Rhodes Ferry

Rhodes pasagjerëve dhe Car Tragete

Rhodes çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rodos në Amorgos, Katapola, Astypalea, Kios, Fethiye, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos, Sigri, Marmaris, Naxos, Nisyros, Paros, Patmos, Piraeus, Samos, Karlovassi, Santorini, Syros, Selanik dhe Tilos.

Krahaso gjithë në dispozicion Rhodes çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rhodes makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rodos, Amorgos, Katapola, Astypalea, Kios, Fethiye, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos, Sigri, Marmaris , Naxos, Nisyros, Paros, Patmos, Piraeus, Samos, Karlovassi, Santorini, Syros, Selanik dhe Tilos me Blue Star Ferries apo tragete Shërbimit Sea online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rhodes Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rhodes Ferry
me Blue Star Ferries apo të Shërbimit Detit për anijet me vela nga Rodos në Amorgos, Katapola, Astypalea, Kios, Fethiye, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos, Sigri, Marmaris, Naxos, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Samos, Karlovassi , Santorini, Syros, Selanik dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rhodes pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rhodes biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Rodosit

Rhodes (Ro-dos në greqisht) është xhevahir në kurorën Dodekanezë. Është i madh, stuhishëm dhe të guximshme dhe të merr larg nga pjesa më e madhe e vizitorëve në këtë grup ishull. Është e hapur gjatë gjithë vitit dhe gëzon një klimë jashtëzakonisht të butë. Ajo kombinon të gjitha që është e nevojshme në një ishull pushime: plazhet, natës, kulturën, pamje, gjelbërim dhe rehati.

Si Kreta, fqinjin e saj më të madh në jugperëndim, ajo mund të pothuajse të ekzistojë në mënyrë të pavarur e kontinentale greke.

Rhodes është ishulli më i madh i arkipelag quajtur Dodekanezë dhe është kryeqyteti i grupit të ishujve grekë. Kjo është bota e njohur për kolos saj. Ajo është e vendosur në mes të Karpathos dhe Kos. Kapitali gjendet brenda mureve të një kështjellë të ruajtur shumë mirë të Venedikut, e ndërtuar nga Kalorësit e Shën Gjonit. Faqet e saj interesante dhe plazhet e mrekullueshme e bëjnë këtë ishull grek një nga ishujt më të njohura të Greqisë.

Rhodes Ishulli konsiderohet i sigurt për të qëndruar dhe uji dhe ushqimi këtu është edhe e cilësisë së mirë. Disa gjëra për të blerë nga Rodos janë sponges, watches qeramike, vaj ulliri, shishe verë, ikona fetare etj dyqane xhevahire janë shumë të zakonshme këtu dhe predha ngjyra detit janë një artikull popullor suvenir.

Rhodes, Greqi

Rhodes është formuar si një majë shtize dhe ajo ka një vijë bregdetare prej rreth 220kms me burime shumë të pasur të florës dhe faunës. Ishulli ka rajone malore në të brendshme të saj dhe është e mbuluar me pyje e pisha dhe selvi. Brigjet janë shumë shkëmbore, por disa lashtat si rrush vere, ullinj, agrume, perime etj janë rritur në shirita të caktuara të tokës në ishull.

Rhodes gjithashtu ka një sfond shumë të pasur historike dhe feja mbizotëruese këtu është ortodokse greke. Ka një minoritet i rëndësishëm katolik në ishullin, shumë prej të cilëve janë stërnipërit e italianëve të cilët duruar pas përfundimit të jetesës italiane. Rhodes ka një pakicë myslimane, një mbetje nga periudha osmane turke. Komuniteti hebre i Rodosit daton në shekullin e Krishtit 1st.

Së bashku me popullaritetin e të qënit një destinacion i njohur turistik është gjithashtu një nga vendet e preferuara për zhytësit scuba. Bota nënujore e Rodosit është konsideruar si një parajsë me varietete të shumta të habitatit detar. Jeta detare është në shumë këtu dhe anijet e rrënojave në shtratin e detit të provojë një strehë për zhytësit të cilat ndihmojnë ata shohin historinë me sytë e tyre. Këto rrënojave anije të strehojë disa lloje të ndryshme të peshqve dhe të jetës detare.

Rhodes Vendbanimet / Festa Resorts
 • Afandou - Një nga fshatrat të mëdha në ishull. Golfit i Rodosit është i vendosur në këtë fushë së bashku me një plazh të gjatë
 • Archangelos ose (Arhangelos) - Qyteti i dytë më i madh në ishull
 • Asklipio - Fshati brendësi, vendi i një kishe të vjetër dhe një kështjellë
 • Faliraki - Rhodes 'turistik veprimit. Shkoni atje të partisë, çdo gjë tjetër është më e mirë diku tjetër. Hotelet në veri nga Falirakit janë shumë më të qetë. Akomodimi pranë parkun e ujit nuk e interesojnë clubbers, dhe janë me të vërtetë të familjes miqësore. plazhet e bukur, shumë më pak se erërat në bregun perëndimor dhe transportit të vërtetë e mirë publike.
 • Gennadi Rreth 64 km nga Rhodes qytetit të vjetër dhe në afërsi të Prasonisi, tërheq disa surfers prirur. Ndër shtrihet fundit paprishur të majtë bregdetare në Rodos.
 • Haraki (Charaki) - Ish fshat i vogël peshkimi ndodhet ngjitur me Lindos. Një zinxhir i restoranteve rrethon një plazh të mbyllur.
 • Ialysos - Ujërat blu, një plazh në dukje të pafund të organizuar, komplekset e mëdha e hoteleve, si dhe ato më të vogla miqësore, dyqane të të gjitha llojeve, dhe shumë klube nate. Kushtet ideale e rajonit, konkurse të rëndësishme ndërkombëtare rrëshqitje në ajër shpesh zhvillohen këtu.
 • Ixia - West vendpushimet bregdetare, në afërsi të Paradisi dhe Tholos, pranë aeroportit dhe qytetit Rhodes.
 • Kalithea - Snorkeling dhe turistik hotelet.
 • Laerma - Fshati brendësi pranë disa monumente, përmban disa restorante, në brendësi nga Lindos nëpërmjet Lardos. Ky fshat ka qenë i banuar vazhdimisht që nga periudha para-Helenike. Manastiri Taxiarchis Michail është jugperëndim 4km e Laerma dhe është manastiri më i madh në Rodos
 • Lardos - Sheshin e tregut të atij qyteti ka restorante dhe dyqane, aty pranë për të Lindos.
 • Lindos - Fshati piktoresk, vendi i akropolit të rëndësishme të lashtë.
 • Pefkos - A resourt vogël turistik pranë Lindos. Fillimisht filloi si një koleksion të vogël të fermave dhe rezidencat private, por është rritur në një qytet në të drejtën e vet.
 • qyteti Rhodes - Qyteti më i madh në ishullin dhe selia e pushtetit lokal
 • Theologos ose (Tholos) - Një fshat tradicional
To See & Do (përveç plazhet)

Filerimos chapelAsklipio Inland nga Kiotari.
Në kishën e vogël ka tregon interesante, duke nderuar vazhdimësinë e kultit të shërimit nga kohët e lashta të një mami moderne dhe infermiere. Në mitologjinë greke, Asklepios ishte i biri i perëndisë Apollo cili krijoi artin e mjekësisë.

Cape Prasonisi.
Maja jugore, shumica e Rodosit. Ka një gadishullor lidhur me ishullin kryesor me një bar rërë. Nëse nuk keni një 4x4, mendoni dy herë para se të ngisni makinën tuaj nëpër bar rërë. Kjo bëhet progresivisht më pak të ngurta dhe kjo është e lehtë për të marrë mbërthyer atje në rërë.

EPTA Piges. (Shtatë burimet) dhe kjo është fjalë për fjalë e gjitha nuk është për të parë atje, përveç një pyll të shkurtër në këmbë gjurmët. Në muajt e nxehtë të verës, hije e ftohtë jep një afat të këndshme nga dielli.

Filerimos Hill.
eshtrat mesjetare, një manastir dhe kishëz. Pikëpamjet e mira mbi veri të ishullit.

Lugina e Butterflies.
Që fluturat - të cilat janë insekte në fakt ngjyra - në këtë fushë duhet qetësi për lindjen e tyre dhe që zona është vizituar nga shumë turistë, popullsia e Petaloudes "fluturat" është vazhdimisht në rënie; edhe në një shkallë që nuk ka bërë asnjë kuptim më për të shkuar atje, si ju do të vështirë të shihni ndonjë nga insekte. Kjo është ende një zonë të bukur, pavarësisht.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Rhodes garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rhodes Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries ose Shërbimi Sea pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rodos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rhodes, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rhodes traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rhodes makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Rhodes tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rhodes jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rodos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Rodos dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel