Ravenna Ferry

Ravenna pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ravenna pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ravenna të Porec.

Krahaso gjithë në dispozicion Ravenna çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ravenna makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ravenna, Porec me tragete Venezia Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ravenna Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ravenna Ferry
me Venezia Trageteve Lines për anijet me vela nga Ravenna në Porec online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ravenna pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ravenna biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Ravenna

Ravenna është një qytet elegant në rajonin Emilia-Romagna të Italisë; jo shumë larg nga brigjet e Adriatikut. Ai është më i famshëm për mozaikët e saj të pabesueshëm hershme të krishterë dhe bizantine, të cilat datojnë në kohën kur Ravenna ishte kryeqyteti i Perandorisë Perëndimore, atëherë nën got lindor dhe sundimit bizantin. mozaikët më të mëdha e qytetit janë dhënë statusin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Venezia Lines shkon një rrugë nga Ravenna Portit të Porec në Kroaci. Kjo rrugë kalon një herë në javë dhe është në dispozicion nga prilli deri në tetor. Pasagjerët bëjnë kalimin në një nga Venezia Lines 'anijet catamaran me shpejtësi të lartë, të cilat marrin orë 2, 15 minuta. Kompania shkon disa rrugë në mes të Italisë dhe Kroacisë.

Të catamarans duke e bërë udhëtimin janë: San Frangisk dhe San Pawl, të cilat mund të mbajnë njerëzit 320 por jo makina dhe San Gwan, i cili ka hapësirë ​​për njerëzit 427 bord dhe makina 20. San Gwan përmban pazar pa taksa, bare dhe dy lounges, ndërsa ish-dy janë të kufizuara në një veturë të rehatshme që tregon filma dhe një bar-rostiçeri shitur pije dhe ushqim të lehta. Nuk ka kuvertë të hapur. Zakonisht ata lundrojnë nga Ravenna të shtunave pasdite.

Ravenna Sunset

Ravenna është një vend i këndshëm për të enden dhe të kalojnë një natë ose dy. Kjo nuk është një nga destinacionet më të dukshme turistike të Italisë, dhe të apelit kryesisht për ata që kanë interesa të specializuara ose të dëshironi të dini vendin në thellësi më të madhe. Kjo do të thotë se rrugët nuk janë të mbi-mbushur me turistë apo stalla suvenir, dhe nuk është një e vërtetë "lokal" të ndjehen si banorë të përplasem nëpër rrugicat e qytetit me biçikletat e tyre, përshëndetje miq dhe mbledhjen pazar. Megjithatë, tërheqjet kryesore duket të jetë në mjaft itineraret disa grupe Tour. Kur isha atje, grupet - kryesisht italianë dhe schoolparties - dukej për të arritur dhe të lënë nga trajneri në mënyrë që ata nuk e përmbytjeve qytetin. Por kjo do të thotë se brenda kishave kryesore dhe në afërsi të tyre ka pasur ndonjëherë turma pakëndshme. Gjëja më e mirë për të bërë është që të përpiqen për të shmangur ato, ndoshta picking herë për të vizituar gjëja e parë në mëngjes, në pasdite vonë, ose kur ata janë të gjithë në drekë. Kam gjetur se grupet janë vetëm duke vizituar një ose dy nga vendet më të mëdha, kështu që tërheqjet më të vogla kanë qenë shumë më e qetë dhe nganjëherë unë isha i vetmi i huaj.

Zemra e Ravenës, dhe vendi më i mirë për të marrë kushineta tuaj, është Piazza del Popolo, e cila mund të arrihet në dhjetë minuta nga stacioni i trenit duke ecur drejt përpara së bashku Viale Farini dhe pastaj Via Diaz. Kjo piazza simpatik është i veshur me ndërtesa tërheqëse historike, duke përfshirë Palazzo Comunale (Town Hall), e ndërtuar fillimisht në shekullin e pesëmbëdhjetë. Ashtu siç bënë gjetkë, venedikasit ngritur dy kolona në shesh gjatë sundimit të tyre; në vend të emblemave veneciane këto janë në krye me statujat e shenjtorëve Ravenës është mbrojtës San Vitale (Shën Vitalis) dhe Sant'Apollinare (St. Apollonaris). Ka kafene me tavolina në natyrë, dhe kjo është një vend i mirë për t'u ulur dhe relaksohuni.

Tërheqjet më të rëndësishme turistike në Ravenna janë mozaikët dhe kishat strehimit tyre, të cilat janë në listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ravenna garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ravenna Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ravenna. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ravenna, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ravenna traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ravenna makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Ravenna tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ravenna jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ravenna në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ravenna dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel