Pula Ferry

Pula pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Pula pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Pula në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Pula çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Pula makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Pula, Venecia me tragete Venezia Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Pula Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Pula Ferry
me Venezia Trageteve Lines për anijet me vela nga Pula në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Pula pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Pula biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Pula

Pula është një qendër e madhe rajonale me një pasuri të rrënojat romake për të eksploruar. Pah është një amfiteatër i mrekullueshëm të ruajtura mirë Roman që dominon qendrën e qytetit dhe shpesh skena e koncerteve dhe shfaqjeve.

Pavarësisht jetës zënë komerciale, Pula ruan një apel të lehtë duke shkuar vogël-qytet. Të natës, restorantet dhe veprimtaria kulturore janë më të mirë në Istria.

Edhe pse nuk ka plazhe brenda qytetit, një udhëtim të shkurtër me autobus ju merr në jug në vendpushimet në Gadishullin Verudela.

Venezia Lines traget lidh Pula me Venecia pesë herë në javë, koha e udhëtimit është rreth 3hr.

Shërbimet fletë ujore veprojnë nga skelë të dy rreth bregdetit kroat, dhe të gjithë në Venecia. Këto janë të kushtueshëm, por të sigurojë një udhëtim të shpejtë dhe të sigurojë disa pikëpamjet e madhe.

Pula Ferry Port
Për A & Shiko në Pula

Arena Roman
Arena, 6th më e madhe mbijetuar amfiteatër romak. Tmerrshëm mbi ndërtesat e afërta kjo strukturë e madhe u ruajt mezi nga shkatërrimit disa herë gjatë jetës së tij, kryesisht nga Venedikasit ndryshme me planet për të marrë atë të Venecias gur me gur, si demonstrim i fuqisë së perandorisë Venedikut. janë marrë shumë gurë për të ndërtuar shtëpi dhe strukturat e tjera përreth Pula, por për fat të mirë kjo praktikë u ndalua para se e tërë struktura është shkatërruar. Hyrja (20 kn) ju jep juve akses të enden brenda e Koloseu dhe për të vizituar shpella poshtë. Turneu audio është shumë i vlefshëm.

Forumi është sheshi kryesor në qendër të qytetit. Sheshi është ndërtuar në vendin e forumit lashtë romake. Në sheshin ka bashkia që është ndërtuar në shekullin e 10th (pjesë të një tempulli të vjetër janë përdorur për ndërtimin si ajo mund të shihet në anën e pasme të sallës) dhe Tempullin e gushtit, nga shekulli i parë.

Vizitoni Brijuni. Grup ishujsh të njohur për bukurinë e tyre skenik. Ata janë një vendpushim pushime dhe një Park Kombëtar Kroat. Ata ishin Setlement edhe në kohët romake dhe ishin pjesë e Republikës së Venedikut. Ka edhe tani i njohur Tito (udhëheqës i ish-Jugosllavisë) banimit. Boats shkojnë nga qyteti i vogël pranë Pula quajtur Fažana.

Shkoni në piknik Peshku. Ju mund të marrë një shëtitje nëpër bregdet lokal dhe shikoni oraret dhe çmimet. Çmimet janë zakonisht rreth 30 € (250hrk) për person.

Vizitoni Festivalin e Filmit Pula zhvillohet në Arena dhe zgjat nga 18th të 25 korriku.

Eci nëpër rrugë Sergijevaca ku janë shumë dyqane të vogla, dyqane suveniresh, bare dhe madje edhe dyqanet e ëmbël.
Të kalojnë një ditë të tërë në plazhet e Kamenjak, Premantura pranë (8km nga Pula). Ky gadishull është pika më jugor të Istrias, dhe përmban peizazhe mahnitëse dhe mbrojtur të natyrës.

Discover braktisur Austro-hungarez kështjellat, të ndërtuara para Luftës së Parë Botërore, kur u Pula më qytetin e fortifikuar në Evropë. Disa prej këtyre fortesave janë të fshehura në pyje, dhe disa tashmë janë zënë nga banorë Pula për qëllime të ndryshme, duke përfshirë Punta Kristo, i cili vepron si një klub të verës dhe festivalit muzikë vend.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Pula garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Pula Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Pula. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Pula, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Pula traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Pula makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Pula tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Pula jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Pula në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Pulës dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel