Riga Ferry

Riga pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Riga pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Riga në Stokholm.

Krahaso gjithë në dispozicion Riga çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Riga makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Riga, Stokholm me tragete Tallink Silja Line Ferry online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Riga Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Riga Ferry
me Tallink Silja Line Ferry për anijet me vela nga Riga në Stokholm në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Riga pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Riga biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Riga

Riga është duke përjetuar një Rilindjes re si kryeqyteti i Letonisë, si dhe shumë projekte të restaurimit në shkallë të gjerë në ndërtesat e vjetra kanë bërë Riga një nga qytetet më tërheqëse në Evropë.

Më të shkëlqyeshëm, Riga është shtëpia e përqendrimit më të madh të Jugendstil (gjermanisht Art Nouveau) arkitekturës në botë. Riga është bërë një destinacion gjithnjë e më popullore për evropianët tërhequr nga qyteti i saj i vjetër, rëndësinë e tij historike, dhe reputacionin e saj si të paturit e natës më të mirë në Evropë.

Rīga ka qenë gjithmonë djali i madh i Baltik - një metropol me një atmosferë të madhe, të qytetit të vështirë për të gjetur diku tjetër në rajon. Funky dhe të gjallë, ajo pulson me një magnetizëm që kurthe udhëtarët gjatë pas datës së planifikuar të nisjes.

Riga Ferry Terminal

Riga ka shumë lagje, por ato kryesore që vizitorët do të kalojnë nëpër do të jetë si më poshtë.

  • Vjetër Riga - Zona kryesore turistike dhe qendra historike e Rigës. Kjo është ajo ku filloi qyteti i Riga. Ju do të gjeni muzetë e mëdha, rrugët bukur pak dhe edhe vet ku kafene mbiçmuara, bare dhe dyqane suveniresh shtrydh para nga turistët!
  • E Qarkut Qendrore - Zemra e gjallë e Rigës, të mëdha pak dyqane, arkitektura, bare, kafene dhe një ndjenjë të një qytet të vërtetë. Njerëzit punojnë, jetojnë dhe dyqan këtu, si dhe të bisedoj Kjo është një hapësirë ​​e madhe për të përmbushur vendasit.
  • Qendra Quiet - Nëse ju pëlqen Art Nouveau kjo është ajo ku ju duhet të jetë, ju do të gjeni edhe një muze Arti i Ri këtu. Rrugët e madhe plot me ndërtesa të bukura, kafene bukur dhe një ajër deri në treg të mbushur këtë lagje.
  • Moska District - Faqja në geto hebraike gjatë pushtimit nazist dhe një nga koleksionet më të mira të shtëpive prej druri në Evropë. Ajo ka një bukuri si shkelën mbrapa 50 vjet, por shumë vendasit do të ju tregojnë të jenë të kujdesshëm rreth këtu.
  • Kipsala dhe banka Left - Nëse keni kohë që ju duhet të kalojnë lumin, vizitoni ishullin e Kipsala, lagjen e vjetër peshkatar. Sot shtëpia e saj për disa nga më të pasur të shoqërisë së lartë Rigës së.
Kuriozitetesh Riga dhe Aktivitetet

Me bukurinë e bujar, elegance përjetshëm dhe një bashkim i shqetësuar të vjetra dhe të reja, Rīga ka një bukuri si i fuqishëm si pijeve Rīga Zi balsamet është e njohur për të.

Cats Hostel
Ok, macet Hostel nuk është hotel juaj standarde dhe nëse nuk janë më të vogla se personi i vogël në Tokë, nuk do të përshtaten në të. Por kjo është atje dhe kjo është lloj i njohur ... të paktën në Riga. Nëse jeni me fat të vërtetë ju do të shihni macet në ose në afërsi të hotel, i cili ndodhet në afërsi të Pub Riga Old Town Hostel dhe Backpackers, në mes të qytetit të vjetër dhe në aftësimin dhe busstation. Dhe edhe pse ju nuk mund të qëndrojnë atje, ai i sigurt e bën për një foto të madhe për të treguar në shtëpi!

Freedom Monument
Liria Monumenti është ndërtuar në Riga për të lëvduar ushtarët e vrarë gjatë Luftës së Letonisë e Pavarësisë nga 1918 në 1920. Ai zëvendësoi një statut të Rusisë perandorit Pjetrit të Madh. zbuluar fillimisht në 1935 këtë 42-meter (138 feet) monument të lartë ka frymëzuar Latvians të panumërta. Kur Bashkimi Sovjetik aneksoi Letoninë, pas Luftës së Dytë Botërore sovjetikët planifikuar për prishjen e statutit, por kurrë nuk e bëri atë. Ajo mbeti një simbol për pavarësi gjatë periudhës komuniste, dhe në 1987 letonezët mbledhur rreth monumentit për hidhërimin e gjëra të tmerrshme kishte bërë sovjetikët. Kjo ka filluar lëvizjen për pavarësi, e cila çoi në pavarësinë 3 vjet më vonë. Liria Monument është tani vend i popullarizuar turistik në Letoni.

Pjesa e vjetër e qytetit
Qytetin e Vjetër Riga është vendosur në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s dhe jo pa arsye. Kjo është një vend i madh për të ecin përreth, thith atmosferën dhe të gëzojnë arkitekturë të bukur dhe të shesheve. Ka mjaft disa prej tyre, duke përfshirë Livu Laukums (laukums = katror), Doma Laukums, Ratslaukums dhe Pils Laukums. Ka shumë spires e kishës, katedralet dhe mrekulli të tjera arkitektonike. Disa prej tyre përfshijnë Kisha e Shën Pjetrit është një kishë shumë e gjatë që ishte ndërtuar fillimisht në 1209. Pamje nga maja e kullës jep pamje të shkëlqyer të të gjitha Riga. Nxjerr në pah të tjera në të gjithë qytetin e vjetër të përfshijë Shtëpinë blackheads, bashkia e qytetit, bordell, Riga Kalaja, kazermat Jakobit, i Madh dhe Sporti vogla dhe natyrisht Porta suedeze.

Muzeu Kombëtar i Artit Latvian
Me mbi 52,000 veprave të artit nga mesi 18th shekullin e deri më sot ky muze është një vend i shkëlqyer për të vizituar. Adresa: 10a K Valdemara Street, Orari: çdo ditë, me përjashtim të martën, 11: 00am të 7: 00pm gjatë verës (prill-shtator), dhe 11: 00am të 5: 00pm gjatë dimrit (tetor-mars).

Festivali i dritës
Festivali i dritës ( "Staro Riga") është mbajtur për ditë 5 në nëntor për të nderuar Letonisht vjetorin. Një e herë më të errëta të vitit, drita simbolizon triumfin e dritës mbi errësirën.

Më pak se gjysma e Rīgans janë Latvians etnike (41.2% në numërimin e fundit), me rusët përbëjnë 43.7% të popullsisë. Pavarësisht letonezët qenë pakicë në kryeqytetin e tyre, harmonia etnike mbizotëron në qytet, me Street- dhe dyqan-flasin një përzierje natyrore të Rusisë dhe Letonisë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Riga garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Riga Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tallink Silja Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Riga. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Riga, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Riga traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Riga makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Riga tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Riga jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Riga në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Riga dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel