikë.

Pemë mbulojnë gati gjysmën fshat Korsikë ku Propriano dhe Sartene janë të vendosura. Majat malore të arrijë në lartësinë e këmbëve 8,900 - të gjitha rrethuar nga 600 milje të bregdetit një këndshëm. Propriano shtrihet në Gjirin e Valincio, që e bën vendin një strehë për Watersports dashuruar. Përveç diell të mrekullueshëm, cilësitë që e bëjnë Corsica në mënyrë të veçantë janë të ndryshme e saj të pasur të njerëzve, pamje, traditat dhe dialekte.

Që turizmi mori nga peshkimi në 1970s, fshati origjinal "core" të ndërtesave të rënda gri-granit grupuara rreth një kishe dominante ka zgjeruar në një të ngushtë, shtrirje kordhë-formë.

Propriano krenohet me banorë 3,500 dhe kryesisht përbëhet vrazhdë, blloqe pastel-larë apartament, dyqane i shkëlqyer, kafene dhe restorante dhe intime, curving, plazhet me rërë.

Ajo është mjaft e turistike, por jo pa bukuri, ajo arrin të mbajë një ambient të panxituar pavarësisht portet e saj aktive të vegjël (lundrim me jaht, peshkim dhe komerciale) dhe të zënë, rrugë të ngushta. qendër kryesore turistike është një rrip modest bregdet e barit me pemë më të fuqishme palme, neglizhohet nga kafene dhe restorant tarraca ku ju mund të ulen dhe të shikojnë jahte dhe anije peshkimi.

Kjo zonë caters për familjet upmarket dhe middlemarket dhe çiftet e reja. Ka një gamë të arsyeshme të hoteleve të standardeve të ndryshme, të dyja modës së vjetër dhe moderne, duke përfshirë një 4 yje; nuk ia gjithashtu ushqyer vetë gjithashtu në dispozicion.

Një shëtitje nëpër Vieux Sartene ju lejon të përjetojnë romancë dhe emocionet e qytetit të vjetër Sartene. Nga Place de la Çlirimit, ju mund të shikoni famëkeq Hotel de Ville dhe të vazhdojë më nëpër rrugët me kalldrëm veshur me këndshëm shtëpi bërë nga granit.

E vendosur në ish-burgun Sartene së, Musee Departemental de Prehistorie et de Protohistorie de la Corse ju lejon të gërmoj në të kaluarën e qytetit. Artikujt e gjetur gjatë gërmimeve arkeologjike të shërbejë si një pasqyrë në të kaluarën Korsikë-së.

Haute Ville ka shërbyer si një bazë kulturore të mbarështimit për Bonifacio. Shumë autorë dhe studiues e kanë përdorur zona të imagjinohet betejat ndërmjet flotës Ulysse dhe të gonians Laestry.

Bastion de l'Entendard pranë portës së qytetit, shtëpi sistemin e peshave dhe pullys që përdoret për të tërhequr deri urë lëvizëse. Sot, zona shërben si një mini-muze, duke ilustruar historinë Bonfacio-së edhe pse një seri e dioramas mëdha.

Kjo kishë e shekullit 12th-është një shfaqje e mahnitshme e bukuri të stilit të vjetër. Front pagëzimit Renaisance-style është një haraç të lidhjeve të thella fetare të popullit Bonifacio-së. Kisha ka qenë gjithashtu i ndërtuar për përdorim në kohën e Seige në zonë.

Rrugët tregtare kryesore 2, të cilat zhvillohen paralelisht me njëri-tjetrin, janë të mbyten nga makina gjatë ditës. Driving në përgjithësi është e vështirë dhe për të vizitorëve të panevojshme; ajo është më joshëse për motor rreth Gjirit te romantike, plazhe të tjera të paprishur.

Gjatë ditës aktivitetet kryesore përfshijnë sportet e ujit, të tilla si; ujit-ski, jet-ski, zhytje, peshkim nën ujë, vela dhe catamarans. Aktivitete të tjera përfshijnë hipur në kalë, tenis, minigolf (në Hotel Arcu di Sole), dhe një qendër sportive me palestër.

Propriano natës në përgjithësi është i thjeshtë, i përbërë kafene dhe disko (në qytet dhe vetëm jashtë), bar muzikë tradicionale, kinema. Ka tregon firework 14th korrik dhe gusht 15th Nuk është një rezultat i restoranteve me disa të specializuar në peshk dhe delikatesë lokale, karavidhe gjembaç rock. Gjithashtu ju do të gjeni piceri dhe nyjet rostiçeri bollëk. verërat e mira mund të blihet nga vreshtat aty pranë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Propriano garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Propriano Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion La MERIDIONALE Tragete SNCM ose Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Propriano. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Propriano, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Propriano traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Propriano makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Propriano trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Propriano jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Propriano në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Propriano dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel