Rafina Ferry

Rafina pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Rafina pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rafinës në Andros, Mykonos, Paros dhe Tinos.

Krahaso gjithë në dispozicion Rafinës çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rafinës makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rafinës, Andros, Mykonos, Paros dhe Tinos me Agoudimos, Blue Star Ferries, Cyclades Tragete shpejte apo Detit avionët tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rafina Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rafina Ferry
me Agoudimos, Blue Star Ferries, Cyclades Tragete shpejte apo Detit avionët për anijet me vela nga Rafinës në Andros, Mykonos, Paros dhe Tinos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rafina pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rafinës biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Rafinës

Porti i Rafinës është e vendosur në periferi lindore të Atikës. Rafina ka qenë kohët e fundit e zhvilluar, pasi që më shumë kompani traget të zgjidhni për të filluar itineraret e tyre trageteve nga atje.

Shumë e anijet lundrojnë spirancë në portin e Rafinës dhe sidomos gjatë itineraret e verës dhe trageteve janë mjaft të shpeshta. Në ditët e sotme, Rafina është porti i dytë më i madh i Atikës (pas Pire).

Tragete nga Blue Star Ferries, Alpha Anijet, Tragete Cyclades Fast, helene SEAWAYS dhe Agoudimos Lines nisen nga porti i Rafinës në ishujt Andros, Tinos, Mykonos.

Përveç kësaj, ju mund të librit bileta traget në Andros, Tinos, Mykonos dhe Paros me tragete helen SEAWAYS dhe Blue Star Ferries. Në përgjithësi, të anijes që largohen nga Rafinës Port janë anije traget, highspeeds anije dhe aeroplanë detit.

Rafina Ferry Port

Rafinës është themeluar në 1920s nga refugjatët që ikin nga Anadolli pas përfundimit të luftës greko-turke (1919-1922) në faqen e një fshati të vogël arvanitase. Shumica e këtyre refugjatëve me origjinë nga qyteti i Triglia. Emri i tij është një anagram i emrit të një qyteti të lashtë grek i cili ishte vendosur afërsisht në të njëjtin vend si qyteti modern. Deri në 1960s dhe 1970s, shumica e popullsisë ishte rurale. Si zhvillime strehimit erdhi në zonë, popullsia lulëzuar dhe u vendosën në vendbanimet.

Kisha e bukur e vogël e Agios Nicolas mbikëqyr detit blu vetëm në veri të qytetit. Chappel është ndërtuar pas Luftës së Dytë Botërore nga njerëzit që ishin për t'u ekzekutuar, por kursyer në minutën e fundit. Komandanti Qyteti u vra dhe gjermanët rrethuar banorë qyteti në hakmarrje. Një grup i njerëzve u ekzekutuan dhe ata në vendin e tanishëm të Agios Kollit u kursyen.

Rafina ka shkolla, lyceums, gjimnazet, bankat, kisha, një zyrë postare, plazhet dhe sheshet (plateies). Rafina është shtëpia e ish-ministrit grek kryeministrit Kostas Karamanlis dhe familjen e tij.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Rafina garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rafina Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Agoudimos, Blue Star Ferries, Cyclades Fast Tragete ose Deti Jets pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rafinës. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rafina, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rafinës traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rafina makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Rafinës tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Rafinës jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rafinës në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Rafinës dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel