Puerto Del Rosario Ferry

Puerto Del Rosario Passenger dhe Car Tragete

Puerto Del Rosario çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Puerto Del Rosario në Las Palmas de Gran Canaria, Arrecife, Cadiz dhe Sta Cruz de Tenerife.

Krahaso gjithë Puerto Del Rosario çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Puerto Del Rosario makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Puerto Del Rosario, Las Palmas de Gran Canaria, Arrecife, Cadiz dhe Sta Cruz de Tenerife me ACCIONA Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Puerto Del Rosario Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Puerto Del Rosario Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Puerto Del Rosario në Las Palmas de Gran Canaria, Arrecife, Cadiz dhe Sta Cruz de Tenerife në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Puerto Del Rosario pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Puerto Del Rosario çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Puerto Del Rosario

Puerto Del Rosario është kryeqyteti i Fuerteventura.

Pasi quajtur Puerto de Cabras (Porti i dhive) qyteti zhvilluar në një port të rëndësishëm gjatë shekullit 19th pas marrjes kryeqyteti i ishullit nga La Oliva.

Kisha në qendër të Puerto del Rosario është i dedikuar për shenjt mbrojtës 'Virgin del Rosario' dhe kjo nuk ishte deri 1956 se qyteti është dhënë emri më të këndshme e Puerto del Rosario (Port i rruzare).

Puerto del Rosario është më shumë një zonë industriale dhe nuk është përshtatur me të vërtetë për turizmin, edhe pse shumë njerëz ende të vizituar qytetin nga turistik afërt të Caleta de Fuste dhe Corralejo për të bërë pazar në veçanti në qendrën tregtare të madhe 'Las Rotundas.

Zona port është pjesa më e vjetër e qytetit dhe kjo është nga këtu ju mund të gjeni të gjitha rrugicat e vogla veshur me shtëpitë e vjetra Canarian stilit.

Puerto Del Rosario Ferry Port
Deri kohët e fundit Puerto del Rosario nuk ishte se tërheqëse, por tani rruga kryesore ka përfunduar jashtë, shumë prej rrugëve rishfaqur dhe port shëtitore ka qenë që rindërtuar.

Ndërtesat kryesore publike dhe kisha janë të vendosura rreth pedestrianized rrugë Primero de Mayo, e cila është duke u bërë increasigly njohura si ka kafene streeet atje.

Puerto del Rosario ka plazhe e veta. Një më i madh është që të gjendet në jug të frymë në Playa Blancal. Puna është kryer në plazh gjatë disa viteve të fundit dhe tani ka statusin Blue Flag. Valët janë të mira, dhe plazhi është përdorur nga disa prej shkollave të shfletoj Fuerteventura, por ka shenja paralajmëruese të rrymave të forta, kështu që kujdes është e nevojshme kur banje këtu. Gjatë muajve të verës sistemi flamuri funksionon dhe këto duhet të merren parasysh. Në qytetin Plazhi është i vogël, por të njohura, Playa Chica cila ka objekte të mirë dhe qasje të veçantë me aftësi të kufizuara.

Një tipar interesant i kapitalit është statujat që janë të gjendet rreth qytetit. Këto janë pjesë e një ekspozite të ajrit të hapur dhe shumë janë prodhuar gjatë konkurseve që zhvillohen në kryeqytet. Një broshurë, Puerto del Rosario në këmbë, është në dispozicion në zyrën e turistike, dhe i jep një rrugë të udhëzuar rreth qytetit.

Ora Carnival është e rëndësishme për banorët e Puerto del Rosario dhe festimet e pranverës janë mbajtur në mes të shkurtit. Për të parë fotografitë e karnaval vizitoni mbretëreshën Puerto del Rosario karnaval.

Një pjesë e Carnaval në Puerto është një ngjarje e quajtur Los Achipencos, një lloj i racës trap. Për të parë fotografitë e achipencos los vizitoni Los Achipencos.

Një numër në rritje i udhëtarëve të anijeve janë ndalur në kryeqytet në Canary Islands turne.

 


dispozicion Puerto Del Rosario garancia më e mirë traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Puerto Del Rosario Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Puerto Del Rosario. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Puerto Del Rosario trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Puerto Del Rosario biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Puerto Del Rosario makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Puerto Del Rosario trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Puerto Del Rosario jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Puerto Del Rosario në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Puerto Del Rosario dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Lindore Evropa, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel