Puttgarden Ferry

Puttgarden pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Puttgarden pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Puttgarden për Helsingborg, Rodby Faerge dhe Spodsbjerg.

Krahaso gjithë në dispozicion Puttgarden çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Puttgarden makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Puttgarden, Helsingborg, Rodby Faerge dhe Spodsbjerg me tragete Scandlines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Puttgarden Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Puttgarden Ferry
me Scandlines për anijet me vela nga Puttgarden për Helsingborg, Rodby Faerge dhe Spodsbjerg në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Puttgarden pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Puttgarden biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Puttgarden

Puttgarden është porta e Gjermanisë në Skandinavi.

Porti në Puttgarden është porti më veriore të Gjermanisë, e cila është shërbyer nga Scandlines. Çdo tragete gjysmë orë largohet nga Puttgarden për portin danez Rødby, udhëtim merr vetëm 45 minuta.

Puttgarden - Rødby dhe kalimit anasjelltas përbën një element të rëndësishëm të Hamburg - rrugë Kopenhagës. Për ata që duan të marrin në Suedi, ka një përshtatshëm Helsingør - lidhja Helsingborg.

Në 2007 Gjermani dhe Danimarkë vendosur për të ndërtuar një urë të gjatë nga 19km Puttgarden në Rødby, e cila do të përfundojë në 2018 pas së cilës perspektivat e ardhshme për portin e trageteve Puttgarden janë të pasigurt.

Qyteti i Rodbyhavn, e cila quhet edhe Rødby, është një destinacion i mirë për një ditë udhëtim. Traget Puttgarden është një mjet popullor të transportit në Danimarkë si çdo turist mund të marrë së bashku makinën e tij.

Puttgarden Ferry Terminal

Puttgarden stacion është një terminal i madh i trageteve në Vogelfluglinie (vijën e fluturimit të shpendëve) në ishullin e Fehmarn në shtetin gjerman të Schleswig-Holstein. Ajo shtrihet në mes të qytetit të Puttgarden dhe Marienleuchte.

Ajo kryesisht shërben nevojave të trafikut ndërkombëtar në distancë të gjatë, por që rifutjen e trafikut rajonal në linjë është përsëri me rëndësi rajonale për Fehmarn.

Historia Puttgarden

Në 1961, një terminal i madh traget është ndërtuar në Puttgarden dhe 1963 ishte vënë në veprim së bashku me Sound Ura Fehmarn, sepse traget tradicionale nga Gjermania në Danimarkë mes Rostock-Warnemünde dhe Gedser ishte në atë kohë përtej Perdes së Hekurt, dhe rruga zëvendësimi nga Großenbrode Quay për Gedser ishte shumë e komplikuar.

Terminali i trageteve u hap në 14 maj 1963 nga mbreti Frederik IX danez dhe presidenti gjerman Heinrich Lübke. Stacioni ishte shumë e rëndësishme që nga fillimi, pasi që një pjesë e madhe e mallrave hekurudhor dhe të pasagjerëve të trafikut është dërguar për në dhe nga Skandinavia përmes Puttgarden. Kjo është treguar nga i madh dhe, që nga fundi i trafikut të mallrave në vijën e fluturimit të shpendëve, rrjeti pothuajse tërësisht boshe të binarëve të trenit.

A Eurocity lënë ferry.After përfundimin e urës mbi Brezit të Madh në Danimarkë në 1998, shumica treni për arsye financiare më shumë se një mënyrë e tërthortë të gjatë me këtë rrugë për shkak të kapacitetit të kufizuar gjurmët e anijeve / roll-off roll-on dhe për të shmangur Shunting lidhur. Mallrave nëpër oborre hekurudhore në Puttgarden u mbyll fillimisht pjesërisht dhe pastaj të mbyllur plotësisht. Njëkohësisht me mbylljen e trafikut të mallrave në periudhën nga 1996 deri 1998, terminali i trageteve ishte modernizuar nga kompania anijeve Scandlines.

Në 2007, stacioni ishte modernizuar plotësisht, duke përfshirë sigurimin e aksesit në nivel edhe në platformat papërdorura bashku me xham, dyer automatike daljes dhe një strukturë moderne tualet me WC për invalidët. Faza përfundimtare e kësaj pune ishte rindërtimi i platformës, në mënyrë të konsiderueshme shkurtimin dhe pak ngritur platformën dhe pajisjen e stacionit me një ndriçim moderne dhe sistem të shëndoshë.

Ish shërbimit lokomotivë tërhoqi Eurocity nga Hamburg në Kopenhagë janë zëvendësuar në 1990s nga një IC3 Danish njësi tre-topi të shumta, të cilat mund të jenë të shoqëruar dhe të uncoupled pa Shunting. Që nga viti dhjetor 2007, disa nga shërbimet IC3 janë zëvendësuar nga shërbimet gjermane Intercity-Express operuar nga klasës 605 (ICE-TD) naftë njësi të shumta, së bashku duke ofruar disa shërbime çdo ditë në rrugë Kopenhagë-Hamburg. Një palë shkon në / nga Berlini.

Në gusht 2010, burg në stacionin Fehmarn u riaktivizua, dhe tani quhet stacioni Fehmarn-Burg. Deri në dhjetor 2010, disa shërbime të linjës Intercity 31 për / nga Frankfurti filloi dhe përfundoi në Puttgarden.

Që nga përfundimi i Link Brez Great Fikse në Danimarkë, rruga nëpërmjet Puttgarden është bërë më pak e përdorur nga trenat, por port është përdorur ende nga anijet Scandlines. Shërbimi është i shpeshtë, me katër tragete duke i dhënë një lidhje çdo 30 minuta, orë 24 në ditë.

Nëse për një udhëtim të shkurtër ose më të gjatë të qëndrojnë në ishull Baltik Fehmarn ka disa surpriza: plazhet milelong natyrore, liqene të vogla dhe shkëmbinjtë mbresëlënëse pjerrta. Por edhe fushat dhe livadhet ftojë njerëzit për rritje dhe biçikletë. Puttgarden në veri të ishullit është një destinacion popullor pushime dhe një kryqëzim i rëndësishëm ndërkombëtar si.

Nëse dikush qëndron disa ditë ose edhe javë në Puttgarden ai kurrë nuk do të jetë i mërzitur. Në plazhet Fehmarn për turistët mund të shërohen nga jeta e përditshme dhe fëmijët mund të gëzueshëm dhe për të ndërtuar Sandcastle Sandcastle pas. Sailboarding është një aktivitet popullor të kohës së lirë. Entuziastësh historisë mund të vizitoni Peter & Paul Chapel. Një vizitë e kullës 115-meter-lartë të Telekomit gjerman është interesante si.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Puttgarden garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Puttgarden Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Scandlines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Puttgarden. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Puttgarden, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Puttgarden traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Puttgarden makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Puttgarden tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Puttgarden jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Puttgarden në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Puttgarden dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel